Dobré dopoledne, dnes je pondělí 25.5.2020
svátek slaví Viola,
zítra Filip
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

36 chodnikVečerník před měsícem na popud vrahovických občanů z Jilemnického ulice informoval veřejnost o neskutečném mrhání peněz z městské pokladny. Jde o to, že nedávno opravený chodník v uvedené ulici rozkopali energetici, kteří zde do země pokládali kabely k veřejnému osvětlení. To ale není všechno. Jak nás minulý týden informovala obyvatelka Jilemnického ulice, zdejší občané už dostali echo, že za měsíc se zde bude kopat znovu!

„Ráda bych poděkovala Večerníku za zveřejnění toho, co se děje v naší ulici a co jste trefně nazvali komedií ve Vrahovicích. Když jsme si po dlouhých letech konečně vymodlili opravu našeho chodníku a město na tuto akci vyčlenilo přes sto tisíc korun, přišlo letos na začátku srpna velké zklamání. Dlouho jsme si nového chodníku neužili, protože ho celý rozkopali energetici s tím, že tady budou měnit kabely pro veřejné osvětlení,“ napsala do redakce obyvatelka Jilemnického ulice. Podle ní ale tato záležitost hodná města Kocourkova neskončila. „Když energetici svoji práci ukončili, upozornili nás, že koncem září se tu bude kopat znovu, tentokrát přijdou na řadu plynaři. Nicméně dělníci z elektrárny se dali do práce na zapravení rozkopaného chodníku s tím, že je jejich povinností dát komunikaci do původního stavu. Když jsme se jich ptali, proč to dělají, pokud se tu za měsíc bude kopat znovu, dostali jsme odpověď, že jim to ukládá zákon. Naše otázka tedy zní, proč se takto mrhá s penězi, které by se raději mohli investovat například do asfaltového povrchu v naší prašné ulici?! A proč město nekoordinuje tyto práce, proč se nejdříve nepoložily kabely, neopravily se plynové přípojky a pak teprve neudělal nový chodník? Myslím si, že na magistrátu pravá ruka neví, co dělá levá...,“ hořekuje žena z Vrahovic.

Na dotaz Večerníku vedení města přiznalo, že domluva s energetickými či plynárenskými firmami je skutečně hodně složitá, mnohdy dokonce nemožná. „Jsme si vědomi problému, na který poukazujete. Není to ale vina města. My totiž nejsme v těchto případech investory a někdy je velice těžké koordinovat naše záměry se záměry energetických či plynárenských společností. I ony mají své vlastní rozpočty

a předpisy. V jejich případech se často stává, že obdrží nějaké peníze navíc a ty se okamžitě snaží investovat do modernizace svých zařízení. Bohužel, někdy je nezajímá ani to, že rozkopou nově opravený chodník. Nelíbí se to mně, ani nikomu z rady města a chápu, že už vůbec ne právem rozhořčeným občanům. Ale bohužel, čas od času k takovým věcem dochází, nyní se tak stalo ve Vrahovicích,“ uvedl Miroslav Pišťák, primátor statutárního města Prostějova. Jak vzápětí dodal, je skutečně povinností těchto společností dát chodník do původního prvotřídního stavu...

Total Comments

 • Bezruč
 • Lexinka
 • Mobil 4U
 • Koupelny RP
 • MJM Krmiva
 • interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co říkáte na opětovné odložení rekonstrukce Vrahovické ulice?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Místní nádraží rozkvetlo.

Na nástupišti prostějovského „místňáku“ se objevily truhlíky s maceškami, květiny vystříhané z papírů pak tvoří i výzdobu notně oprýskaných vstupních dveří do budovy, která je pod rizikem demolice. Do zvelebování nádraží se pustili nadšenci, kterým toto místo přirostlo k srdci. A povedlo se jim to!

Za dobrotu na žebrotu.

Pouhý měsíc fungovala bez problémů u Ptenského Dvorku samoobslužná pivní budka, kterou tam instaloval nadšenec Tomáš Bábek. Projíždějící cyklisté a výletníci se v době koronavirové nouze u ní zastavovali a tišili svoji žízeň pivem či limonádou. Na začátku minulého týdne někdo budku poničil a vykradl!

Total Comments

Osobnost týdne

TOMÁŠ PAVELKA

Česko má nového nejmladšího starostu a je jím teprve jednadvacetiletý student práv z Mořic na Prostějovsku. Zastupitelé jej zvolili do čela obce na svém pondělním zasedání.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

19

O tolik procent se během měsíce dubna zvýšil čistý počet nezaměstnaných na Prostějovsku! Aktuálně je na zdejší pobočce úřadu práce evidovaných 1 995 lidí bez práce, z toho 1 086 žen. Podíl nezaměstnaných se tak zvýšil na 2,7 procenta.

Total Comments

Výrok týdne

„ROZHODLI JSME SE, ŽE 1. MÁJ BUDE V ZÁŘÍ!“

Nový předseda prostějovských sociálních demokratů Bedřich Grulich o zrušené prvomájové veselici v Kolářových sadech.

Total Comments