Dobré dopoledne, dnes je neděle 20.8.2017
svátek slaví Bernard,
zítra Johana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
Post by: Zdeněk Vysloužil

Česká republika byla velice blízko hned několika cenným kovům z mistrovství světa v polní kuši. Ve všech případech by medaile doputovala zásluhou kušistů Savany Kostelec na Hané i na Prostějovsko, leč nakonec zůstalo jen u „brambor“. Ty si z Chorvatska přivezla družstva seniorů, žen i kadetů, Josef Nedělník se navíc mezi seniory probojoval až do finálové osmičky a obsadil šestou pozici.

Post by: Jiří Možný

Také v letošním roce se stane Prostějov na plných osm dní místem zaslíbeným šachu. Od soboty 19. do následující soboty 26. srpna se uskuteční v pořadí již dvanáctý ročník turnaje Wisconsin Cup, i ten s přídomkem 2017 bude mít svůj domovský stánek v přednáškovém sále Národního domu.

Post by: Zdeněk Vysloužil

Nohejbalové prázdniny se chýlí ke konci a účastníci nejvyšších republikových soutěží v těchto dnech mobilizují všechny síly. Čeká je totiž zlomová fáze letošního ročníku, ve které se rozhoduje o finálním úspěchu či neúspěchu. Do konce základní části prvoligové soutěže mužů zbývá odehrát dvě kola. „Taková je nohejbalová tradice. V létě se koná spousta prestižních turnajů, na kterých se schází celá špička. Naši kluci nebyli výjimkou,“ poznamenal kouč prostějovských nohejbalistů Richard Beneš.

Post by: Jiří Možný

V první polovině července hostil padesátimetrový bazén v Praze-Podolí Mistrovství České republiky 2017 dorostu a dospělých. Na vrcholnou domácí akci se kvalifikovalo sedm prostějovských plavců, kteří se postarali o dvě finálové a další čtyři semifinálové účasti.

Post by: Redakce

Hned dvou akcí se v závěru června těsně před zahájením letních prázdnin zúčastnili čechovičtí zápasníci. Nejprve se v sobotu 24. června představili v Meziboří na severozápadě Čech, kde se zápasilo na otevřeném kolbišti, o den později pak byli součástí družstva Jihomoravské oblasti při týmové soutěži.

  • militaryfest
  • Mikroregion Nemcicko
  • JH Reality
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlas lidu...

Jak tipujete umístění fotbalistů 1.SK Prostějov po návratu do MSFL?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Jsme nejlepší!

Prostějov si aktuálně jako jediné město v Olomouckém kraji udržuje nižší nezaměstnanost, než je celorepublikový průměr. Bez práce je u nás 2 755 lidí, z toho 1 594 žen. Podíl nezaměstnaných se ustálil na rovných třech procentech, což by nám měl závidět celý zbytek republiky. 

 

 
Vyhrála, ale tajemnicí není.

Výběrové řízení na post tajemníka prostějovského magistrátu skončilo neslavně. Konkurz vyhrála přesvědčivě současná vedoucí odboru kanceláře tajemníka Jana Orságová. Nakonec ale odmítla do funkce po Lubomíru Balášovi nastoupit, prý se tak dohodla s primátorkou... 

Osobnost týdne

JAN KANYZA

33 02 kanyza
Většina z nás jej velmi dobře zná z televizních obrazovek, jako herec je naprosto famózní. Nyní v Prostějově přesvědčuje o tom, že je také skvělý malíř. Uplynulé pondělí zahájil svoji výstavu v muzeu vernisáží, která přinesla rekordní návštěvnost. 

Číslo týdne

7

Tohle není zrovna šťastné číslo, alespoň ne pro notorického vykradače bytů Antonína Tesaře. Ten je nyní souzen za vloupání do sedmi bytů na teritoriu Prostějova, přičemž majitelům způsobil bezmála půlmilionovou škodu. Už podruhé má jít na pět let do kriminálu. A to může být ještě hůř...

Výrok týdne

„„UŽ TADY NEVIDÍM

BĚHAT TOHO PSA,

NENÍ V TOM GULÁŠI?““


Návštěvník sobotní akce Guláš Rock Fest
u plumlovské přehrady měl trochu
obavy ze surovin, které obsahoval
jeden z nabízených voňavých gulášků