Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 25.5.2017
svátek slaví Viola,
zítra Filip
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
Post by: Marek Sonnevend

Už před závěrečným kolem se definitivně rozhodlo o vítězi první okresní ligy v malé kopané ČUS Prostějovska 2016/17. O uplynulém víkendu byly na programu turnaje ve Víceměřicích a Vrbátkách, přičemž dvěma výhrami svůj další triumf znamenající bezpečné obhájení mistrovského titulu potvrdil tým SK Tomek Dobrochov.

Post by: Zdeněk Vysloužil

Prostějovský oddíl Kulečník Prostějov uspořádal o prvním květnovém víkendu mistrovství republiky v technických disciplínách Kádr 52/2. V prostějovské herně se sešlo šest nejlepších českých hráčů a nechyběli mezi nimi ani domácí reprezentanti. Barvy pořádajícího oddílu hájili Jiří Nenál a Jiří Horna.

Post by: Martin Pytela

I letos se běžci dočkali stále oblíbenějšího Velikonočního půlmaratonu Prostějovem pořádaného Maratonským klubem Prostějov. Sérii závodů nejprve odstartovaly dětské běhy. I tam byli všichni přítomní svědky kvalitních a napínavých soubojů, zvítězit chtěl každý. Vrcholem pak byl společný start závodu na deset a především jedenadvacet kilometrů.

Post by: Zdeněk Vysloužil

Skvělá sezóna pokračuje. Dvě významné akce absolvovali v průběhu března mladí krasojezdci oddílu TJ Stavební stroje Němčice nad Hanou. Nejprve uspěli v kvalifikačním předkole na MČR juniorů a ve vítězném tažení pokračovali v dalším kole Českého poháru v krasojízdě.

Post by: Redakce

Přesně tři sta šest zápasníků z osmadvaceti oddílů a hned osmi evropských zemí se v závěru března zúčastnilo Velké ceny Hodonína v zápase řecko-římském. V nabité konkurenci dalších sportovců z Česka, Slovenska, Maďarska, Polska, Srbska, Chorvatska, Ukrajiny a Rumunska se představila rovněž osmičlenná skupina čechovických borců. Ani tentokrát se hanáčtí zástupci neztratili a na jižní Moravě vybojovali jednu stříbrnou a jednu bronzovou medaili.

  • Interforst
  • Interier
  • legendy
  • restaurant day
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlas lidu...

JAK SE VÁM LÍBÍ V PIZZERII U HRADEB?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

A zase nejpřívětivější.

Prostějovský magistrát odpověděl dlouhému zástupu kritiků tím nejpříhodnějším způsobem. V prestižní anketě obhájil své loňské prvenství a opět tak získal titul „Nejpřívětivější úřad v Olomouckém kraji“. Hodnocena byla otevřenost, transparentnost a vstřícnost úřadu vůči občanům města. 

 

 
Vyvlastňovat jako za komunistů?

Podle aktuálních zpráv z magistrátu se zřejmě dočkáme tolik kýženého severního obchvatu Prostějova. Má to ale jeden háček. Vykoupených je sice už devadesát procent potřebných pozemků, nicméně až v osmi případech hrozí jejich vyvlastnění! K tomu došlo naposledy za minulého režimu...

Osobnost týdne

LUBOMÍR BALÁŠ
balas

Aktuálně stále ještě tajemník prostějovského magistrátu má nakročeno na „kraj“. Lubomír Baláš totiž zvítězil ve výběrovém řízení na pozici ředitele Krajského úřadu Olomouckého kraje. Hejtman Ladislav Okleštěk již zaslal ministru vnitra žádost o jeho jmenování. 

Číslo týdne

5

Pětice vyvolených osobností obdržela minulé pondělí dopoledne prestižní Cenu města Prostějova za rok 2016. Ocenění na základě složitého výběru dostali fotograf Jiří Andrýsek, historička Marie Dokoupilová, spisovatelka Jarmila Pospíšilová, plavkyně Dana Zbořilová a cenu in memoriam obdržel i bojovník za svobodu František Doležel.Výrok týdne

JÁ NA TO HOVNO

SVÍTIT NEPOTŘEBUJU!

Štamgast jedné prostějovské hospůdky
u centra města takto ve čtvrtek okomentoval
zvláštní krádež žárovky na místní toaletě!