Dobré ráno, dnes je sobota 25.2.2017
svátek slaví Liliana,
zítra Dorota
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
Výsledkový servis
Post by: Tomáš Kaláb

Již zítra, tj. v úterý 21. února končí přestupní termín, tudíž do té doby musí být jasno i o definitivní podobě kádru 1.SK Prostějov pro jarní sezónu. Přibližné složení je už jasné, dolaďují se však ještě některé detaily.

Shrňme si dosavadní dění. Tým druholigového nováčka nejprve opustila brankářská „jednička“ Zdeněk Kofroň, který aktuálně hostuje v třetiligové Kroměříži. Do stejné soutěže, ovšem do „svého“ Vyškova zamířil také Milan Machálek.

Post by: Zdeněk Vysloužil

Zvučná posila. Předposlední tým Okresního přeboru PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku bije na poplach. Klubové vedení se po prachbídném podzimním vystoupení rozhodlo k výměně trenéra. Petra Navrátila, jenž s týmem uhrál pouhých deset bodů, střídá na lavičce bývalý reprezentant a vyhlášený bouřlivák Roman Sedláček! „Je to tak. Máme nového trenéra. Domluvili jsme se na výpomoci pro jarní část,“ potvrdil Večerníku Milan Elfmark, šéf olšanského klubu.
Někdejší opora olomoucké Sigmy, ze které nakoukla i do reprezentace a dostala se do bundesligové Hansy Rostock, si na sklonku aktivní kariéry zahrála několik sezón v Olšanech u Prostějova.

Post by: Redakce

Plných pět gólových úderů uštědřili v sobotu odpoledne koničtí fotbalisté svému soupeři ze Smržic. Sami pak ani jednou neinkasovali a při svém třetím zimním utkání si tak připsali první vítězství. O výhru se zasloužilo pět různých střelců, mimo jiné se trefil i dorostenec Martin Paš, hráč ročníku 2001.

Post by: Zdeněk Vysloužil

Rok se sešel s rokem a fotbal na okresní úrovni zpívá stále stejnou písničku. Podzimním králem je opět velezkušenými plejery prošpikovaná sestava prostějovské Hané, kterou stíhají veteráni z Horního Štěpánova. S touto dvojicí ještě drží krok rezerva Určic, v jejímž kádru tvrdí muziku také plejeři s nepřebernými zkušenostmi. Na chvostu se pak topí Olšany u Prostějova se Zdětínem, tedy mužstva, která už měla velké problémy v minulé sezóně. Příjemným překvapením jsou výkony trojice nováčků, jenž se oproti papírovým předpokladům pohybují ve středu tabulky. Vcelku vyrovnané pořadí slibuje do jarní části dramatické boje jak o postup, tak především o záchranu.

Post by: Zdeněk Vysloužil

Po šesti a půlletém angažmá v rakouském Zellendorfu se na české trávníky vrací Michal Spáčil. Vyhlášenému kanonýrovi nebyla na zahraniční misi prodloužena smlouva, přestože byl nejlepším střelcem svého chlebodárce. Informace se rychle rozšířila fotbalovým zákulisím a o renomovaného snajpra se tak aktuálně přetahuje hned několik klubů. Nejpravděpodobněji zatím vypadají námluvy s Plumlovem, za který už Spáčil odehrál sobotní přípravu. S nabídkami se však objevily i větší ryby! Kde nakonec bude „Lany“ na jaře rozdávat fotbalovou radost, se tak teprve uvidí...

  • Kendrion
  • Auto Kubicek
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlas lidu...

Jak jste spokojeni s právě skončenou hokejovou sezonou a 9. místem Jestřábů?

DM_ZOUBKY
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
Vítejte na světě
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Přidali se i další.

Student Jan Šmída a zastupitelka Milada Sokolová už nejsou sami, bezdomovcům u místního nádraží pomáhají i jiní jakožto například zástupce ředitelky Střední zdravotnické školy Martin Mokroš. Díky těmto dobrým lidem už nezůstává pouze u horké polévky, ale k mání jsou i chlebíčky, zákusky a spousta ovoce.

Ztrácejí autoritu a respekt?

Za našich mladých let jsme se třepali strachem, když jsme spatřili policajta, říkají pamětníci. Dnes je zřejmě jiná doba. Na dva ochránce zákona si v obci na Prostějovsku vyšlápl opilý násilník, dokonce je napadl s pohrabáčem v ruce. Jediné štěstí, že strážci zákona mu hned ukázali, zač je toho loket!

Osobnost týdne

VÁCLAV VYDRA
08 vydra
Potlesk vyprodaného sálu Městského divadla v Prostějově si naprosto zasloužil. Společně se svojí manželkou Janou Bouškovou, Svatoplukem Skopalem a dalšími slavnými herci exceloval před prostějovskými diváky v divadelní hře Rukojmí bez rizika.  
Reportáž najdete v příštím tištěném vydání Večerníku!

Číslo týdne

8
Až tolik fotbalových hřišť by se vlezlo na plochu, která má být u Kostelce na Hané zaplněna skleníky pro pěstování rajčat. Něco tak rozlehlého se v historii prostějovského regionu asi ještě nikdy nestavělo!

Výrok týdne

„PROČ MAJÍ MÍT MRTVÍ PŘEDNOST PŘED ŽIVÝMI?“   

Bouři potlesku při besedě se zástupci židovské obce sklidila primátorka Alena Rašková tímto zřetelným výrokem