Dobré odpoledne, dnes je neděle 20.9.2020
svátek slaví Oleg,
zítra Matouš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

25 estakadaTak to může být opravdové peklo! Jak se Večerník na sklonku minulého týdne dozvěděl jako první, Prostějov čeká už za pár týdnů skutečná dopravní zkouška ohněm. Po celý červenec má být totiž uzavřena dálniční estakáda Haná a veškerý provoz z rychlostní komunikace tak bude sveden do Prostějova. Hrůzostrašný měsíc si prožijí řidiči i lidé bydlící v Brněnské a Olomoucké ulici, peklo čeká také na občany Držovic.

Jak totiž všichni víme, v současné době probíhá rozsáhlá rekonstrukce povrchu rychlostní komunikace z Vyškova do Olomouce. A pochopitelně se brzy dotkne i samotného Prostějova. Od prvního července se totiž uzavře estakáda Haná. A v souvislosti s tím se veškerá doprava stáhne po objízdné trase napříč Prostějovem! „Bohužel, je to tak, zřejmě nás čeká zkouška, jakou Prostějov ještě nezažil. Uzavírka estakády je naplánovaná na celý červenec. I když jsme Ředitelství silnic a dálnic žádali, aby termín rekonstrukce vozovky na estakádě maximálně zkrátilo, neuspěli jsme. Když to dobře půjde, rychlostní komunikace podél Prostějova bude uzavřena pro veškerý provoz tři týdny. Ale počítejme raději s celým červencem,“ potvrdil Večerníku zlou zprávu Miroslav Nakládal, vedoucí odboru dopravy Magistrátu města Prostějova.

Zprávu o uzavření rychlostní komunikace a s tím spojenými dopravními komplikacemi uvnitř Prostějova nám jako první poskytla náměstkyně primátora Alena Rašková. „Čeká nás opravdu zkouška ohněm. Od prvního července budou v souvislosti se zablokováním estakády Haná uzavřeny hned tři nájezdy na dálnici z Prostějova směrem na Olomouc. Tedy jak z kruhové křižovatky v průmyslové zóně u bývalé Vitany, tak i oba na Olomouc a na Brno za hypermarketem Tesco. Jediný jakoby únik z Prostějova na rychlostní komunikaci bude směrem na Vyškov po Brněnské ulici,“ vysvětlila Večerníku Alena Rašková.

Oba dopravní experti nám potvrdili, že veškerý provoz bude po dobu celého července sveden z rychlostní komunikace ve směru od Vyškova u Žešova a objízdná trasa na Olomouc povede Brněnskou a Wolkerovou ulicí přes Olomouckou a dále přes Držovice. „Tady bude na řidičích, zda do Olomouce pojedou po takzvané staré cestě z Držovic na Olšany, nebo raději využijí komunikaci nedávno určenou Ředitelstvím silnic a dálnic přes Držovice, ale pak přes Smržice a Olšany až do Olomouce. Jak právě už Večerník nedávno uvedl, zmíněné ředitelství seznalo starou ´olomouckou´ silnici jako nepoužitelnou pro běžnou dopravu, navíc značná její část je dnes již na soukromých pozemcích,“ doplnila Alena Rašková.

Jestliže v současnosti projede Olomouckou ulicí na patnáct tisíc vozidel denně, během července v době uzavírky rychlostní komunikace se dá očekávat, že tento počet se zvýší až o desetinásobek. Přežije to Prostějov vůbec?

„Možná to nebude tak horké, i když určitě k dopravním zácpám například v Olomoucké ulici či na Brněnské docházet bude. Ale během prvního prázdninového týdne je v celé republice dopravní provoz menší, tak snad to nějak přežijeme,“ vlévá trochu více optimismu do žil všem řidičům Miroslav Nakládal, šéf odboru dopravy prostějovského magistrátu.

Total Comments

  • Hradišťan
  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Byli jste na prostějovských hodech? A jak se vám slavnosti líbily?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Nástupce Berdycha?

Skvělé představení odehrál v uplynulém týdnu osmnáctiletý talent TK Agrofert Prostějov Jiří Lehečka, který zazářil na letošním ročníku Moneta Czech Open a díky semifinále se může těšit na posun ze šesté stovky světového žebříčku. Pochvalu zaslouží i organizátoři z TK PLUS, kteří přes všechny koronavirové nástrahy uspořádali turnaj na jedničku. Ostatně jako vždycky.

Manko v Národním domě!
Postupně ale přece jen unikají informace o tom, co předcházelo odvolání Jiřího Hlocha z funkce ředitele Národního domu. Audit nařízený magistrátem odhaluje nesrovnalosti v účetnictví. Dle kusých zpráv vyplývá, že po bývalém šéfovi zbyly finanční i materiální nesrovnalosti v řádu statisíců korun. Radní nevylučují trestní oznámení.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

KATARÍNA KNECHTOVÁ

Vystoupení vynikající prešovské zpěvačky, kytaristky a skladatelky společně se skupinou Peha bylo zlatým hřebem letošních Hanáckých slavností v Prostějově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

6

Ač se na základě dlouhého programu nepředpokládal hladký průběh úterního jednání Zastupitelstva statutárního města Prostějov, komunální politici stihli vše projednat v rekordním čase šesti hodin...

33

Total Comments

Výrok týdne

„PANÍ NAICLEROVOU BERU JAKO ZNEUZNANOU POLITIČKU, KTERÁ TRPÍ FRUSTRACÍ!“

Prostějovský radní Miloš Sklenka takto reagoval na osobní útoky opoziční zastupitelky.

Total Comments

-