Dobré ráno, dnes je úterý 13.11.2018
svátek slaví Tibor,
zítra Sáva
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
Post by: Marek Sonnevend

Famózním způsobem ovládl Raft team Tomi-Remont Prostějov reprezentující Českou republiku čerstvě skončené mistrovství světa 2018 v kategorii R4 (čtyřmístných člunů). Vrcholnou mezinárodní akci letošního roku hostila během minulého týdne daleká Argentina, přičemž hanáčtí vodáci v Jižní Americe vybojovali až neskutečných čtrnáct zlatých medailí!

Post by: Marek Sonnevend

Po loňském mimořádném úspěchu na mistrovství republiky mládeže ve volném letu modelů letadel obhájili talentovaní letečtí modeláři z Prostějovska vydobyté pozice i na letošním národním šampionátu.

Post by: Marek Sonnevend

Velký milovník i propagátor malé kopané a dlouholetý spolupracovník Prostějovského Večerníku Pavel Kočíb z Hluchova dospěl na své životní pouti k významnému osobnímu jubileu. Ve středu 7. listopadu oslaví pětasedmdesáté narozeniny!

Post by: Marek Sonnevend

Týden po posledních šestkových závodech vyvrcholila tuzemská raftová sezóna 2018 i závěrečným kláním v kategorii R4 (čtyřmístné čluny). Pokud vezmeme tři poslední díly Českého poháru, nebyly v nich posádky Raft teamu Tomi-Remont Prostějov tak absolutně dominantní jako dosud. Přesto posbíraly většinu prvenství a ve dvou hlavních kategoriích ovládly rovněž celkové hodnocení seriálu.

Post by: Redakce

Mistryně světa, republiková šampionka a také olympijská vítězka. Výčet úspěchů Martiny Pekrové z Dětkovic je skutečně úctyhodný. Všestranně nadaná dívka je členkou reprezentačního družstva České republiky v požárním sportu. V polovině letošního září se vrátila z mistrovství světa, které se konalo na Slovensku. Česká reprezentace na něm obsadila skvělé druhé místo, když rychlejší byly pouze Rusky.

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • interforst
  • pv_zima
  • toray
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...