Dobré dopoledne, dnes je neděle 23.2.2020
svátek slaví Svatopluk,
zítra Matěj
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

26 minirondelPrvní mini-okružní křižovatka v Prostějově vznikne dříve, než se čekalo. Jak minulý týden Večerník informoval, radní upustili od dočasné změny přednosti v jízdě na křižovatce ulic Jezdecká – Šárka a rovnou tady nechá zřídit avizovaný rondýlek!

Město již v polovině května ústy náměstkyně primátora pro dopravu Aleny Raškové avizovalo, že chce co nejdříve zvýšit plynulost dopravy od Brněnské ulice do průmyslové zóny a odklonit v poslední době stále frekventovanější průjezd ulicemi Lidická a Šárka.

„Na křižovatce ulic Jezdecká a Šárka vznikne miniokružní křižovatka. Počítali jsme s tím, že než dojde ke stavební úpravě, zavede se tady změna přednosti v jízdě. Po konzultaci s Dopravním inspektorátem Policie ČR jsme se rozhodli pro okamžité řešení. Abychom nekomplikovali řidičům situaci, okružní křižovatka tady vznikne hned, do doby vybudování regulérního minirondelu změnou dopravního značení a instalací přenosných zpomalovacích retardérů,“ vysvětlila Alena Rašková, náměstkyně primátora.

Termín vybudování minirondelu je otázkou několika příštích dnů. Čeká se pouze na dodávku gumových příčných pruhů. „Instalace těchto prvků proběhne velmi rychle, v řádu hodin, vyžádá si však úplné uzavření křižovatky včetně vyloučení linky městské hromadné dopravy. Autobusy pojedou objízdnou trasou. O přesném termínu budeme veřejnost informovat všemi dostupnými prostředky. Prosíme všechny spoluobčany o shovívavost a pochopení,“ dodala Alena Rašková.

Total Comments

  • Infos
  • Ples Jevíčko
  • Basic
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak jste spokojeni s dosavadním působením primátora statutárního města Prostějov Františka Jury?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Památky lákají.

V Olomouckém kraji vloni došlo k nejrychlejšímu nárůstu počtu turistů v rámci celého Česka. Vyplývá to z aktuálních dat Českého statistického úřadu. Návštěvnost narostla téměř o devět procent a více lidí zde také přenocovalo. V regionu se vloni ubytovalo přes tři čtvrtě miliónu hostů.

Sabine páchala škody.

Černé předpovědi se vyplnily a orkán s dívčím jménem způsobil výrazné škody i v regionu. Strhával střechy, vyvracel stromy a ničil také elektrická vedení. Škody sčítá i prostějovský magistrát, kvůli dalším škodám byl nucen dokonce na dva dny uzavřít Městský hřbitov.

Total Comments

Osobnost týdne

ZDENĚK IZER
06 pawlovska
Známý bavič a imitátor tentokrát rozechvěl bránice divákům při svém nedělním představení v němčickém kině Oko, u něhož nechyběl ani Večerník

Total Comments

Číslo týdne

1 708


Jde o varování? Také na Prostějovsku se výrazným způsobem zvýšila nezaměstnanost, a to o čtrnáct procent. Aktuálně je na prostějovském „pracáku“ registrováno přes sedmnáct stovek lidí bez práce.

Total Comments

Výrok týdne

„LIDÉ SI NA MĚ UKAZUJÍ PRSTEM“

Redakci se ozval svědek bedihošťského případu skorovraždy. Nešťastný muž J. C. si postěžoval nad chováním spoluobčanů. Někteří jej prý viní ze spoluúčasti...

Total Comments