Příjemnou noc, dnes je pátek 18.10.2019
svátek slaví Lukáš,
zítra Michaela
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

25 estakadaTak to může být opravdové peklo! Jak se Večerník na sklonku minulého týdne dozvěděl jako první, Prostějov čeká už za pár týdnů skutečná dopravní zkouška ohněm. Po celý červenec má být totiž uzavřena dálniční estakáda Haná a veškerý provoz z rychlostní komunikace tak bude sveden do Prostějova. Hrůzostrašný měsíc si prožijí řidiči i lidé bydlící v Brněnské a Olomoucké ulici, peklo čeká také na občany Držovic.

Jak totiž všichni víme, v současné době probíhá rozsáhlá rekonstrukce povrchu rychlostní komunikace z Vyškova do Olomouce. A pochopitelně se brzy dotkne i samotného Prostějova. Od prvního července se totiž uzavře estakáda Haná. A v souvislosti s tím se veškerá doprava stáhne po objízdné trase napříč Prostějovem! „Bohužel, je to tak, zřejmě nás čeká zkouška, jakou Prostějov ještě nezažil. Uzavírka estakády je naplánovaná na celý červenec. I když jsme Ředitelství silnic a dálnic žádali, aby termín rekonstrukce vozovky na estakádě maximálně zkrátilo, neuspěli jsme. Když to dobře půjde, rychlostní komunikace podél Prostějova bude uzavřena pro veškerý provoz tři týdny. Ale počítejme raději s celým červencem,“ potvrdil Večerníku zlou zprávu Miroslav Nakládal, vedoucí odboru dopravy Magistrátu města Prostějova.

Zprávu o uzavření rychlostní komunikace a s tím spojenými dopravními komplikacemi uvnitř Prostějova nám jako první poskytla náměstkyně primátora Alena Rašková. „Čeká nás opravdu zkouška ohněm. Od prvního července budou v souvislosti se zablokováním estakády Haná uzavřeny hned tři nájezdy na dálnici z Prostějova směrem na Olomouc. Tedy jak z kruhové křižovatky v průmyslové zóně u bývalé Vitany, tak i oba na Olomouc a na Brno za hypermarketem Tesco. Jediný jakoby únik z Prostějova na rychlostní komunikaci bude směrem na Vyškov po Brněnské ulici,“ vysvětlila Večerníku Alena Rašková.

Oba dopravní experti nám potvrdili, že veškerý provoz bude po dobu celého července sveden z rychlostní komunikace ve směru od Vyškova u Žešova a objízdná trasa na Olomouc povede Brněnskou a Wolkerovou ulicí přes Olomouckou a dále přes Držovice. „Tady bude na řidičích, zda do Olomouce pojedou po takzvané staré cestě z Držovic na Olšany, nebo raději využijí komunikaci nedávno určenou Ředitelstvím silnic a dálnic přes Držovice, ale pak přes Smržice a Olšany až do Olomouce. Jak právě už Večerník nedávno uvedl, zmíněné ředitelství seznalo starou ´olomouckou´ silnici jako nepoužitelnou pro běžnou dopravu, navíc značná její část je dnes již na soukromých pozemcích,“ doplnila Alena Rašková.

Jestliže v současnosti projede Olomouckou ulicí na patnáct tisíc vozidel denně, během července v době uzavírky rychlostní komunikace se dá očekávat, že tento počet se zvýší až o desetinásobek. Přežije to Prostějov vůbec?

„Možná to nebude tak horké, i když určitě k dopravním zácpám například v Olomoucké ulici či na Brněnské docházet bude. Ale během prvního prázdninového týdne je v celé republice dopravní provoz menší, tak snad to nějak přežijeme,“ vlévá trochu více optimismu do žil všem řidičům Miroslav Nakládal, šéf odboru dopravy prostějovského magistrátu.

Total Comments

  • GJW
  • ME korfbal
  • Dyne
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ RESTAURACI U CÍSAŘSKÉ CESTY?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Makají jako o život.

Celkovou uzavírku Plumlovské a Blahoslavovy ulice pochopitelně provázejí výrazné dopravní komplikace v centru Prostějova, ovšem stavební dělníci pokračují ve frézování staré vozovky a pokládce nového asfaltového koberce ve zrychleném tempu. Takže nám řidičům nezbývá než to ještě jeden týden vydržet!


Bydlení na „Sušilce“ nezlevní.

Poté, co Večerník v přechozích vydáních popsal a zveřejnil skutečnosti o naprosto nevyhovujících bytech v nově postaveném domě v Sušilově ulici, navíc za nehorázné nájemné až 11 tisíc korun, jsme čekali vstřícný krok prostějovských radních. Ti ale novým nájemníkům mírnější podmínky nenabídnou...


Total Comments

Osobnost týdne

VÁCLAV HUDEČEK
41 hudecek
Stálice českého koncertního umění a fenomenální houslový virtuos potěšil svým sobotním představením na zámku v Konici především fajnšmekry vážné hudby.

Total Comments

Číslo týdne

 1 426
Přesně tolik lidí je nyní aktuálně na Prostějovsku v registru nezaměstnaných. Je to o pětatřicet lidí méně než na konci předchozího měsíce, což znamená, že podíl nezaměstnaných se ve zdejším regionu stále drží pod dvěma procenty.


Total Comments

Výrok týdne

„MAJÍ ŠTĚSTÍ, ŽE JSEM TAM NEBYL. OKAMŽITĚ BYCH CELOU SLAVNOU KOMISI ROZPUSTIL!“

Primátor Prostějova František Jura nechápe, jak speciální komise mohla vybrat tak hnusný „pomník“ E. Husserla

Total Comments