Příjemnou noc, dnes je středa 13.11.2019
svátek slaví Tibor,
zítra Sáva
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

36 chodnikVečerník před měsícem na popud vrahovických občanů z Jilemnického ulice informoval veřejnost o neskutečném mrhání peněz z městské pokladny. Jde o to, že nedávno opravený chodník v uvedené ulici rozkopali energetici, kteří zde do země pokládali kabely k veřejnému osvětlení. To ale není všechno. Jak nás minulý týden informovala obyvatelka Jilemnického ulice, zdejší občané už dostali echo, že za měsíc se zde bude kopat znovu!

„Ráda bych poděkovala Večerníku za zveřejnění toho, co se děje v naší ulici a co jste trefně nazvali komedií ve Vrahovicích. Když jsme si po dlouhých letech konečně vymodlili opravu našeho chodníku a město na tuto akci vyčlenilo přes sto tisíc korun, přišlo letos na začátku srpna velké zklamání. Dlouho jsme si nového chodníku neužili, protože ho celý rozkopali energetici s tím, že tady budou měnit kabely pro veřejné osvětlení,“ napsala do redakce obyvatelka Jilemnického ulice. Podle ní ale tato záležitost hodná města Kocourkova neskončila. „Když energetici svoji práci ukončili, upozornili nás, že koncem září se tu bude kopat znovu, tentokrát přijdou na řadu plynaři. Nicméně dělníci z elektrárny se dali do práce na zapravení rozkopaného chodníku s tím, že je jejich povinností dát komunikaci do původního stavu. Když jsme se jich ptali, proč to dělají, pokud se tu za měsíc bude kopat znovu, dostali jsme odpověď, že jim to ukládá zákon. Naše otázka tedy zní, proč se takto mrhá s penězi, které by se raději mohli investovat například do asfaltového povrchu v naší prašné ulici?! A proč město nekoordinuje tyto práce, proč se nejdříve nepoložily kabely, neopravily se plynové přípojky a pak teprve neudělal nový chodník? Myslím si, že na magistrátu pravá ruka neví, co dělá levá...,“ hořekuje žena z Vrahovic.

Na dotaz Večerníku vedení města přiznalo, že domluva s energetickými či plynárenskými firmami je skutečně hodně složitá, mnohdy dokonce nemožná. „Jsme si vědomi problému, na který poukazujete. Není to ale vina města. My totiž nejsme v těchto případech investory a někdy je velice těžké koordinovat naše záměry se záměry energetických či plynárenských společností. I ony mají své vlastní rozpočty

a předpisy. V jejich případech se často stává, že obdrží nějaké peníze navíc a ty se okamžitě snaží investovat do modernizace svých zařízení. Bohužel, někdy je nezajímá ani to, že rozkopou nově opravený chodník. Nelíbí se to mně, ani nikomu z rady města a chápu, že už vůbec ne právem rozhořčeným občanům. Ale bohužel, čas od času k takovým věcem dochází, nyní se tak stalo ve Vrahovicích,“ uvedl Miroslav Pišťák, primátor statutárního města Prostějova. Jak vzápětí dodal, je skutečně povinností těchto společností dát chodník do původního prvotřídního stavu...

Total Comments

  • 30 klíčů
  • ZŠ Melantrichova
  • Sametova třicítka
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak oslavíte 30. výročí sametové revoluce?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Úspěch desetiletí.

Výzkum Město pro byznys desetiletí v rámci Olomouckého kraje má svého jednoznačného vítěze. K velké radosti se jim stal Prostějov, který v uplynulých letech hned několikrát triumfoval v krajských výzkumech a v loňském roce dokonce tuto prestižní odbornou anketu ovládl v rámci celé České republiky.


Hulvát zůstane hulvátem.

Nebylo to poprvé, ale od předešlých vulgárních excesů občana Vrahovic Čeňka Svobody na půdě prostějovského zastupitelstva se čekalo, že věčný stěžovatel na všechny a na všechno bude tentokrát slušnější. Dostal možnost promluvit před zastupiteli a nazval je bezcharakterními darebáky.

Total Comments

Osobnost týdne

DANA BATULKOVÁ

45 batulkovaSkvělá herečka se společně s Danielou Kolářovou představila v neděli na prknech Městského divadla v Prostějově v představení Arnošta Goldflama Dámská šatna.

Total Comments

Číslo týdne

 5

Od úterý do čtvrtka minulého týdn probíhalo u Krajského soudu v Brně projednávání žaloby na bývalého předsedu mládežnického hokejového klubu Jestřábi Prostějov spolek Michala Tomigu. Ten si nakonec odnesl pětiletý trest za zpronevěru a podvod.

Total Comments

Výrok týdne

„VŮBEC NETUŠÍM, NAJEDNOU BYLY FUČ!“

Náměstkyně primátora Alena Rašková nebyl schopna zastupitelům sdělit, kdy si Manthellan odvezl betonové zátarasy z parkoviště u Společenského domu

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments