Dobré ráno, dnes je sobota 24.3.2018
svátek slaví Gabriel,
zítra Marián
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
Post by: Marek Sonnevend

FOTOGALERIE: Tradičně v konferenčním sále Hotelu Tennis Club byla v pátečním večeru slavnostně vyhlášena anketa Sportovec města Prostějova, tentokrát za rok 2017. Hlavní ceny v kategorii dospělých získali fotbalista Jan Koudelka a parašutisté Dukly Prostějov, ale při vší úctě k jejich umění i výsledkům všech dalších oceněných se letošní 14. ročník akce (včetně nultého) nesl především ve znamení dvou jiných laureátů, nadmíru silných osobností a prostějovských rodáků. Stačí říct dvě jména: Petr Langr, Miroslav Černošek. A nikoho nemůže překvapit, že právě při pomyslném vyzdvihnutí těchto dvou pánů na piedestal veškeré osazenstvo povstalo k bouřlivému potlesku na otevřené scéně. A došlo i na slzy dojetí. „Byl to mimořádně vydařený večer,“ shodli se všichni přítomní v čele s primátorkou Alenou Raškovou.

Post by: Tomáš Kaláb

Prostějovští zastupitelé se při posledním jednání čertili kolem mládežnického hokeje, nakonec ale rozdělili částku 13 130 000 korun a přislíbili v polovině roku další prostředky. To zasedání zastupitelstva Olomouckého kraje proběhlo v této otázce mnohem klidněji. Po jeho skončení bylo jasné, že do sportovních klubů, oddílů, jednot či zapsaných spolků zamíří v letošním roce další astronomická částka v souhrnné výši 52 800 000 korun! Přímo na Prostějovsko pak putovalo dohromady čtrnáct milionů, mimochodem téměř stejně jako do nedalekého Přerova. Největší suma zůstane logicky v krajském městě.

Post by: Redakce

Opona se zvedá, scéna je nasvícená, show může začít. Anketa Sportovec města Prostějova 2017, jejíž třináctý ročník ocení nejlepší jednotlivce i kolektivy za minulý kalendářní rok, má před sebou slavnostní vyhlášení. Proběhne v pátek 16. března od 19:00 hodin v konferenčním sále Hotelu Tennis Club.

Post by: Redakce

Členka TJ Haná Prostějov z oddílu zimního plavání vybojovala na mistrovství světa v Estonsku třetí místo a získala tak bronzovou medaili. Přemožitelka kanálu La Manche, národní i mezinárodní šampionka a hlavně prostějovská rodačka a nositelka Ceny města Prostějova 2016 Dana Zbořilová byla úspěšná při závodu na 450 metrů kraul. Méně zdařilá byla její vystoupení na kratších tratích, když na 25 metrů delfín obsadila 11. místo a 100 metrů kraul 8. místo.


Post by: Marek Sonnevend

Kdyby korfbalisté SK RG Prostějov o minulém víkendu prohráli oba duely extraligy dospělých ČR 2017/2018 na hřišti Českých Budějovic, ztráceli by na třetí i druhé místo tabulky už těžko překonatelnou propast bodů. Protože však na jihu Čech vyválčili alespoň jedno cenné vítězství, zůstávají ještě teoreticky v bojích o jednu z medailí.

 • Kino Metro 70 Jarmark
 • Jarmark Ptrostějov
 • residence kostelecka
 • Hledání kraslic
 • hestego
 • agrop
 • linaplast
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co říkáte na uzavírku Brněnské ulice?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Cestovali jsme s Kolbabou.

Tak to byla opravdu rekreace! Známý cestovatel Jiří Kolbaba imponoval minulé úterý vyprodanému sálu prostějovského kina Metro 70. Poutavé vyprávění, fotografie i promítání o jeho nedávné cestě po Islandu zapůsobily také na redaktora Večerníku tak, jako kdyby byl na výpravě s ním.

Znovu, a od začátku!

Spor mezi prostějovským magistrátem a společností Manthellan se dostal skoro na samý začátek. Nejvyšší soud ČR totiž zrušil rozsudek Krajského soudu v Brně, který považoval vzájemné smlouvy o pronájmu pozemků v centru města za platné. Teď se celý proces vrací zpět do Brna a finální řešení se tak zase prodlouží...

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Osobnost týdne

JINDŘICH ŠTREITstreitMinulou středu se v kině Metro 70 v Prostějově promítal filmový dokument o světoznámém fotografovi Jindřichu Štreitovi. Snad žádný z umělců se ve svém oboru nedokázal udržet tak dlouho na špičce jako tento jednasedmdesátiletý kumštýř.

Číslo týdne

 2501

To je ještě něco mnohem víc než epidemie! Krajská hygienická stanice vydala v pondělí novou statistiku počtu chřipkou nemocných lidí. V rámci Olomouckého kraje je na tom Prostějov absolutně nejhůře, aktuálně v uplnyulém týdnu trpělo dva a půl tisíce nemocných na sto tisíc obyvatel. 

Výrok týdne

„KDE NIC NENÍ, ANI SMRT NEBERE!“

Primátorka Prostějova Alena Rašková  takto zdůvodnila skutečnost, že Domovní správa Prostějov i tentokrát odepsalastatisícové pohledávky
za obyvateli městských
bytů, kteří dluží mnoho let na nájemném