Příjemnou noc, dnes je pondělí 25.5.2020
svátek slaví Viola,
zítra Filip
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

35 silniceKvalita silnice, na kterou prostějovští řidiči žehrají už dlouhá léta. Povrch komunikace v ulici E. Valenty připomíná tankodrom, auta zde při průjezdu kličkují mezi častými výtluky nebo propadlými kanály. Jakoby magistrát ale na tento kout města zapomínal. Až nyní se radní rozhodli tuto silnici a okolí zrekonstruovat.

 

Rada statutárního města Prostějova na úterní schůzi schválila zahájení zadávacího řízení podlimitní veřejné zakázky na stavební práce v souvislosti s rekonstrukcí komunikace na ulici E. Valenty.

„Podle podmínek zjednodušeného podlimitního řízení v souladu se zákonem o veřejných zakázkách bude osloveno šest firem s výzvou k podání nabídky. Dokumentace bude zveřejněna také na profilu zadávacích řízení města. Podmínky vítězné nabídky budou standardní, základním hodnotícím kritériem bude cena s váhou osmdesáti procent a s dvaceti procenty pak délka záruky za jakost díla. V podmínkách město stanovuje délku záruky v rozmezí mezi šedesáti až stodvaceti měsíci,“ popsal podmínky výběrového řízení náměstek prostějovského primátora Zdeněk Fišer.

„Realizace této stavební akce bude financována z prostředků města, předpokládaná hodnota je 6,93 milionu korun bez DPH. Součástí zakázky budou stavební práce pro kanalizační potrubí, rekonstrukce silnice a chodníků a instalace dopravního značení. Předpokládané dokončení akce je stanoveno na jaro příštího roku,“ dodává zřejmě nejdůležitější věc Zdeněk Fišer.

Total Comments

 • Bezruč
 • Lexinka
 • Mobil 4U
 • Koupelny RP
 • MJM Krmiva
 • interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co říkáte na opětovné odložení rekonstrukce Vrahovické ulice?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Místní nádraží rozkvetlo.

Na nástupišti prostějovského „místňáku“ se objevily truhlíky s maceškami, květiny vystříhané z papírů pak tvoří i výzdobu notně oprýskaných vstupních dveří do budovy, která je pod rizikem demolice. Do zvelebování nádraží se pustili nadšenci, kterým toto místo přirostlo k srdci. A povedlo se jim to!

Za dobrotu na žebrotu.

Pouhý měsíc fungovala bez problémů u Ptenského Dvorku samoobslužná pivní budka, kterou tam instaloval nadšenec Tomáš Bábek. Projíždějící cyklisté a výletníci se v době koronavirové nouze u ní zastavovali a tišili svoji žízeň pivem či limonádou. Na začátku minulého týdne někdo budku poničil a vykradl!

Total Comments

Osobnost týdne

TOMÁŠ PAVELKA

Česko má nového nejmladšího starostu a je jím teprve jednadvacetiletý student práv z Mořic na Prostějovsku. Zastupitelé jej zvolili do čela obce na svém pondělním zasedání.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

19

O tolik procent se během měsíce dubna zvýšil čistý počet nezaměstnaných na Prostějovsku! Aktuálně je na zdejší pobočce úřadu práce evidovaných 1 995 lidí bez práce, z toho 1 086 žen. Podíl nezaměstnaných se tak zvýšil na 2,7 procenta.

Total Comments

Výrok týdne

„ROZHODLI JSME SE, ŽE 1. MÁJ BUDE V ZÁŘÍ!“

Nový předseda prostějovských sociálních demokratů Bedřich Grulich o zrušené prvomájové veselici v Kolářových sadech.

Total Comments