Dobré ráno, dnes je pátek 15.11.2019
svátek slaví Leopold,
zítra Otmar
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

36 dchbObčanské sdru-žení Lipka se vrhlo do odvážného plánu. Ve Vrahovicích hodlá vybudovat chráněné bydlení pro zdravotně postižené občany. Nápomocno bude i město, které schválilo sdružení milionovou veřejnou finanční podporu.

 

Rada města usnesením z poslední schůze doporučila zastupitelstvu schválit poskytnutí veřejné finanční podpory ve výši jeden milion korun občanskému sdružení Lipka. Radní tímto rozhodnutím deklarují, že podpora infrastruktury sociálních služeb je prioritou vedení města. „Občanské sdružení Lipka připravuje v Prostějově vybudování chráněného bydlení pro osoby se zdravotním postižením a otevření sociálně terapeutické dílny. Projekt s názvem „Mám kam jít“ navazuje na systémová opatření Střednědobého plánu rozvoje sociálních služeb ve městě Prostějově. Pro tyto účely poskytlo město v roce 2010 vhodnou budovu v ulici Jana Köhlera ve Vrahovicích. Občanské sdružení Lipka uspělo se svým rozsáhlým investičním projektem v hodnotě bezmála dvaadvacet milionů korun ve výzvě Regionálního operačního programu Střední Morava. Dotace pokryje pětasedmdesát procent nákladů, realizaci projektu je třeba dofinancovat částkou pěti a půl milionů korun,“ objasnila náměstkyně primátora statutárního města Prostějova Alena Rašková.

Pomocnou ruku Lipce podalo zastupitelstvo města v závěru minulého roku, když vyhovělo žádosti a poskytlo na rekonstrukci budovy veřejnou finanční podporu ve výši jeden milion korun. Dofinancování plánuje Lipka dokrýt čtyřmilionovým úvěrem. Podmínkou banky pro uzavření smlouvy o poskytnutí úvěru je dodatečně vyžadováno složení depozita ve výši jeden milion korun. Prostředky mají sloužit jako záruka v termínu čerpání úvěrových prostředků, a to až do realizace projektu plánované do 31. března 2015.

Total Comments

  • 30 klíčů
  • ZŠ Melantrichova
  • Sametova třicítka
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak oslavíte 30. výročí sametové revoluce?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Úspěch desetiletí.

Výzkum Město pro byznys desetiletí v rámci Olomouckého kraje má svého jednoznačného vítěze. K velké radosti se jim stal Prostějov, který v uplynulých letech hned několikrát triumfoval v krajských výzkumech a v loňském roce dokonce tuto prestižní odbornou anketu ovládl v rámci celé České republiky.


Hulvát zůstane hulvátem.

Nebylo to poprvé, ale od předešlých vulgárních excesů občana Vrahovic Čeňka Svobody na půdě prostějovského zastupitelstva se čekalo, že věčný stěžovatel na všechny a na všechno bude tentokrát slušnější. Dostal možnost promluvit před zastupiteli a nazval je bezcharakterními darebáky.

Total Comments

Osobnost týdne

DANA BATULKOVÁ

45 batulkovaSkvělá herečka se společně s Danielou Kolářovou představila v neděli na prknech Městského divadla v Prostějově v představení Arnošta Goldflama Dámská šatna.

Total Comments

Číslo týdne

 5

Od úterý do čtvrtka minulého týdn probíhalo u Krajského soudu v Brně projednávání žaloby na bývalého předsedu mládežnického hokejového klubu Jestřábi Prostějov spolek Michala Tomigu. Ten si nakonec odnesl pětiletý trest za zpronevěru a podvod.

Total Comments

Výrok týdne

„VŮBEC NETUŠÍM, NAJEDNOU BYLY FUČ!“

Náměstkyně primátora Alena Rašková nebyl schopna zastupitelům sdělit, kdy si Manthellan odvezl betonové zátarasy z parkoviště u Společenského domu

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments