Dobré odpoledne, dnes je středa 28.10.2020
svátek slaví Státní svátek,
zítra Silvie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

35 zastavkaProstějovští radní se na své úterní schůzi zabývali pokračující přípravou výstavby tří nových autobusových čekáren městské hromadné dopravy a schválili usnesení, které doporučuje zastupitelstvu navýšit rozpočet investiční akce o atošedesát tisíc korun.

„Pro letošní rok jsme na výstavbu nových autobusových čekáren počítali s částkou půl milionu korun. Ve výběrovém řízení byla předložena nejvýhodnější nabídka na zhotovitele stavby s nabídkovou cenou 599 tisíc korun včetně DPH, dalších čtyřicet tisíc bylo uhrazeno za projektovou dokumentaci,“ zdůvodnil nutnost rozpočtového opatření náměstek primátora Zdeněk Fišer, který je odpovědný za stavební investice.

V rámci této akce bude nahrazena čekárna v ulici Západní u krasického rybníka, další dvě vzniknou v rozvíjející se průmyslové zóně, kde vzrůstá počet cestujících.

„V průmyslové zóně při-pravujeme výstavbu obratiště a výstavba čekáren bude dalším krokem ke zvýšení komfortu lidí, kteří sem dojíždějí do práce. Jedná se o zastávku A.S.A v Průmyslové ulici a nástupní zastávku linky číslo devět v průmyslové zóně B,“ upřesnil Fišer.

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...

Total Comments

-