Dobrý podvečer, dnes je středa 8.4.2020
svátek slaví Ema,
zítra Dušan
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
Výsledkový servis
Post by: Michal Sobecký

Konec března měl přinést opětovný rozjezd všech fotbalových soutěží. Zatímco však z těch nejvyšších se podařilo několik mačů odehrát, ty krajské a nižší se na jaře ani nezačaly hrát. Vláda nejprve zakázala shromáždění nad 100 lidí, poté nad 30. Nakonec byla sportoviště uzavřená a soutěže přerušené. V těchto dnech se pak rozhoduje, co se stane se zbytkem soutěžního ročníku.

Post by: Redakce

K těžkému rozhodnutí muselo sáhnout fotbalové hnutí. V čerstvém rozhodnutí FAČR totiž ukončil vyčkávání na rozhodnutí, co s rozehranými nižšími soutěžemi od třetiligové úrovni až po nejnižší okresní soutěž. A obavy nejednoho aktéra či fanouška se potvrdily: hráči a trenéři definitivně přichází o druhou polovinu sezóny! Veškeré amatérské fotbalové soutěže svaz zrušil k 8. dubnu.

Post by: Tomáš Kaláb

Restrikce v průběhu koronavirové pandemie se pochopitelně dotýkají také sportovců, fotbalisty 1.SK Prostějov nevyjímaje. Nezbývá jim nic jiného než se udržovat v kondici za pomoci individuálních tréninkových plánů a doufat, že sezóna se přece jen ještě regulérně dohraje.

Post by: Tomáš Kaláb

Všechny, kteří za současných podmínek nemohou normálně fungovat, pochopitelně tíží výpadek financí. Nejinak tomu je v profesionálním fotbalu, v jehož kolotoči je nyní termínová díra na neurčito. V uplynulém týdnu spatřily světlo světa informace o snižujících se honorářích v týmech nejvyšší soutěže, ještě horší stav bude ve Fortuna:Národní lize. O situaci v druholigovém 1.SK Prostějov se Večerník zajímal u předsedy klubu Františka Jury.

Post by: Redakce

Veškeré nejen fotbalové soutěže jsou nyní odloženy a nižší třídy nevjímaje. Česká republika se nachází v nouzovém stavu. V současné chvíli je zřejmě opravdu nemožné správně odhadnout, jaký bude další průběh nastalé virové epidemie. Momentálně je jisté pouze to, že jarní část v krajských a okresních soutěžích nezačne v předem plánovaném termínu. A velmi pravděpodobné, že by dokonce nemusela odstartovat vůbec. Pokud bude vývoj postupovat stejně jako v dalších zemích, letošní sezóna by se nedohrála. Večerník přináší možné varianty vývoje, jak by mohla sezóna skončit.

  • Kominek
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co vám nejvíce chybí v době koronavirových zákazů?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Zdražení nájemného odloženo!

Potěšující zpráva pro všechny, kteří aktuálně bydlí v městském bytě. Jak Večerník už během února letošního roku informoval, prostějovští radní rozhodli o poměrně razantním zdražení nájemného. Minulý týden se ale konšelé platnost tohoto opatření rozhodli odložit na neurčito.

Mladí nejdou příkladem.

Mnozí omladinu chválí za jejich příkladný přístup k nouzovému stavu i za to, že na rozdíl od jedinců ze starší generace nosí poctivě roušky. Ovšem případ kouření na dětském hřišti za Penny marketem na sídlišti Hloučela, kdy skupinka několika mladíků měla roušky bůhvíkde, svědčí o něčem úplně jiném.

Osobnost týdne

PETR HANZLÍK

S jedním z nejznámějších prostějovských disidentů a chartistů se minulý týden rozloučila prostějovská veřejnost. Známý antikomunista a normalizační diskžokej zemřel ve věku 75 let.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

11 630 000

Přesně takovou sumu peněz hodlá už letos proinvestovat prostějovský magistrát v rámci první etapy rekonstrukce Sídliště B. Šmerala. Stavební investice je rozdělena na pět etap do tří let a městskou pokladnu má stát v součtu bezmála osmačtyřicet milionů korun.

Výrok týdne

„MATKOU PANA PETRÁŠKA NENÍ“

Spisovatelka a publicistka Blanka Kovaříková na adresu prostějovské rodačky Manon Chaufour, která měla vztah s Janem Werichem.