Dobré odpoledne, dnes je středa 8.4.2020
svátek slaví Ema,
zítra Dušan
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
Post by: Michal Sobecký

Stejně jako v případě házenkářů je jasno i ve florbale. Česká florbalová unie sezónu vinou epidemie koronaviru předčasně ukončila. A stejně jako v jiných sportech přišli florbalisté o nemalý kus sezóny, která původně měla končit až v závěru dubna. Přesto už ale byly v mnoha případech jasně rozdané karty. A předčasné ukončení soutěže tak příliš konečná umístění nezměnila.

Post by: Michal Sobecký

Roky zkušeností i dravé mládí. Obojí se snoubí v kosteleckém Klubu kuší Savana. Výsledkem jsou úspěchy. Nevelký klub z Hané se zapsal zlatým písmem nejen v tuzemské soutěži, ale i na světové scéně. Už se přitom zdaleka nejedná pouze o kušistickou rodinu Nedělníkových. Přidávají se postupně kadeti či junioři. Jedno tak začíná být jisté: dvacetiletý příběh kušistů z Prostějovska jen tak neskončí.

Post by: Redakce

První tuzemští sportovci, kteří finančně podpořili boj s pandemií, jsou z Prostějova. Reprezentanti, trenéři i manažeři vybrali tři sta tisíc korun. Shodnou částkou se na celkové sumě podíleli tenista TK Agrofert Jiří Veselý s trenéry Jaroslavem Navrátilem a Jiřím Novákem, basketbalista BK Olomoucko Lukáš Palyza, sportovní manažer VK Prostějov Miroslav Čada a TK PLUS. „Sportovci, které město dlouhodobě podporuje, se nyní rozhodli naopak pomoci městu,“ neskrýval při této příležitosti potěšení spolumajitel marketingové společnosti Miroslav Černošek. Předání proběhlo včera, tj. v neděli 29. března.

Post by: Marek Sonnevend

Soutěže, akce a závody se hromadně ruší či odkládají ve všech sportovních odvětvích, s přírodou úzce spjaté vodáky nevyjímaje. Úvod nové sezóny 2020 plánovaný na začátek astronomického jara tak museli oželet i členové Raft teamu Tomi-Remont Prostějov.

Post by: Redakce

Již 59. ročník Zlaté tretry měl stejně jako v minulých letech proběhnout pod hlavičkou marketingové společnosti TK PLUS 22. května. Kvůli pandemii koronaviru se ale pořadatelé v předstihu dohodli s vedením světové atletiky na náhradním termínu. Špičkoví atleti se na Městském stadionu v Ostravě – Vítkovicích představí až 8. září.

  • Kominek
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co vám nejvíce chybí v době koronavirových zákazů?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Zdražení nájemného odloženo!

Potěšující zpráva pro všechny, kteří aktuálně bydlí v městském bytě. Jak Večerník už během února letošního roku informoval, prostějovští radní rozhodli o poměrně razantním zdražení nájemného. Minulý týden se ale konšelé platnost tohoto opatření rozhodli odložit na neurčito.

Mladí nejdou příkladem.

Mnozí omladinu chválí za jejich příkladný přístup k nouzovému stavu i za to, že na rozdíl od jedinců ze starší generace nosí poctivě roušky. Ovšem případ kouření na dětském hřišti za Penny marketem na sídlišti Hloučela, kdy skupinka několika mladíků měla roušky bůhvíkde, svědčí o něčem úplně jiném.

Osobnost týdne

PETR HANZLÍK

S jedním z nejznámějších prostějovských disidentů a chartistů se minulý týden rozloučila prostějovská veřejnost. Známý antikomunista a normalizační diskžokej zemřel ve věku 75 let.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

11 630 000

Přesně takovou sumu peněz hodlá už letos proinvestovat prostějovský magistrát v rámci první etapy rekonstrukce Sídliště B. Šmerala. Stavební investice je rozdělena na pět etap do tří let a městskou pokladnu má stát v součtu bezmála osmačtyřicet milionů korun.

Výrok týdne

„MATKOU PANA PETRÁŠKA NENÍ“

Spisovatelka a publicistka Blanka Kovaříková na adresu prostějovské rodačky Manon Chaufour, která měla vztah s Janem Werichem.