Dobré odpoledne, dnes je pondělí 24.6.2019
svátek slaví Jan,
zítra Ivan
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

10 kulturakProstějovští radní nehodlají čekat na oficiální stanovisko společnosti Manthellan ohledně jejího dalšího postupu při přípravách výstavby obchodního centra Galerie a již zadali ideovou studii budoucího společensko-sportovního centra, které má vzniknout v bývalých Jezdeckých kasárnách.

„Plánujeme oslovit čtyři architektonické kanceláře. Vyzveme je, aby nám navrhly nejenom samotný objekt nového společensko-sportovního centra, ale také se pokusili vyřešit celou lokalitu v Jezdecké ulici z urbanistického hlediska. V rámci přípravy výstavby bude zadána architektonická soutěž,“ uvedl Zdeněk Fišer, náměstek primátora statutárního města Prostějova. Radní se na své úterní schůzi rozhodli vyčlenit na tvorbu studií celkovou částku 200 tisíc korun. „Nebude zapotřebí vyhlásit výběrové řízení, podle zákona o veřejných zakázkách se jedná o zakázku malého rozsahu. Na tvorbu návrhů budou mít zpracovatelé čas jeden měsíc od vyhlášení. Poté proběhne vyhodnocení soutěže,“ dodal Fišer.

Podle vedení města není vyloučeno, že na výstavbu nového kulturního zařízení by radnice mohla získat významnou státní dotaci. „Víme o tom, že existuje například dotace na nové využití opuštěných území s pozůstatky dřívější činnosti. Jezdecká kasárna by požadavky tohoto programu mohla splňovat,“ dodal náměstek primátora Zdeněk Fišer.

Jak Večerník nedávno informoval, vedení společnosti Manthellan stáhlo žádost o posouzení regulačního plánu krajským úřadem, protože na místě budoucího staveniště u Špalíčku se vyskytly problémy se spodní vodou. „Tato skutečnost by neměla ohrozit plány Manthellanu, jde jen čistě o to, aby se našlo nejvhodnější technické řešení tohoto problému,“ uvedl Jiří Pospíšil, první náměstek primátora s tím, že zástupci Manthellanu slíbili svůj další postup vysvětlit všem prostějovských zastupitelům na začátku dubna tohoto roku. 

Total Comments

 • Rock of Memory
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

Na kterou z letních akcí se těšíte nejvíce?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pokračování tradice.

Na kvalitní vystoupení z Argentiny navázali parašutisté Armádního sportovního oddílu Dukla Prostějov reprezentující Českou republiku při úvodním závodě Světového poháru 2019 na přesnost přistání. Konal se v Chorvatsku a Hanáci přivezli z Balkánu jedno zlato i bronz!

Měsíc potop neskončil.

Jestli si někdo myslel, že záplavy na Němčicku z předminulého týdne byly těmi posledními, co prostějovský region postihly, zmýlil se. Minulý týden vtrhla velká voda po krátké průtrži mračen i do Čech pod Kosířem a Stařechovic. Kanály nestíhaly pobrat veškerou vodu, ta pak vyplavila tři desítky rodinných domů.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel CALLTA
25 callta
V rámci programu Prostějovského léta vystoupil uplynulý čtvrtek na náměstí T. G. Masaryka zpěvák, kterého obdivuje především mladá generace. Není tedy divu, že mezi stovkami diváků koncertu byly především náctileté fanynky.

Total Comments

Číslo týdne

42 437 704

Přesně tuto sumu peněz muselo v roce 2018 zaplatit statutární město Prostějov za odvoz a likvidaci komunálního odpadu. Občané však prostřednictvím poplatků uhradili pouhou polovinu uvedených nákladů. Odborníci tvrdí, že je to málo!

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ NĚKDO UMÍRÁ,
NESMÍ ANI NA CHVILIČKU
POCIŤOVAT, ŽE JE ODEPSANÝ!“

Odborný garant paliativní péče prostějovské nemocnice Miroslav Kala takto hovořil při slavnostním otevření nového oddělení.

Total Comments