Dobrý večer, dnes je pondělí 30.3.2020
svátek slaví Arnošt,
zítra Kvido
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

19 koupakSmutná zpráva přichází z prostějovské radnice. Tolikrát proklamované plány na totální rekonstrukci a znovuotevření před léty veskrze oblíbeného a hojně navštěvovaného koupaliště u velodromu za Kosteleckou ulicí berou za své. Městu se totiž nedaří na projekt sehnat státní dotaci a pro samotný rozpočet by to byla až příliš velká rána. Zbrusu nové koupaliště s plaveckým a rekreačním bazénem i dětským brouzdalištěm, to vše s vyhříváním z odpadového tepla ze sousedního zimního stadionu, se tak pořádně vzdaluje našim snům...

Před dvěma lety se projekt rekonstrukce dlouho opuštěného a chátrajícího koupaliště bral jako hotová záležitost. Sociální demokraté měli dokonce opravu a znovuobnovení provozu kdysi tolik populární „Jedničky“ ve svém volebním programu. Bohužel vše zkrachovalo na penězích. „Když jsme před třemi lety nechali projekt nového koupaliště za Kosteleckou ulicí vypracovat, bylo to na základě vypsaného dotačního titulu ze strany ministerstva školství, sportu a kultury, avšak s podmínkou, že v rámci koupaliště musí být vybudován sportovní plavecký bazén, který by kromě veřejnosti využívaly i sportovní kluby. Jednali jsme přesně podle těchto podmínek, dohodli jsme se s prostějovským plaveckým klubem, ale i dalšími oddíly, že bazén budou využívat pro svoji činnost. Bohužel v roce 2011, kdy byl tento dotační titul vypsán, se stihl pořídit pouze zmiňovaný projekt. Než totiž bylo vydáno stavební povolení, uběhl další rok, ve kterém už na podobný účel nebyla vypsána žádná státní dotace ani dotace z Regionálního operačního programu. Přesněji řečeno, podařilo se získat pět milionů korun, ale tyto peníze se nakonec převedly na dokončení rekonstrukce Základní školy Majakovského,“ vysvětlil Večerníku důvody promarněné šance na obnovení provozu koupaliště Za velodromem Zdeněk Fišer, náměstek primátora statutárního města Prostějova.

Problém je v tom, že stát ani Regionální operační program v roce 2011 ani 2012 žádné další možnosti získání dotace na nová či zrekonstruovaná sportoviště nevyhlásily. „Projekt počítá s celkovou investicí více než padesát milionů korun, přitom město má v rozpočtu na stavební investice vyčleněno každoročně okolo sta milionů. A vrhnout se do rekonstrukce tohoto koupaliště z vlastních zdrojů, to si dovolím přirovnat k sebevraždě. Navíc ještě dva roky budeme splácet úvěr na aquapark v Krasické ulici, což samo o sobě činí zrovna oněch padesát milionů korun,“ pokrčil rameny nad nepříliš lichotivou ekonomickou situací Fišer.

Kdysi hojně navštěvované koupaliště tak i nadále chátrá. „Vím, že objekt sociálního zařízení, šaten a bufetu s populární terasou na slunění je v dezolátním stavu a hrozí zřícením. Navíc ho obývají bezdomovci, kteří ho plení, vybírají vše kovové a prodávají do sběru. Já jenom doufám, že ministerstvo nebo ROP co nejdříve vyhlásí nové možnosti, jak získat dotaci, čehož bychom samozřejmě okamžitě využili. Jinak bohužel musíme zkonstatovat, že na toto koupaliště nejsou peníze,“ uvedl Zdeněk Fišer.

V klidu tak alespoň zůstává provozovatel tenisových kurtů u zimního stadionu, které  by podle původních plánů musely ustoupit plánované výstavbě nového plaveckého areálu...

Total Comments

  • Komínek
  • Basic
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co říkáte na nezodpovědné jedince, kteří nedodržují vládní nařízení a tím ohrožují sebe i své okolí?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rozdávají roušky.

Do rozdávání ochranných roušek se zapojila také městská policie a ochrannou pomůcku před koronavirem jste si mohli vyzvednout i přímo na dvoře radnice. Přímo od strážníků se dočkali také obyvatelé domů s pečovatelskou službou. Přidali se také ostatní, pomáhají jednotlivci i celé firmy a další subjekty.

Proboha, co dělal?!

Během minulého pondělí odpoledne zmasakroval starší řidič osobního vozidla Volvo dva elektrorozvaděče v Dolní ulici v Prostějově poté, co v opilosti vyjel ze silnice. Z místa nehody ujel, ale za pár minut jej policisté dohonili na křižovatce ve Svatoplukově ulici. Senior jim nadýchal 0,8 promile...

Total Comments

Osobnost týdne

THUAN DINH DUC

Vietnamský obchodník a majitel prodejny v centru Prostějova je jedním z nejobětavějších pomocníků v této těžké době koronavirového temna. On a jeho manželka ušili a zdarma rozdali již tisíce ochranných roušek.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

630

Uplynulý pátek jsme si připomenuli přesně 630 let od „povýšení“ Prostějova na město. Jak historici ví, stalo se tak udělením práva výročního trhu. Magistrát měl k oslavě výročí připraveno celoroční program, první akce již však musely být odloženy.

Total Comments

Výrok týdne

„MĚLA JSEM I ČTYŘICET ZÁCHVATŮ NĚKOLIK HODIN V KUSE...“

Čtrnáctiletá Vanessa Reiterová musela v životě zvládnout nepříjemnou nemoc, nyní obsadila v krajském kole Dívka roku bronzovou příčku. 

Total Comments

Z_Kalendar