Dobré odpoledne, dnes je středa 20.3.2019
svátek slaví Světlana,
zítra Radek
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

11 rybnIkKonečně! Pracovníci nejmenované prostějovské společnosti, kteří mají do konce června zrevitalizovat drozdovický rybník, se dočkali. Stejně tak i kompetentní radní a také obyvatelé z okolí, kterým už tlející bahno na dně rybníka začalo páchnout. Minulý týden se dělníci i těžká technika pustili do práce!

„Tato investiční akce byla zpožděna více než dost, ale nemůžeme za to my ani firma, která zvítězila ve výběrovém řízení. Vzhledem k tomu, že původně bylo naplánováno kompletní vybagrování dna od bahna, čekalo se na jeho vymrznutí či vyschnutí. Nestalo se ani jedno, ale to vůbec v tuto chvíli nevadí. Většina bahna totiž v rybníku zůstane,“ objasnil situaci Zdeněk Fišer, náměstek primátora statutárního města Prostějova. „V rybníku se oproti předpokladům nachází jen nepatrné množství bahna. Na základě požadavku rybářů musí v nádrži zůstat, protože rybník slouží od svého vybudování v roce 1460 k chovu kaprů a jiných druhů ryb,“ dodala na vysvětlenou Ivana Hemerková, náměstkyně primátora zodpovědná za životní prostředí ve městě.  

V těchto dnech bagry rozebírají žulové obložení břehů, které se dočkají zpevnění a dalších úprav, vybuduje se nové napouštěcí zařízení a také se postaví nová výpusť. To vše za více než tři miliony korun. Novinkou je, že město se na popud ochránců přírody z magistrátu rozhodlo vrátit do původního plánu vybudování poloostrůvku pro vodní ptactvo a ostatní živočichy.  „Záměr vybudování poloostrůvku vznikl v průběhu realizace projektu a po dohodě s odborem životního prostředí prostějovského magistrátu. Tento drobný krajinný prvek je mimo jiné určen k zahnízdění ptáků a bude dalším kamínkem do mozaiky lepšícího se životního prostředí v našem městě,“ uvedla na toto téma Ivana Hemerková.

Revitalizace drozdovického rybníka by měla být dokončena do 30. června tohoto roku.

Total Comments

  • Unicef
  • Lesy města Prostějova
  • Město Prostějov
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_superfinale_korfbal

Anketa - hlavní

Jak hodnotíte sezónu prostějovských hokejistů?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pod mostem se maká.

Většina Prostějovanů zřejmě již zaregistrovala, že se pod mostem v Olomoucké ulici pilně pracuje. Bagry a stavební dělníci připravují základy pro „podchod“ pod mostem, který v nebezpečné a dopravně frekventované lokalitě bude sloužit jak cyklistům, tak chodcům. Už aby to bylo!

Sníh přikryl Protivanovsko.

Jaro se pomalu ale jistě ujímá vlády, ovšem pozor! „Paní Zima“ ještě ani zdaleka neřekla poslední slovo. Důkazem toho je středeční chumelenice na Protivanovsku, kde napadlo zhruba pět centimetrů sněhové pokrývky. Silničáři tak měli po delším čase opět práci a děti málem stavěly sněhuláky...

Total Comments

Osobnost týdne

Simona STAŠOVÁ

Dcera Jiřiny Bohdalové byla hlavní postavou divadelní hry Skleněný zvěřinec, kterou skvělá herečka představila se svými kolegy minulé pondělí na prknech Městského divadla v Prostějově.

11 stasova

Total Comments

Číslo týdne

7
Na této příčce skončili sezónu Chance ligy 2018/2019 hokejisté Prostějova. Ani napočtvrté za sebou tak Jestřábi ve druhé nejvyšší soutěži nepřekročili svůj stín a znovu vypadli již ve čtvrtfinále play-off.

Total Comments

Výrok týdne

„ŽE NÁS LIDI BEROU VÁŽNĚ - SMRTELNĚ VÁŽNĚ“

Předseda Klubu vojenské historie Dukla Prostějov Jaroslav Dvořák má o největším úspěchu své organizace zcela jasno...

Total Comments