Dobrý večer, dnes je pátek 24.5.2019
svátek slaví Jana,
zítra Viola
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

21 koupaliste_kosteleckaZatímco prostějovský aquapark pra-ská ve švech a jen tak tak stačí uspokojit potřeby pro koupáníchtivé občany, na radnici stále horečně rokují o tom, jak dále zvýšit možnosti pro tyto účely. Otázka je jedna jediná – počkat na získání dotace pro obnovu koupaliště v Kostelecké ulici nebo peníze „přelít“ do Vrahovic?

„Stále ještě máme v rozpočtu vyčleněnou částku pěti milionů korun na zahájení rekonstrukce koupaliště u velodromu v Kostelecké ulici. Tato generální obnova by měla vyjít celkem na 50 milionů korun. Jak již bylo několikrát řečeno, na tuto investici jsme bohužel nezískali dotaci, takže je minimálně o rok odložena. Ovšem jelikož je současná situace se stavem prostějovských koupališť skutečně vážná, budeme se v radě města nyní tímto problémem zabývat. Ve hře je také to, že bychom upřednostnili rekonstrukci vrahovického koupaliště. Jenomže tato akce by vyšla na stejnou částku a navíc areál není ve vlastnictví města,“ pokrčil rameny Zdeněk Fišer. „Vrahovití sokolové měli představu o tom, že by stačilo pouze nově vyvložkovat bazén, ale dále je tady problém s nevyhovujícími šatnami a dalším sociálním zařízením, technologie čištění vody nevyhovuje normám a podobných věcí by se tady našlo více. A jak už jsem řekl, areál vrahovického koupaliště není náš a nevím, jak se zastupitelé budou tvářit na to, že by měli hlasovat pro tak velkou investici do cizího majetku,“ dodal náměstek primátora.

Jak ovšem Večerník zjistil, vrahovití sokolové, kteří spravují zdejší oblíbené koupaliště, jsou ochotni svůj majetek převést na město. Obměkčí to radní a zastupitele? A co s kdysi ještě oblíbenější „jedničkou“ na Kostelecké? Vedení města bude mít určitě složitou úlohu při rozhodování…

Total Comments

 • KSČM
 • Noc Kostelů
 • Interforst
 • Lázně Skalka
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Nejsme bezohlední.

Pětačtyřicetiletý Marek Mlčoch děkuje v aktuálním čísle nejen svým blízkým, ale i širokému aparátu záchranářů za svůj život, minulé úterý zavolala na linku 156 žena, která si povšimla seniora s jízdním kolem. Ten v Kolářových sadech bezvládně spadl na zem. Díky včasnému příjezdu sanitky se nestalo nic vážného. Tleskáme!

Skoro nejrizikovější fanoušci.

Vedení prostějovské policie ostře zkritizovalo chování části přívrženců hokejových Jestřábů při utkáních druhé nejvyšší soutěže. Za násilnosti, výtržnosti a majetkové trestné činy už Okresní soud v Prostějově vydal těm nejdivočejším sedm zákazů vstupu do haly, když se hraje zápas!

Total Comments

Osobnost týdne

Jan PŘEUČIL
20 preucil
Fenomenální herec společně se svojí manželkou Evou Hruškovou pobavil ve čtvrtek své fanoušky nejen v prostějovském divadle, ale o den dříve i starší příznivce v domově seniorů v Nerudově ulici při neformální besedě.

Total Comments

Číslo týdne

320 000 000

Tak to je darda! Přesně takto astronomickou sumu požaduje společnost Manthellen po prostějovském magistrátu za údajné porušení obchodní smlovy. Jak známo, záležitost se týká kauzy kolem výstavby Galerie Prostějov v prostoru U Špalíčku.

Total Comments

Výrok týdne

„NESUĎTE, ABYSTE NEBYLI SOUZENI!“

Takto při předávání Cen města Prostějova odpovídal jeden z vyznamenaných exprimátor Miroslav Pišťák na kritiku některých současných opozičních zastupitelů města

Total Comments