Příjemnou noc, dnes je sobota 25.5.2019
svátek slaví Viola,
zítra Filip
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

11 rybnIkKonečně! Pracovníci nejmenované prostějovské společnosti, kteří mají do konce června zrevitalizovat drozdovický rybník, se dočkali. Stejně tak i kompetentní radní a také obyvatelé z okolí, kterým už tlející bahno na dně rybníka začalo páchnout. Minulý týden se dělníci i těžká technika pustili do práce!

„Tato investiční akce byla zpožděna více než dost, ale nemůžeme za to my ani firma, která zvítězila ve výběrovém řízení. Vzhledem k tomu, že původně bylo naplánováno kompletní vybagrování dna od bahna, čekalo se na jeho vymrznutí či vyschnutí. Nestalo se ani jedno, ale to vůbec v tuto chvíli nevadí. Většina bahna totiž v rybníku zůstane,“ objasnil situaci Zdeněk Fišer, náměstek primátora statutárního města Prostějova. „V rybníku se oproti předpokladům nachází jen nepatrné množství bahna. Na základě požadavku rybářů musí v nádrži zůstat, protože rybník slouží od svého vybudování v roce 1460 k chovu kaprů a jiných druhů ryb,“ dodala na vysvětlenou Ivana Hemerková, náměstkyně primátora zodpovědná za životní prostředí ve městě.  

V těchto dnech bagry rozebírají žulové obložení břehů, které se dočkají zpevnění a dalších úprav, vybuduje se nové napouštěcí zařízení a také se postaví nová výpusť. To vše za více než tři miliony korun. Novinkou je, že město se na popud ochránců přírody z magistrátu rozhodlo vrátit do původního plánu vybudování poloostrůvku pro vodní ptactvo a ostatní živočichy.  „Záměr vybudování poloostrůvku vznikl v průběhu realizace projektu a po dohodě s odborem životního prostředí prostějovského magistrátu. Tento drobný krajinný prvek je mimo jiné určen k zahnízdění ptáků a bude dalším kamínkem do mozaiky lepšícího se životního prostředí v našem městě,“ uvedla na toto téma Ivana Hemerková.

Revitalizace drozdovického rybníka by měla být dokončena do 30. června tohoto roku.

Total Comments

 • KSČM
 • Noc Kostelů
 • Interforst
 • Lázně Skalka
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Nejsme bezohlední.

Pětačtyřicetiletý Marek Mlčoch děkuje v aktuálním čísle nejen svým blízkým, ale i širokému aparátu záchranářů za svůj život, minulé úterý zavolala na linku 156 žena, která si povšimla seniora s jízdním kolem. Ten v Kolářových sadech bezvládně spadl na zem. Díky včasnému příjezdu sanitky se nestalo nic vážného. Tleskáme!

Skoro nejrizikovější fanoušci.

Vedení prostějovské policie ostře zkritizovalo chování části přívrženců hokejových Jestřábů při utkáních druhé nejvyšší soutěže. Za násilnosti, výtržnosti a majetkové trestné činy už Okresní soud v Prostějově vydal těm nejdivočejším sedm zákazů vstupu do haly, když se hraje zápas!

Total Comments

Osobnost týdne

Jan PŘEUČIL
20 preucil
Fenomenální herec společně se svojí manželkou Evou Hruškovou pobavil ve čtvrtek své fanoušky nejen v prostějovském divadle, ale o den dříve i starší příznivce v domově seniorů v Nerudově ulici při neformální besedě.

Total Comments

Číslo týdne

320 000 000

Tak to je darda! Přesně takto astronomickou sumu požaduje společnost Manthellen po prostějovském magistrátu za údajné porušení obchodní smlovy. Jak známo, záležitost se týká kauzy kolem výstavby Galerie Prostějov v prostoru U Špalíčku.

Total Comments

Výrok týdne

„NESUĎTE, ABYSTE NEBYLI SOUZENI!“

Takto při předávání Cen města Prostějova odpovídal jeden z vyznamenaných exprimátor Miroslav Pišťák na kritiku některých současných opozičních zastupitelů města

Total Comments