Příjemnou noc, dnes je neděle 24.5.2020
svátek slaví Jana,
zítra Viola
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
Výsledkový servis
Post by: Tomáš Kaláb

Nedaleký Uničov je tradiční prostějovský soupeř, nejen z dob, kdy oba kluby hrály Moravskoslezskou ligu. Často na sebe narazí také v přípravných zápasech, protože si Uničov tradičně drží vysokou kvalitu na svou výkonnostní kategorii. Ve středu 20. května se oba týmy potkaly opět v utajeném režimu na stadionu Za Místním nádražím v Prostějově a favorit si opět zastřílel.

Post by: Tomáš Kaláb

První dva (a zároveň jediné) zápasové testy po dvou měsících individuálních a poté společných tréninků absolvovali v uplynulém týdnu nejen fotbalisté 1.SK Prostějov, ale i další účastníci obou profesionálních soutěží. Soupeře mělo eskáčko nadmíru kvalitní, oba zápasy s prvoligovými soky mohly trenérům ukázat mnohé. Každý byl totiž tak trochu z jiného soudku.

Post by: Tomáš Kaláb

PROSTĚJOV O nejbližších dvou týdnech, kdy se odehrají čtyři ze zbývajících třinácti druholigových kol, už mají hráči 1.SK Prostějov jasno. Obnovenou premiéru jarní části budou mít v úterý 26. května od 17:00 na půdě lídra tabulky z Pardubic. Utkání by mělo být v přímém přenosu přenášeno na TV FORTUNA.

Post by: Tomáš Kaláb

Proti druhému celku z nejvyšší soutěže se v průběhu minulého týdne fotbalistům 1.SK Prostějov už tolik nedařilo. První poločas byl na Širůchu jednoznačně v režii domácích, kteří si vypracovali tříbrankový náskok podobně jako eskáčko doma proti Sigmě. Druhý poločas se po vystřídání hra vyrovnala a eskáčko bylo chvílemi i lepším týmem. Snížení si plně zasloužilo, poslední slovo měli ovšem domácí, kteří vyhráli pověstným rozdílem třídy.

Post by: Michal Sobecký

Krajské a okresní soutěže prožívají krušné chvíle. Zápasy byly kvůli pandemii koronaviru zrušené zrovna ve chvíli, kdy se kluby připravovaly na jarní část. A jak se nakonec ukázalo - bez náhrady. Nyní ale nastává doba dalších příprav a úkolů, tentokrát ovšem v moci regionálních svazů. Ty nyní mají svízelný úkol, a sice dořešit s celostátním fotbalovým svazem, kdy a jak mají soutěže začít. Nesmí se přitom zapomenout ani na to, že brzy začne přihlašování do soutěží.

 • Bezruč
 • Lexinka
 • Mobil 4U
 • Koupelny RP
 • MJM Krmiva
 • interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Chystáte se v létě na dovolenou do zahraničí?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Místní nádraží rozkvetlo.

Na nástupišti prostějovského „místňáku“ se objevily truhlíky s maceškami, květiny vystříhané z papírů pak tvoří i výzdobu notně oprýskaných vstupních dveří do budovy, která je pod rizikem demolice. Do zvelebování nádraží se pustili nadšenci, kterým toto místo přirostlo k srdci. A povedlo se jim to!

Za dobrotu na žebrotu.

Pouhý měsíc fungovala bez problémů u Ptenského Dvorku samoobslužná pivní budka, kterou tam instaloval nadšenec Tomáš Bábek. Projíždějící cyklisté a výletníci se v době koronavirové nouze u ní zastavovali a tišili svoji žízeň pivem či limonádou. Na začátku minulého týdne někdo budku poničil a vykradl!

Osobnost týdne

TOMÁŠ PAVELKA

Česko má nového nejmladšího starostu a je jím teprve jednadvacetiletý student práv z Mořic na Prostějovsku. Zastupitelé jej zvolili do čela obce na svém pondělním zasedání.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

19

O tolik procent se během měsíce dubna zvýšil čistý počet nezaměstnaných na Prostějovsku! Aktuálně je na zdejší pobočce úřadu práce evidovaných 1 995 lidí bez práce, z toho 1 086 žen. Podíl nezaměstnaných se tak zvýšil na 2,7 procenta.

Výrok týdne

„ROZHODLI JSME SE, ŽE 1. MÁJ BUDE V ZÁŘÍ!“

Nový předseda prostějovských sociálních demokratů Bedřich Grulich o zrušené prvomájové veselici v Kolářových sadech.