Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 1.10.2020
svátek slaví Igor,
zítra Olívie a Oliver
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
Post by: Michal Sobecký

Velká neznámá se rozprostírá nad sportovními soutěžemi. Bude se hrát? A pokud ano, za jakých podmínek?

Post by: Michal Sobecký

V popularitě i ve kvalitě postupně roste závodění dračích lodí v České republice. A také na Prostějovsku má své příznivce a posádky. Trvale nejúspěšnější jsou prostějovské Rebelky. Ženská posádka objíždí prakticky všechny významnější moravské závody a navíc jen málokdy jim to „nezacinká“. Medaile tak prakticky nemohla chybět ani na mistrovství České republiky dračích lodí, které se konalo v Brně. Tam se rebelky představily v plné síle a se svou loňskou posilou v podobě lodi Rebélie vybojovaly hned dva cenné kovy – ten nejcennější za nejlepší jízdu na 200 metrů, bronz pak na 1 000 metrů dlouhé trati.

Post by: Marek Sonnevend

Všechny parašutistické závody letošní sezóny včetně obou mistrovství světa i celého Světového poháru byly kvůli koronaviru buď zrušeny, nebo přesunuty na příští rok. Nakonec v kalendáři zůstala jediná soutěž – mistrovství republiky 2020 ve Strakonicích. A ta počátkem září skutečně proběhla, přičemž tradičně dominovali borci Armádního sportovního oddílu Dukla Prostějov.

Post by: Michal Sobecký

Solidní účast u dětí, kvalita startovního pole u dospělých. Atletická Velká cena města Prostějova na 110 metrů a Memoriál Ed. Rozbořila v hodu oštěpem tradičně patří k zajímavým sportovním podnikům. Ta se i letos usídlila na ovál RG a ZŠ ve Studentské ulici v nemalém počtu. Většinu dne plného sportu tak v neděli zabraly zejména závody dětí na 60 metrů nebo ve skákání do dálky.

Post by: Marek Sonnevend

O nadcházejícím víkendu odstartuje nový ročník 2. ligy mužů v házené 2020/21. Vzhledem k tomu, že minulá sezóna byla předčasně ukončena kvůli koronaviru již před polovinou března, začne se opět hrát po více než šesti měsících. A natěšenost všech včetně obou klubových zástupců prostějovského regionu v téhle soutěži je logicky velká.

 • Ano
 • SPD
 • Vinotéka Hruška
 • ČSSD
 • Interforst
 • Bellis
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

-