Dobré poledne, dnes je pondělí 25.5.2020
svátek slaví Viola,
zítra Filip
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

25 estakadaTak to může být opravdové peklo! Jak se Večerník na sklonku minulého týdne dozvěděl jako první, Prostějov čeká už za pár týdnů skutečná dopravní zkouška ohněm. Po celý červenec má být totiž uzavřena dálniční estakáda Haná a veškerý provoz z rychlostní komunikace tak bude sveden do Prostějova. Hrůzostrašný měsíc si prožijí řidiči i lidé bydlící v Brněnské a Olomoucké ulici, peklo čeká také na občany Držovic.

Jak totiž všichni víme, v současné době probíhá rozsáhlá rekonstrukce povrchu rychlostní komunikace z Vyškova do Olomouce. A pochopitelně se brzy dotkne i samotného Prostějova. Od prvního července se totiž uzavře estakáda Haná. A v souvislosti s tím se veškerá doprava stáhne po objízdné trase napříč Prostějovem! „Bohužel, je to tak, zřejmě nás čeká zkouška, jakou Prostějov ještě nezažil. Uzavírka estakády je naplánovaná na celý červenec. I když jsme Ředitelství silnic a dálnic žádali, aby termín rekonstrukce vozovky na estakádě maximálně zkrátilo, neuspěli jsme. Když to dobře půjde, rychlostní komunikace podél Prostějova bude uzavřena pro veškerý provoz tři týdny. Ale počítejme raději s celým červencem,“ potvrdil Večerníku zlou zprávu Miroslav Nakládal, vedoucí odboru dopravy Magistrátu města Prostějova.

Zprávu o uzavření rychlostní komunikace a s tím spojenými dopravními komplikacemi uvnitř Prostějova nám jako první poskytla náměstkyně primátora Alena Rašková. „Čeká nás opravdu zkouška ohněm. Od prvního července budou v souvislosti se zablokováním estakády Haná uzavřeny hned tři nájezdy na dálnici z Prostějova směrem na Olomouc. Tedy jak z kruhové křižovatky v průmyslové zóně u bývalé Vitany, tak i oba na Olomouc a na Brno za hypermarketem Tesco. Jediný jakoby únik z Prostějova na rychlostní komunikaci bude směrem na Vyškov po Brněnské ulici,“ vysvětlila Večerníku Alena Rašková.

Oba dopravní experti nám potvrdili, že veškerý provoz bude po dobu celého července sveden z rychlostní komunikace ve směru od Vyškova u Žešova a objízdná trasa na Olomouc povede Brněnskou a Wolkerovou ulicí přes Olomouckou a dále přes Držovice. „Tady bude na řidičích, zda do Olomouce pojedou po takzvané staré cestě z Držovic na Olšany, nebo raději využijí komunikaci nedávno určenou Ředitelstvím silnic a dálnic přes Držovice, ale pak přes Smržice a Olšany až do Olomouce. Jak právě už Večerník nedávno uvedl, zmíněné ředitelství seznalo starou ´olomouckou´ silnici jako nepoužitelnou pro běžnou dopravu, navíc značná její část je dnes již na soukromých pozemcích,“ doplnila Alena Rašková.

Jestliže v současnosti projede Olomouckou ulicí na patnáct tisíc vozidel denně, během července v době uzavírky rychlostní komunikace se dá očekávat, že tento počet se zvýší až o desetinásobek. Přežije to Prostějov vůbec?

„Možná to nebude tak horké, i když určitě k dopravním zácpám například v Olomoucké ulici či na Brněnské docházet bude. Ale během prvního prázdninového týdne je v celé republice dopravní provoz menší, tak snad to nějak přežijeme,“ vlévá trochu více optimismu do žil všem řidičům Miroslav Nakládal, šéf odboru dopravy prostějovského magistrátu.

Total Comments

 • Bezruč
 • Lexinka
 • Mobil 4U
 • Koupelny RP
 • MJM Krmiva
 • interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co říkáte na opětovné odložení rekonstrukce Vrahovické ulice?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vlna zájmu.

Obrovský zájem vyvolal příběh nemocné holčičky, která trpí epilepsií, vzácnou genetickou vadou a prošla si také dětskou mozkovou obrnou. Po zveřejnění v minulém vydání jsme zaregistrovali několik dárců, kteří chtěli rodičům tříapůlroční Lexinky pomoci. Sbírka proběhla i mezi členy redakce a přidali se k nám také manželé Černoškovi, načež došlo k předání více jak třiceti tisíc korun.

Opět bez tiskovky.

Přestože byl nouzový stav ukončen a v platnost už vešla další a další rozvolňovací opatření v souvislosti s obavami před nákazou Covid-19, prostějovští radní po svém úterním jednání opět zrušili tiskovou konferenci s novináři. Ve snaze zjistit informace o práci konšelů je tak nejen Večerník stále odkázán na e-mail či telefon...

Total Comments

Osobnost týdne

Miroslav Hochvald

Starosta Bílovic-Lutotína byl nepravomocně odsouzen za trestný čin z nedbalosti, kdy se loni v březnu zabila po pádu do sklepa v obecní budově sedmadvacetiletá žena. Třicetiměsíční trest má však tříletou podmínku a jeho součástí není zákaz výkonu zastupitelské funkce. Hochvald tak zůstává ve funkci.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

8 000 000


Od minulého úterý už může veřejnost vkročit do zrekonstruovaného Bezručova červeného domku v Kostelci na Hané. Oprava domu slavného básníka stála krajskou kasu osm milionů korun.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„VEČER BYL UNAVENÝ, USNUL TADY NA KANAPI A UŽ SE NEPROBUDIL…“

Takto okomentoval smutnou událost ve Vrahovické ulici v Prostějově, kde zemřel padesátiletý muž, jeden ze zaměstnanců autoopravny.

Total Comments