Dobré odpoledne, dnes je pondělí 17.2.2020
svátek slaví Miloslava,
zítra Gizela
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

10 kulturakProstějovští radní nehodlají čekat na oficiální stanovisko společnosti Manthellan ohledně jejího dalšího postupu při přípravách výstavby obchodního centra Galerie a již zadali ideovou studii budoucího společensko-sportovního centra, které má vzniknout v bývalých Jezdeckých kasárnách.

„Plánujeme oslovit čtyři architektonické kanceláře. Vyzveme je, aby nám navrhly nejenom samotný objekt nového společensko-sportovního centra, ale také se pokusili vyřešit celou lokalitu v Jezdecké ulici z urbanistického hlediska. V rámci přípravy výstavby bude zadána architektonická soutěž,“ uvedl Zdeněk Fišer, náměstek primátora statutárního města Prostějova. Radní se na své úterní schůzi rozhodli vyčlenit na tvorbu studií celkovou částku 200 tisíc korun. „Nebude zapotřebí vyhlásit výběrové řízení, podle zákona o veřejných zakázkách se jedná o zakázku malého rozsahu. Na tvorbu návrhů budou mít zpracovatelé čas jeden měsíc od vyhlášení. Poté proběhne vyhodnocení soutěže,“ dodal Fišer.

Podle vedení města není vyloučeno, že na výstavbu nového kulturního zařízení by radnice mohla získat významnou státní dotaci. „Víme o tom, že existuje například dotace na nové využití opuštěných území s pozůstatky dřívější činnosti. Jezdecká kasárna by požadavky tohoto programu mohla splňovat,“ dodal náměstek primátora Zdeněk Fišer.

Jak Večerník nedávno informoval, vedení společnosti Manthellan stáhlo žádost o posouzení regulačního plánu krajským úřadem, protože na místě budoucího staveniště u Špalíčku se vyskytly problémy se spodní vodou. „Tato skutečnost by neměla ohrozit plány Manthellanu, jde jen čistě o to, aby se našlo nejvhodnější technické řešení tohoto problému,“ uvedl Jiří Pospíšil, první náměstek primátora s tím, že zástupci Manthellanu slíbili svůj další postup vysvětlit všem prostějovských zastupitelům na začátku dubna tohoto roku. 

Total Comments

  • Ples Jevíčko
  • gatta
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak jste spokojeni s dosavadním působením primátora statutárního města Prostějov Františka Jury?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Památky lákají.

V Olomouckém kraji vloni došlo k nejrychlejšímu nárůstu počtu turistů v rámci celého Česka. Vyplývá to z aktuálních dat Českého statistického úřadu. Návštěvnost narostla téměř o devět procent a více lidí zde také přenocovalo. V regionu se vloni ubytovalo přes tři čtvrtě miliónu hostů.

Sabine páchala škody.

Černé předpovědi se vyplnily a orkán s dívčím jménem způsobil výrazné škody i v regionu. Strhával střechy, vyvracel stromy a ničil také elektrická vedení. Škody sčítá i prostějovský magistrát, kvůli dalším škodám byl nucen dokonce na dva dny uzavřít Městský hřbitov.

Total Comments

Osobnost týdne

ZDENĚK IZER
06 pawlovska
Známý bavič a imitátor tentokrát rozechvěl bránice divákům při svém nedělním představení v němčickém kině Oko, u něhož nechyběl ani Večerník

Total Comments

Číslo týdne

1 708


Jde o varování? Také na Prostějovsku se výrazným způsobem zvýšila nezaměstnanost, a to o čtrnáct procent. Aktuálně je na prostějovském „pracáku“ registrováno přes sedmnáct stovek lidí bez práce.

Total Comments

Výrok týdne

„LIDÉ SI NA MĚ UKAZUJÍ PRSTEM“

Redakci se ozval svědek bedihošťského případu skorovraždy. Nešťastný muž J. C. si postěžoval nad chováním spoluobčanů. Někteří jej prý viní ze spoluúčasti...

Total Comments