Dobré ráno, dnes je úterý 18.2.2020
svátek slaví Gizela,
zítra Patrik
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

36 dchbObčanské sdru-žení Lipka se vrhlo do odvážného plánu. Ve Vrahovicích hodlá vybudovat chráněné bydlení pro zdravotně postižené občany. Nápomocno bude i město, které schválilo sdružení milionovou veřejnou finanční podporu.

 

Rada města usnesením z poslední schůze doporučila zastupitelstvu schválit poskytnutí veřejné finanční podpory ve výši jeden milion korun občanskému sdružení Lipka. Radní tímto rozhodnutím deklarují, že podpora infrastruktury sociálních služeb je prioritou vedení města. „Občanské sdružení Lipka připravuje v Prostějově vybudování chráněného bydlení pro osoby se zdravotním postižením a otevření sociálně terapeutické dílny. Projekt s názvem „Mám kam jít“ navazuje na systémová opatření Střednědobého plánu rozvoje sociálních služeb ve městě Prostějově. Pro tyto účely poskytlo město v roce 2010 vhodnou budovu v ulici Jana Köhlera ve Vrahovicích. Občanské sdružení Lipka uspělo se svým rozsáhlým investičním projektem v hodnotě bezmála dvaadvacet milionů korun ve výzvě Regionálního operačního programu Střední Morava. Dotace pokryje pětasedmdesát procent nákladů, realizaci projektu je třeba dofinancovat částkou pěti a půl milionů korun,“ objasnila náměstkyně primátora statutárního města Prostějova Alena Rašková.

Pomocnou ruku Lipce podalo zastupitelstvo města v závěru minulého roku, když vyhovělo žádosti a poskytlo na rekonstrukci budovy veřejnou finanční podporu ve výši jeden milion korun. Dofinancování plánuje Lipka dokrýt čtyřmilionovým úvěrem. Podmínkou banky pro uzavření smlouvy o poskytnutí úvěru je dodatečně vyžadováno složení depozita ve výši jeden milion korun. Prostředky mají sloužit jako záruka v termínu čerpání úvěrových prostředků, a to až do realizace projektu plánované do 31. března 2015.

Total Comments

  • Ples Jevíčko
  • gatta
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak jste spokojeni s dosavadním působením primátora statutárního města Prostějov Františka Jury?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Památky lákají.

V Olomouckém kraji vloni došlo k nejrychlejšímu nárůstu počtu turistů v rámci celého Česka. Vyplývá to z aktuálních dat Českého statistického úřadu. Návštěvnost narostla téměř o devět procent a více lidí zde také přenocovalo. V regionu se vloni ubytovalo přes tři čtvrtě miliónu hostů.

Sabine páchala škody.

Černé předpovědi se vyplnily a orkán s dívčím jménem způsobil výrazné škody i v regionu. Strhával střechy, vyvracel stromy a ničil také elektrická vedení. Škody sčítá i prostějovský magistrát, kvůli dalším škodám byl nucen dokonce na dva dny uzavřít Městský hřbitov.

Total Comments

Osobnost týdne

ZDENĚK IZER
06 pawlovska
Známý bavič a imitátor tentokrát rozechvěl bránice divákům při svém nedělním představení v němčickém kině Oko, u něhož nechyběl ani Večerník

Total Comments

Číslo týdne

1 708


Jde o varování? Také na Prostějovsku se výrazným způsobem zvýšila nezaměstnanost, a to o čtrnáct procent. Aktuálně je na prostějovském „pracáku“ registrováno přes sedmnáct stovek lidí bez práce.

Total Comments

Výrok týdne

„LIDÉ SI NA MĚ UKAZUJÍ PRSTEM“

Redakci se ozval svědek bedihošťského případu skorovraždy. Nešťastný muž J. C. si postěžoval nad chováním spoluobčanů. Někteří jej prý viní ze spoluúčasti...

Total Comments