Příjemnou noc, dnes je pondělí 25.5.2020
svátek slaví Viola,
zítra Filip
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

21 koupaliste_kosteleckaZatímco prostějovský aquapark pra-ská ve švech a jen tak tak stačí uspokojit potřeby pro koupáníchtivé občany, na radnici stále horečně rokují o tom, jak dále zvýšit možnosti pro tyto účely. Otázka je jedna jediná – počkat na získání dotace pro obnovu koupaliště v Kostelecké ulici nebo peníze „přelít“ do Vrahovic?

„Stále ještě máme v rozpočtu vyčleněnou částku pěti milionů korun na zahájení rekonstrukce koupaliště u velodromu v Kostelecké ulici. Tato generální obnova by měla vyjít celkem na 50 milionů korun. Jak již bylo několikrát řečeno, na tuto investici jsme bohužel nezískali dotaci, takže je minimálně o rok odložena. Ovšem jelikož je současná situace se stavem prostějovských koupališť skutečně vážná, budeme se v radě města nyní tímto problémem zabývat. Ve hře je také to, že bychom upřednostnili rekonstrukci vrahovického koupaliště. Jenomže tato akce by vyšla na stejnou částku a navíc areál není ve vlastnictví města,“ pokrčil rameny Zdeněk Fišer. „Vrahovití sokolové měli představu o tom, že by stačilo pouze nově vyvložkovat bazén, ale dále je tady problém s nevyhovujícími šatnami a dalším sociálním zařízením, technologie čištění vody nevyhovuje normám a podobných věcí by se tady našlo více. A jak už jsem řekl, areál vrahovického koupaliště není náš a nevím, jak se zastupitelé budou tvářit na to, že by měli hlasovat pro tak velkou investici do cizího majetku,“ dodal náměstek primátora.

Jak ovšem Večerník zjistil, vrahovití sokolové, kteří spravují zdejší oblíbené koupaliště, jsou ochotni svůj majetek převést na město. Obměkčí to radní a zastupitele? A co s kdysi ještě oblíbenější „jedničkou“ na Kostelecké? Vedení města bude mít určitě složitou úlohu při rozhodování…

Total Comments

 • Bezruč
 • Lexinka
 • Mobil 4U
 • Koupelny RP
 • MJM Krmiva
 • interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co říkáte na opětovné odložení rekonstrukce Vrahovické ulice?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Místní nádraží rozkvetlo.

Na nástupišti prostějovského „místňáku“ se objevily truhlíky s maceškami, květiny vystříhané z papírů pak tvoří i výzdobu notně oprýskaných vstupních dveří do budovy, která je pod rizikem demolice. Do zvelebování nádraží se pustili nadšenci, kterým toto místo přirostlo k srdci. A povedlo se jim to!

Za dobrotu na žebrotu.

Pouhý měsíc fungovala bez problémů u Ptenského Dvorku samoobslužná pivní budka, kterou tam instaloval nadšenec Tomáš Bábek. Projíždějící cyklisté a výletníci se v době koronavirové nouze u ní zastavovali a tišili svoji žízeň pivem či limonádou. Na začátku minulého týdne někdo budku poničil a vykradl!

Total Comments

Osobnost týdne

TOMÁŠ PAVELKA

Česko má nového nejmladšího starostu a je jím teprve jednadvacetiletý student práv z Mořic na Prostějovsku. Zastupitelé jej zvolili do čela obce na svém pondělním zasedání.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

19

O tolik procent se během měsíce dubna zvýšil čistý počet nezaměstnaných na Prostějovsku! Aktuálně je na zdejší pobočce úřadu práce evidovaných 1 995 lidí bez práce, z toho 1 086 žen. Podíl nezaměstnaných se tak zvýšil na 2,7 procenta.

Total Comments

Výrok týdne

„ROZHODLI JSME SE, ŽE 1. MÁJ BUDE V ZÁŘÍ!“

Nový předseda prostějovských sociálních demokratů Bedřich Grulich o zrušené prvomájové veselici v Kolářových sadech.

Total Comments