Dobré dopoledne, dnes je středa 12.8.2020
svátek slaví Klára,
zítra Alena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

34 prevence1Jak předcházet dětským úrazům a nemocem se v sobotu dopoledne dozvěděly z úst těch nejpovolanějších desítky návštěvníků Dětského dopravního centra za místním nádražím. Oblastní spolek Českého červeného kříže Prostejov si připravil pro všechny návštěvníky Dětského dopravního centra zdravotnickou akci, věnovanou prevenci dětských úrazů a nemocí. Zájemci si mohli na několika stanovištích prakticky vyzkoušet první pomoci transport zraněného, různé obvazové techniky a polohování zraněného. Schválně, jestli byste věděli, jak správně resuscitovat dospělého člověka a jak miminko? I to si mohli na realistických figurínách účastníci sobotní akce ozkoušet na vlastní kůži. „Účastníci mohou ochutnat i něco málo ze zdravé stravy. Pro osvěžení je tu připraven ledový mátový čaj slazený stévií, hlad zažene zdravá ovocná buchta z pčeničné mouky a otrub a jako něco malého na zub jsme připravili zeleninové ‚zavřihubky‘. Na všechny zdravé pochoutky jsou k dispozici recepty, které si mohou zájemci opsat,“ přiblížila detaily akce ředitelka Oblastního spolku Červeného kříže Prostějov Ing. Lenka Černochová. To ale nebylo zdaleka všechno, co se v sobotu dopoledne na dopravním hřišti dělo. Malí i velcí zájemci si díky pracovníkům a dobrovolným asistentům SONS paní Aleně Hejčové a Monice Jorníčkové mohli vyzkoušet jaké to je, být v kůži nevidomého, což si nemohl nechat ujít ani Prostějovský Večerník. Na vlastní oči zakryté neprůhlednou páskou jsme si spolu s dalšími zájemci vyzkoušeli podpis naslepo, hmatové poznávání mincí a bankovek i chůzi se slepeckou holí a popravdě, nic jednoduchého nebylo! Pokud byste si i vy rádi ověřili své zdravotnické znalosti a současně se spolu s dětmi přiučili něčemu novému, máte možnost navštívit Dětské dopravní centrum za místním nádražím ještě po tři následující sobotní dopoledne, 31. srpna, 7 a 14. září, kde se vás v rámci programu ujmou kvalifikovaní pracovníci ČČK, SONS a příslušníci Městské policie.
34 prevence2 34 prevence3

Total Comments

  • Babi leto
  • Gulas Fest
  • Olympic
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se díváte na tzv. boj s chudobou?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vlna zbrzdila.

Zatímco koronavirové číslo z předminulého týdne kdekoho vystrašilo, uplynulý týden by mohl zklidnit i ty největší pesimisty. Přírůstek jedenácti nakažených je sice nemilý, nicméně z celkového pohledu se nejedná o žádný citelný nárůst a tím pádem je vyloučeno, že bychom zde aktuálně měli nějaké ohnisko.

Chování policistů.
Pokud je pravda to, co tvrdí zaměstnanci krasického aquaparku, je tak na pováženou, proč si platíme státní složky. Poté, co se v „Koupelkách“ rozhořel konflikt se skupinkou Romů, přijela hlídka Policie ČR, avšak místo vyřešení problémů se s výtečníky jen přátelsky pozdravila! A tak si tady žijeme…

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Irena BLAŽKOVÁ

Po Faltýnkovi, Oklešťkovi a R. Fialovi se stala čtvrtou zástupkyní Prostějovska v Parlamentu Poslanecké sněmovny ČR. Dlouholetá starostka Vranovic-Kelčic nahradila přerovského kolegu Petra Vránu.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2,8

Prostějovsko si i ke konci července drží nejnižší podíl nezaměstnaných osob v Olomouckém kraji, přičemž oproti předchozímu měsíci číslo lidí bez práce dokonce mírně pokleslo.

Total Comments

Výrok týdne

„OPRAVOVAT CHCEME UŽ NA JAŘE“

Primátor Statutárního města Prostějov František Jura přivítal rozhodnutí Nejvyššího soudu, které zamítlo dovolání společnosti Manthellan.

Total Comments

-