Příjemnou noc, dnes je neděle 12.7.2020
svátek slaví Bořek,
zítra Markéta
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
Post by: Michal Sobecký

FOTOGALERIE: Základna? Připravená. Terče? Připravené! Tato slova zněla předminulou sobotu Vřesovicemi často. Konal se totiž hasičský závod pro děti i dospělé. A to ve velkém, jindy menší klání se pořádně rozrostlo. „Zúčastnilo se sedmnáct dětských družstev, poté následovalo za účasti jedenadvaceti týmů klání dospělých. Pro nejmenší byl připraven skákací hrad a pro všechny nechybělo bohaté občerstvení,“ prozradila za organizátory Kateřina Poslušná.

Post by: Redakce

S postupným uvolňováním pravidel zavedených během nouzového stavu přichází návrat ke sportu, výjimkou není ani další tradiční turnaj v malé kopané na Prostějovsku. SK Víceměřice – Mexiko, z. s., tak letos zve již na čtrnáctý ročník turnaje Mexico Cup ve Víceměřicích, který proběhne v sobotu 11. července od 9 hodin. Představí se šestice týmů a utká se klasicky každý s každým. Kromě tradičních zápasů by se měl uskutečnit také exhibiční mač dětí.

Post by: Michal Sobecký

FOTOGALERIE: Úmorné vedro a dusno doprovázely předminulou sobotu 27. června závody v požárním útoku v Klopotovicích. Nicméně jak účastníci akce O Pohár starosty SDH Klopotovice ukázali, je počasí nepálí. Do obce tak vyrazilo velké množství družstev žáků a dorostu. A to dokonce více, než původně organizátoři plánovali, původně mělo být na místě deset týmů.

Post by: Redakce

 První kolo letošní extraligy požárního útoku se konalo v sobotu 4. července v Plumlově. Vítězství mezi muži slavily Velké Hoštice z okresu Opava. Mezi ženami kralovalo družstvo Renmotor Jinolice. Domácím hasičům se závod příliš nevydařil a skončili hluboko v poli poražených. Další extraligové závody se odehrály hned v neděli v Radíkově, kde se již plumlovské družstvo zlepšilo a obsadilo jedenácté místo. Po delší pauze zaviněné koronavirem se rozjela i extraliga požárního útoku. Hned první kolo přivítal jediný pravidelný zástupce našeho regionu Plumlov. „Z pořadatelského hlediska se závody vydařily perfektně. Příprava i závod proběhly přesně podle plánu, bylo i dost družstev, jen fanoušků bylo méně, než je obvyklé, po té krizi byl znát úbytek,“ prozradil Večerníku jeden z hasičů Plumlova Richard Soldán.

Post by: Michal Sobecký

Těžké jaro mají za sebou soutěže v požárním útoku. Ty se totiž kvůli přísným hygienickým předpisům vůbec nerozjely. Pořadatelé z obav před kontrolami a faktu, že nebudou schopni splnit nároky, raději sáhli po dočasném umrtvení dění na hasičských kolbištích. Jak ale prozradili někteří významní organizátoři hasičského života na Prostějovsku, nebude trvalé. A ještě toto léto by mělo přinést oživení v podobě pohárů a dalších závodů.

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Uzavírka zatím bez problémů.

Už druhým týdnem je v platnosti uzavírka jedné z nejfrekventovanějších ulic v Prostějově. Zatímco dělníci už pracují na rekonstrukci povrchu vozovky na Vápenici, doprava v centru Prostějova nijak nekolabuje a řidiči v klidu využívají objízdných tras. Jen aby to tak vydrželo.

Místo basy podmínka.

Vrchní soud v Olomouci byl zcela jiného názoru než Krajský soud v Brně. Bývalý předseda mládežnického hokejového klubu LHK Jestřábi spolek Michal Tomiga uspěl u odvolacího soudu, který mu za dotační podvod ve známé kauze změnil pětiletý nepodmíněný trest na tříletou podmínku.

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Jiří Vrba

Nestor pivínské zábavy se stal Největším Hanákem! Divadelník ze spolku Větřák Jiří Vrba dosáhl vítězství v prestižní anketě vyhlašované Hanáckou Kyselkou.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

100


Další „stovkařce“ v Prostějově přišel osobně poblahopřát první náměstek primátora Jiří Pospíšil. Paní Božena Zikušková oslavila kulaté narozeniny v plné svěžesti a pohodě.

8 000 000

 

Výrok týdne

„JAK MŮŽETE VYCHOVÁVAT DĚTI, KDYŽ OBA FETUJETE A KRADETE?!“

Soudce Okresního soudu v Prostějově Petr Vrtěl se v případě Ondřeje Smékala přiklonil k nejvyššímu možnému trestu, tedy dvouletému trestu domácího vězení.

-