Příjemnou noc, dnes je úterý 28.1.2020
svátek slaví Otýlie,
zítra Zdislava
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
Výsledkový servis
Post by: Michal Sobecký

Velmi povedený vstup do přípravy zaznamenali svěřenci trenéra Pavla Šustra. Po remíze s ostravským Baníkem z předminulého víkendu dokázali fotbalisté Prostějova uplynulou středu zaskočit také olomouckou Sigmu, a to dokonce vítězstvím! Prvoligový sok sice měl ve středečním hanáckém derby na hřišti tréninkového areálu Sigmy v Řepčíně mírnou převahu, ale Muchu nepřekonal ani z penalty. A tak aktivní Prostějov trestal. Koudelka se na rozdíl Yunise ze značky pokutového kopu nemýlil a druhou trefu přidal ukrajinský legionář Pernatskyi.

Post by: Michal Sobecký

FOTOGALERIE: Do třetice všeho dobrého? Tentokrát ne. 1.SK Prostějov se potřetí za sebou v přípravě utkal s prvoligovým týmem. A zatímco s Baníkem Ostrava remizoval a nad olomouckou Sigmou vyhrál, tentokrát zažili svěřenci trenéra Šustra hořkost porážky. V tréninkovém areálu Vista v Ostravě–Zábřehu podlehli ve svém druhém vystoupení dobře a organizovaně hrající Karviné po boji 2:3. Pro Severomoravany to byla už rozlučka s letošním ročníkem zimní ligy a se ziskem 5 bodů obsadí pouze vinou horšího skóre druhé místo. Vítězem grupy se stal Baník Ostrava. Dohrávka druhého kola mezi sekáčkem a nováčkem slovenské nejvyšší soutěže FK Pohronie na tom nemůže nic změnit.

Post by: Michal Sobecký

Podzim, který rozhodně nemohl nudit. Tohle označení s přehledem snese první polovina sezóny z pohledu fotbalistů Kralic na Hané a Lipové. Prostějovsko mělo po delší době v krajském přeboru dva zástupce. A i když to místy v případě Kralic opravdu skřípalo, žádná ostuda se nekonala. Spíše naopak. Nováček z Lipové byl velmi příjemným překvapením celé soutěže.

Post by: Michal Sobecký

FOTOGALERIE: Soupeř jako řemen čekal hned na začátek zimní přípravy fotbalisty 1.SK Prostějov. Ve sportovním areálu Vista v Ostravě-Zábřehu se v rámci 1. kola skupiny „D“ zimní Tipsport ligy utkali s FC Baník Ostrava, sedmým celkem nejvyšší soutěže. Domácí do zápasu nastoupili s omlazenou sestavou, to však nic neubralo na jejich nebezpečnosti. Prostějov ale překvapil hned v úvodu aktivním pojetím hry a nechybělo mnoho k senzaci. Ta se nakonec koná alespoň částečně: Eskáčko vyválčilo bod a může tak směle vyhlížet další boje s Karvinou a nováčkem slovenské první ligy FK Pohronie. Jejich vzájemný zápas skončil také remízou, v tomto případě bezbrankovou. Večerník páteční dopolední střetnutí navštívil.

Post by: Michal Sobecký

Zimní fotbalový spánek? Ten se Pivína netýká, naopak. V období okolo Vánoc místní fotbalisté pro své příznivce uspořádali hned dva turnaje. A dokonce ani ten, kdo není dvakrát pohyblivý a fotbalu se věnuje skutečně jen z hlediště nebo u ovladače, měl šanci se ukázat. Fotbalový oddíl v Pivíně totiž nezahálel a uspořádal například pro dříve narozenou skupinu spoluobčanů, kteří se recesisticky nazvali „RAKVÁČI“, turnaj v šipkách. Osm hráčů se utkalo systémem každý s každým a vítězem se stal Milan Nakládal všemi známý pod přezdívkou „holič starší“.

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

Co říkáte na rekordně nízké návštěvy při hokejových zápasech Jestřábů?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Pomáhající děti.

Hezkým činem začali rok 2020 na ZŠ E. Valenty v Prostějově, kde žákyně třídy 6. B zorganizovaly dobrovolnou sbírku na pomoc rodině z Mostkovic, které před nedávnými Vánocemi shořel dům. A vybralo se rovných dvacet tisíc korun! Tomu se rozhodně říká dobrý skutek s velkým „S“ hodný následování. Přidáte se?

Kanibalismus na Prostějovsku.

Pěstní souboje jsou vcelku běžným prostředkem k vyřizování sporů, ovšem aby se lidé navzájem pojídali, to jsme tu ještě neměli! V uplynulých dnech jsme zaznamenali dva případy, kdy jeden muž ukousl rivalovi při rvačce dolní ret, na druhého pak pořvávala tlupa spoluobčanů, že si „pochutnal“ na šestnáctileté slečně…

Osobnost týdne

PETR KOUKAL
04 koukal img 4104
Historicky nejlepší český badmintonista se musel porvat s diagnózou rakoviny varlat. Po konci kariéry založil Nadaci Petra Koukala, jejímž hlavním projektem je STK pro chlapy. Ten si klade za cíl, aby se o muži o své zdraví začali starat stejně jako o své auto. V Prostějově na plesu společnosti Koutný převzal šek na 250 tisíc korun, které vzešly z prodeje žiraf uháčkovaných zaměstnanci této oděvní firmy.

Číslo týdne

137


Po roční pauze se uplynulou neděli do jediného lyžařského areálu na Prostějovsku vrátila Kladecká lyže. Závod byl dokonce zařazen do Jihomoravského lyžařského poháru, díky čemuž se mohl těšit z rekordní účasti celkem 137 závodníků a závodnic. Mnozí z nich do Kladek dorazili právě z Brna.

Výrok týdne

„V PROSTĚJOVĚ UŽ SE NETANČÍ, ALE JENOM SKÁČE“


Taneční mistr Jiří Šindler, známý z působení v Domě služeb v Olomoucké ulici, si v exkluzivním rozhovoru takto postěžoval na kvalitu a (ne)zájem nejen o kurzy.