Dobré poledne, dnes je pondělí 18.11.2019
svátek slaví Romana,
zítra Alžběta
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

35 silniceKvalita silnice, na kterou prostějovští řidiči žehrají už dlouhá léta. Povrch komunikace v ulici E. Valenty připomíná tankodrom, auta zde při průjezdu kličkují mezi častými výtluky nebo propadlými kanály. Jakoby magistrát ale na tento kout města zapomínal. Až nyní se radní rozhodli tuto silnici a okolí zrekonstruovat.

 

Rada statutárního města Prostějova na úterní schůzi schválila zahájení zadávacího řízení podlimitní veřejné zakázky na stavební práce v souvislosti s rekonstrukcí komunikace na ulici E. Valenty.

„Podle podmínek zjednodušeného podlimitního řízení v souladu se zákonem o veřejných zakázkách bude osloveno šest firem s výzvou k podání nabídky. Dokumentace bude zveřejněna také na profilu zadávacích řízení města. Podmínky vítězné nabídky budou standardní, základním hodnotícím kritériem bude cena s váhou osmdesáti procent a s dvaceti procenty pak délka záruky za jakost díla. V podmínkách město stanovuje délku záruky v rozmezí mezi šedesáti až stodvaceti měsíci,“ popsal podmínky výběrového řízení náměstek prostějovského primátora Zdeněk Fišer.

„Realizace této stavební akce bude financována z prostředků města, předpokládaná hodnota je 6,93 milionu korun bez DPH. Součástí zakázky budou stavební práce pro kanalizační potrubí, rekonstrukce silnice a chodníků a instalace dopravního značení. Předpokládané dokončení akce je stanoveno na jaro příštího roku,“ dodává zřejmě nejdůležitější věc Zdeněk Fišer.

Total Comments

  • 30 klíčů
  • ZŠ Melantrichova
  • Sametova třicítka
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U POSLEDNÍHO HALÍŘE?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bílá pastelka zabrala.

Jubilejní dvacátá sbírka na speciální služby pro nevidomé, slabozraké a na podporu speciálních výukových programů měla širokou odezvu i mezi dětmi základních škol a studenty středních škol v Prostějově. Dohromady se mezi školní mládeží v Prostějově vybralo 60 328 korun.

Opět bez tiskové konference.

Radní už podruhé za sebou prokázali, že o setkání s novináři zřejmě příliš nestojí. Informace z magistrátu o jednání rady města v úterý 19. listopadu sice došla, jedním dechem ale bylo sděleno, že se tradiční následná tisková konference konat nebude... Vivat transparentnost!

Total Comments

Osobnost týdne

JAN DOLANSKÝ

46 dolanskySpolečně s dalšími známými herci se v prostějovském divadle představil v rámci akce Noc divadel ve hře Perfect Days. Partnery mu byli například Jan Hofman, Lenka Vlasáková a Dana Syslová.

Total Comments

Číslo týdne

 30

Celý minulý týden se logicky nesl ve znamení oslav a připomínek třicátého výročí listopadových událostí roku 1989. Vrcholem všeho byly nedělní oslavy sametové revoluce na prostějovském náměstí T. G. Masaryka.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SI PŘEČETL  ROZHOVOR S PANEM  ŠLAMBOREM, TAK JSEM  SI MUSEL DÁT SKLENIČKU  STUDENÉ VODY!“

Předseda Oblastního sdružení ODS Prostějov Petr Sokol žasne, jak po třiceti letech někteří vidí sametovou revoluci...

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments