Příjemnou noc, dnes je středa 20.2.2019
svátek slaví Oldřich,
zítra Lenka
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

10 kulturakProstějovští radní nehodlají čekat na oficiální stanovisko společnosti Manthellan ohledně jejího dalšího postupu při přípravách výstavby obchodního centra Galerie a již zadali ideovou studii budoucího společensko-sportovního centra, které má vzniknout v bývalých Jezdeckých kasárnách.

„Plánujeme oslovit čtyři architektonické kanceláře. Vyzveme je, aby nám navrhly nejenom samotný objekt nového společensko-sportovního centra, ale také se pokusili vyřešit celou lokalitu v Jezdecké ulici z urbanistického hlediska. V rámci přípravy výstavby bude zadána architektonická soutěž,“ uvedl Zdeněk Fišer, náměstek primátora statutárního města Prostějova. Radní se na své úterní schůzi rozhodli vyčlenit na tvorbu studií celkovou částku 200 tisíc korun. „Nebude zapotřebí vyhlásit výběrové řízení, podle zákona o veřejných zakázkách se jedná o zakázku malého rozsahu. Na tvorbu návrhů budou mít zpracovatelé čas jeden měsíc od vyhlášení. Poté proběhne vyhodnocení soutěže,“ dodal Fišer.

Podle vedení města není vyloučeno, že na výstavbu nového kulturního zařízení by radnice mohla získat významnou státní dotaci. „Víme o tom, že existuje například dotace na nové využití opuštěných území s pozůstatky dřívější činnosti. Jezdecká kasárna by požadavky tohoto programu mohla splňovat,“ dodal náměstek primátora Zdeněk Fišer.

Jak Večerník nedávno informoval, vedení společnosti Manthellan stáhlo žádost o posouzení regulačního plánu krajským úřadem, protože na místě budoucího staveniště u Špalíčku se vyskytly problémy se spodní vodou. „Tato skutečnost by neměla ohrozit plány Manthellanu, jde jen čistě o to, aby se našlo nejvhodnější technické řešení tohoto problému,“ uvedl Jiří Pospíšil, první náměstek primátora s tím, že zástupci Manthellanu slíbili svůj další postup vysvětlit všem prostějovských zastupitelům na začátku dubna tohoto roku. 

Total Comments

  • Prohlídky Kostel
  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Chtěli byste jít v Prostějově na Fed Cup?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments