Dobré ráno, dnes je čtvrtek 9.4.2020
svátek slaví Dušan,
zítra Darja
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

10 kulturakProstějovští radní nehodlají čekat na oficiální stanovisko společnosti Manthellan ohledně jejího dalšího postupu při přípravách výstavby obchodního centra Galerie a již zadali ideovou studii budoucího společensko-sportovního centra, které má vzniknout v bývalých Jezdeckých kasárnách.

„Plánujeme oslovit čtyři architektonické kanceláře. Vyzveme je, aby nám navrhly nejenom samotný objekt nového společensko-sportovního centra, ale také se pokusili vyřešit celou lokalitu v Jezdecké ulici z urbanistického hlediska. V rámci přípravy výstavby bude zadána architektonická soutěž,“ uvedl Zdeněk Fišer, náměstek primátora statutárního města Prostějova. Radní se na své úterní schůzi rozhodli vyčlenit na tvorbu studií celkovou částku 200 tisíc korun. „Nebude zapotřebí vyhlásit výběrové řízení, podle zákona o veřejných zakázkách se jedná o zakázku malého rozsahu. Na tvorbu návrhů budou mít zpracovatelé čas jeden měsíc od vyhlášení. Poté proběhne vyhodnocení soutěže,“ dodal Fišer.

Podle vedení města není vyloučeno, že na výstavbu nového kulturního zařízení by radnice mohla získat významnou státní dotaci. „Víme o tom, že existuje například dotace na nové využití opuštěných území s pozůstatky dřívější činnosti. Jezdecká kasárna by požadavky tohoto programu mohla splňovat,“ dodal náměstek primátora Zdeněk Fišer.

Jak Večerník nedávno informoval, vedení společnosti Manthellan stáhlo žádost o posouzení regulačního plánu krajským úřadem, protože na místě budoucího staveniště u Špalíčku se vyskytly problémy se spodní vodou. „Tato skutečnost by neměla ohrozit plány Manthellanu, jde jen čistě o to, aby se našlo nejvhodnější technické řešení tohoto problému,“ uvedl Jiří Pospíšil, první náměstek primátora s tím, že zástupci Manthellanu slíbili svůj další postup vysvětlit všem prostějovských zastupitelům na začátku dubna tohoto roku. 

Total Comments

  • Kominek
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co vám nejvíce chybí v době koronavirových zákazů?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Zdražení nájemného odloženo!

Potěšující zpráva pro všechny, kteří aktuálně bydlí v městském bytě. Jak Večerník už během února letošního roku informoval, prostějovští radní rozhodli o poměrně razantním zdražení nájemného. Minulý týden se ale konšelé platnost tohoto opatření rozhodli odložit na neurčito.

Mladí nejdou příkladem.

Mnozí omladinu chválí za jejich příkladný přístup k nouzovému stavu i za to, že na rozdíl od jedinců ze starší generace nosí poctivě roušky. Ovšem případ kouření na dětském hřišti za Penny marketem na sídlišti Hloučela, kdy skupinka několika mladíků měla roušky bůhvíkde, svědčí o něčem úplně jiném.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR HANZLÍK

S jedním z nejznámějších prostějovských disidentů a chartistů se minulý týden rozloučila prostějovská veřejnost. Známý antikomunista a normalizační diskžokej zemřel ve věku 75 let.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

11 630 000

Přesně takovou sumu peněz hodlá už letos proinvestovat prostějovský magistrát v rámci první etapy rekonstrukce Sídliště B. Šmerala. Stavební investice je rozdělena na pět etap do tří let a městskou pokladnu má stát v součtu bezmála osmačtyřicet milionů korun.

Total Comments

Výrok týdne

„MATKOU PANA PETRÁŠKA NENÍ“

Spisovatelka a publicistka Blanka Kovaříková na adresu prostějovské rodačky Manon Chaufour, která měla vztah s Janem Werichem.

Total Comments