Dobré odpoledne, dnes je čtvrtek 1.10.2020
svátek slaví Igor,
zítra Olívie a Oliver
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

43 radniceJak Večerník nedávno informoval, ukončená soutěž na nové logo Prostějova přinesla přes dvě stovky návrhů od 112 autorů. Minulý týden členové speciální komise vybrali pětici nejlepších návrhů, které se však zatím tají. Jeden z těchto pěti autorů má ale šanci na třicetitisícovou prémii! Zbývající kvarteto se bude muset spokojit s pětitisícovkou...

„V pondělí čtyřiadvacátého června vybrala výběrová komise návrhy na logo města. Po takřka pětihodinovém jednání se z celkového počtu 204 shodla na devítce návrhů, jež po anonymním hodnocení bez znalosti identity autorů doporučila k výběru radě města. Radní uzavřeli první kolo soutěže následným zúžením na pětici podob nového loga města hned následující den v úterý,“ potvrdila informace Večerníku Ivana Hemerková, náměstkyně primátora statutárního města Prostějova. 

Ve druhém kole jsou vybraní soutěžící povinni své návrhy dopracovat o další užití loga a logotypu v praktických příkladech, jako je vizitka, dárkové předměty, hlavičkový papír a podobně. Vše musí doručit v elektronické podobě do 31. července 2013.

„Návrhy budou po tomto termínu zveřejněny na webových stránkách města, kde bude umožněno hlasování formou ankety,“ dodala náměstkyně. „Chceme, aby se k návrhům vyjádřili i občané, který se jim bude nejvíce zamlouvat. Hlas lidu bude hrát významnou úlohu i při konečném rozhodování o tom, jaké logo bude Prostějov používat v následujících letech,“ přidal se primátor Miroslav Pišťák, který je tak v očekávání, jaké logo bude město pod jeho vedením provázet...

Total Comments

 • Ano
 • SPD
 • Vinotéka Hruška
 • ČSSD
 • Interforst
 • Bellis
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-