Dobré ráno, dnes je pondělí 22.7.2019
svátek slaví Magdaléna,
zítra Libor
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
Post by: Redakce

Premiéru jedné velké sportovní akce mezinárodního významu zažije v tomto týdnu Olomoucký kraj. Od 23. do 27. července půjde o historicky první ročník Mistrovství Evropy univerzit v orientačním běhu hostící hanácká metropole, ale dva závody z pětidenního programu proběhnou na Prostějovsku.

Post by: Michal Sobecký

Před loňským ročníkem měli organizátoři i sportovci obavy, před letošním velká očekávání. V prvním případě mohli nakonec zůstat klidní, turnaj Haná Cup se po roční pauze podařilo uskutečnit. Ve druhém případě mohli být spokojení jen částečně. Turnaj se po organizační stránce podařilo skvěle zajistit, klání také nabídlo nadstandardní kvalitu u řady mančaftů. Z jejich počtu však například Martin Ošťádal neskrýval zklamání.

Post by: Michal Sobecký

Třetím rokem brázdí přehrady dračí loď prostějovských Rebelek. Čistě ženská, jejíž základ tvoří i bývalé členky Vrahovické sací jednotky, začala se svou činností teprve na jaře 2017. Přesto už má dávno za sebou první krůčky. Nyní je z dračí posádky sebevědomá banda. A právem. Průběžně totiž skvěle reprezentuje sebe i Prostějov. Bez medailí se ze závodu vrací jen velmi zřídka. I na těch, kde se jim přitom v minulosti tolik nedařilo, jsou nyní Rebelky schopné překonat samy sebe a atakovat nejen osobní rekordy.

Post by: Michal Sobecký

Skutečně skvělé jaro prožívají prostějovské Rebelky. Ženská posádka dračích lodí má za sebou skvělé úspěchy, na stupnici vítězů se zatím dostala na všech svých letošních podnicích. Na zlato například dosáhla v Přerově a v Hranicích, velmi dobře si vedla také v Brně. A teď o víkendu? Opět skvělá akce.

Post by: Martin Zaoral

Tak jako má Tour de France Eddyho Merckxe, má konický Veteran steel man Martina Lipenského. Mnohonásobný vítěz oblíbeného triatlonu nedávno oslavil padesáté narozeniny. Navzdory tomu bude i letos patřit mezi favority na celkové vítězství v klání, které je určeno skutečně každému. Konický sportovní svátek proběhne v sobotu 27. července v areálu Čertových rybníků u obce Čunín.

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bavily se tisícovky lidí.

Uplynulý víkend přinesl dvě naprosto velkolepé akce v prostějovského regionu. Keltská noc v plumlovském kempu Žralok i tradiční Josefkol v zámeckém parku v Čechách pod Kosířem přilákaly tisíce lidí k návštěvám. Nejen organizátoři tak mohli být spokojeni, vyšlo dokonce i počasí.

Krást je tak jednoduché?

Policisté řeší aktuálně případ, nad kterým zůstává rozum stát. Zatím neznámý drzoun se vloupal do chaty u Mostkovic a vůbec mu nevadilo, že uvnitř spalo hned několik osob! Ty se bohužel neprobudily, takže zloděj si zcela nerušeně pobral věci za 30 tisíc korun, včetně inhalátoru pro astmatiky…

Osobnost týdne

MIRAI
29 mirai
Jednu z největších „pecek“ připravili organizátoři Prostějovského léta minulý čtvrtek, kdy večer na náměstí T. G. Masaryka vystoupila kapela Mirai. O tom, že mezi stovkami fanoušků byla nejvíce zastoupena nejmladší generace, snad není třeba hovořit...

Číslo týdne

4 486
Prostějované se během prvního pololetí tohoto roku výrazně pohoršili ve svém chování. Letos od ledna do konce června řešili strážníci městské policie celkem 4 486 přestupků, což je o 718 případů více než za stejné období roku 2018.

Výrok týdne

„Lidé se nestyděli plakat, také já jsem uronila slzu!

Náměstkyně primátora Milada Sokolová takto v exkluzivním rozhovoru pro Večerník komentovala atmosféru na náměstí při promítání filmu Bohemian Rhapsody.