Dobré odpoledne, dnes je čtvrtek 23.5.2019
svátek slaví Vladimír,
zítra Jana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

42 odpadProstějovští radní stojí před zásadním rozhodnutím. Jak jsme informovali v minulém čisle, už v těchto dnech se tvoří rozpočet města pro příští rok. A v něm bude ve výdajích zcela jistě zahrnuta i úhrada za odvoz komunálního odpadu v částce přesahující 20 milionů korun. „Příští rok to bude zcela jistě víc, protože likvidace odpadů je stále dražší,“ uvedl Miroslav Pišťák, primátor statutárního města Prostějova.

Již zmíněných dvacet milionů korun je rozdíl mezi tím, co se vybere na poplatcích za odvoz komunálního odpadu od občanů Prostějova a celkovou částkou, která se každoročně platí za odvoz a likvidaci odpadu. „Musíme vymyslet opatření, abychom jako město co nejméně dopláceli a přitom abychom příliš nezatěžovali naše spoluobčany dalšími náklady. Budeme hledat nějaký kompromis. Uvědomujeme si závažnost situace, rada projednávala tuto záležitost a shodli jsme se na tom, že si vyžádáme ještě další podklady. Například budeme chtít vědět, kolik dlužníků za odvoz odpadu registrujeme a jak se dlužné částky daří vybírat,“ řekl Miroslav Pišťák, primátor Prostějova. Na přímou otázku, zda se od nového roku pro občany zvýší poplatek za odvoz komunálního odpadu, však přímá odpověď nepadla. „Všech jedenáct radních napříč politickým spektrem se shodlo na tom, že nechceme jít cestou maximálního navyšování. Jak víte, dnes Prostějované platí 492 koruny ročně, obce však mohou navýšit poplatek až do výše jednoho tisíce korun. To určitě neuděláme. Nicméně je potřeba vnímat výdajovou stránku městského rozpočtu, který není nafukovací,“ pronesl primátor.

Město se do nezáviděníhodné situace dostane od ledna příštího roku. „Zatímco ještě letos zaplatíme za likvidaci jedné tuny tisíc korun, od nového roku to už bude tisíc pět set až dva tisíce korun. To znamená dvojnásobné náklady. Město tak nebude v budoucnu moci takové náklady utáhnout,“ dodal Jiří Pospíšil, první náměstek primátora.   

Jak se radní na středeční tiskovce také shodli, za likvidaci odpadu mohou města a obce výrazně ušetřit jediným způsobem. „Ekologická spalovna odpadu si nachází čím dál tím více příznivců. A já věřím, že do několika málo let taková spalovna bude v Olomouckém kraji fungovat,“ uzavřel toto téma Jiří Pospíšil.

O tom, jestli občané budou od příštího roku platit za odpad více, se má rozhodnout za týden.

Total Comments

 • KSČM
 • Noc Kostelů
 • Interforst
 • Lázně Skalka
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Nejsme bezohlední.

Pětačtyřicetiletý Marek Mlčoch děkuje v aktuálním čísle nejen svým blízkým, ale i širokému aparátu záchranářů za svůj život, minulé úterý zavolala na linku 156 žena, která si povšimla seniora s jízdním kolem. Ten v Kolářových sadech bezvládně spadl na zem. Díky včasnému příjezdu sanitky se nestalo nic vážného. Tleskáme!

Skoro nejrizikovější fanoušci.

Vedení prostějovské policie ostře zkritizovalo chování části přívrženců hokejových Jestřábů při utkáních druhé nejvyšší soutěže. Za násilnosti, výtržnosti a majetkové trestné činy už Okresní soud v Prostějově vydal těm nejdivočejším sedm zákazů vstupu do haly, když se hraje zápas!

Total Comments

Osobnost týdne

Jan PŘEUČIL
20 preucil
Fenomenální herec společně se svojí manželkou Evou Hruškovou pobavil ve čtvrtek své fanoušky nejen v prostějovském divadle, ale o den dříve i starší příznivce v domově seniorů v Nerudově ulici při neformální besedě.

Total Comments

Číslo týdne

320 000 000

Tak to je darda! Přesně takto astronomickou sumu požaduje společnost Manthellen po prostějovském magistrátu za údajné porušení obchodní smlovy. Jak známo, záležitost se týká kauzy kolem výstavby Galerie Prostějov v prostoru U Špalíčku.

Total Comments

Výrok týdne

„NESUĎTE, ABYSTE NEBYLI SOUZENI!“

Takto při předávání Cen města Prostějova odpovídal jeden z vyznamenaných exprimátor Miroslav Pišťák na kritiku některých současných opozičních zastupitelů města

Total Comments