Příjemnou noc, dnes je pátek 15.11.2019
svátek slaví Leopold,
zítra Otmar
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

21 koupaliste_kosteleckaZatímco prostějovský aquapark pra-ská ve švech a jen tak tak stačí uspokojit potřeby pro koupáníchtivé občany, na radnici stále horečně rokují o tom, jak dále zvýšit možnosti pro tyto účely. Otázka je jedna jediná – počkat na získání dotace pro obnovu koupaliště v Kostelecké ulici nebo peníze „přelít“ do Vrahovic?

„Stále ještě máme v rozpočtu vyčleněnou částku pěti milionů korun na zahájení rekonstrukce koupaliště u velodromu v Kostelecké ulici. Tato generální obnova by měla vyjít celkem na 50 milionů korun. Jak již bylo několikrát řečeno, na tuto investici jsme bohužel nezískali dotaci, takže je minimálně o rok odložena. Ovšem jelikož je současná situace se stavem prostějovských koupališť skutečně vážná, budeme se v radě města nyní tímto problémem zabývat. Ve hře je také to, že bychom upřednostnili rekonstrukci vrahovického koupaliště. Jenomže tato akce by vyšla na stejnou částku a navíc areál není ve vlastnictví města,“ pokrčil rameny Zdeněk Fišer. „Vrahovití sokolové měli představu o tom, že by stačilo pouze nově vyvložkovat bazén, ale dále je tady problém s nevyhovujícími šatnami a dalším sociálním zařízením, technologie čištění vody nevyhovuje normám a podobných věcí by se tady našlo více. A jak už jsem řekl, areál vrahovického koupaliště není náš a nevím, jak se zastupitelé budou tvářit na to, že by měli hlasovat pro tak velkou investici do cizího majetku,“ dodal náměstek primátora.

Jak ovšem Večerník zjistil, vrahovití sokolové, kteří spravují zdejší oblíbené koupaliště, jsou ochotni svůj majetek převést na město. Obměkčí to radní a zastupitele? A co s kdysi ještě oblíbenější „jedničkou“ na Kostelecké? Vedení města bude mít určitě složitou úlohu při rozhodování…

Total Comments

  • 30 klíčů
  • ZŠ Melantrichova
  • Sametova třicítka
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak oslavíte 30. výročí sametové revoluce?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Úspěch desetiletí.

Výzkum Město pro byznys desetiletí v rámci Olomouckého kraje má svého jednoznačného vítěze. K velké radosti se jim stal Prostějov, který v uplynulých letech hned několikrát triumfoval v krajských výzkumech a v loňském roce dokonce tuto prestižní odbornou anketu ovládl v rámci celé České republiky.


Hulvát zůstane hulvátem.

Nebylo to poprvé, ale od předešlých vulgárních excesů občana Vrahovic Čeňka Svobody na půdě prostějovského zastupitelstva se čekalo, že věčný stěžovatel na všechny a na všechno bude tentokrát slušnější. Dostal možnost promluvit před zastupiteli a nazval je bezcharakterními darebáky.

Total Comments

Osobnost týdne

DANA BATULKOVÁ

45 batulkovaSkvělá herečka se společně s Danielou Kolářovou představila v neděli na prknech Městského divadla v Prostějově v představení Arnošta Goldflama Dámská šatna.

Total Comments

Číslo týdne

 5

Od úterý do čtvrtka minulého týdn probíhalo u Krajského soudu v Brně projednávání žaloby na bývalého předsedu mládežnického hokejového klubu Jestřábi Prostějov spolek Michala Tomigu. Ten si nakonec odnesl pětiletý trest za zpronevěru a podvod.

Total Comments

Výrok týdne

„VŮBEC NETUŠÍM, NAJEDNOU BYLY FUČ!“

Náměstkyně primátora Alena Rašková nebyl schopna zastupitelům sdělit, kdy si Manthellan odvezl betonové zátarasy z parkoviště u Společenského domu

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments