Dobré ráno, dnes je pátek 23.10.2020
svátek slaví Teodor,
zítra Nina
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

36 radnice svatbaHanácké slavnosti a jejich pří-prava, to není jenom tak. Pořadatelé museli roz-lousknouti i jednu poměrně nepříjemnou věc, a stejně se ji nepodařilo vyřešit na sto procent. Přišlo se totiž na to, že obřadní síň radnice je na hodovou sobotu zamluvena pro šest svatebních obřadů! A to při jistojistém mumraji není zhola možné! Co teď?

 „Tato situace byla pro nás trapná. Radnice bude během soboty narvaná k prasknutí, sejde se tu podle odhadů na pět stovek návštěvníků v rámci setkání Hanáků, které bude postupně přijímat pan primátor. Za takových okolností nebudou svatby možné,“ uvedla pro Večerník Ivana Hemerková, náměstkyně primátora statutárního města Prostějov.

„Z šesti naplánovaných obřadů se nám podařilo pět z nich přeložit na jiný termín. Pětice snoubenců byla velmi vstřícná a pochopila situaci. Pouze u jednoho páru jsme při jednáních neuspěli. Snoubenci za žádnou cenu nechtěli ustoupit od naplánovaného termínu a tak jsme jim museli vyhovět. My i oni to ale budou mít složité,“ uvedla Hemerková, která se sama ujme role oddávajícího. „Vzala jsem to dobrovolně. Věřím, že svým hlasem dokáži překřičet hluk, který se bude šířit celou radnicí,“ pousmála se. „No ale snoubenci společně se svatebčany, protože parkovat budou moci pouze u zadního traktu radnice, to ale budou mít ještě složitější. Budou muset přejít radniční dvůr, který je nyní uprostřed rekonstrukce

a tím pádem samá díra. Ženich holt bude muset nevěstu přenést...,“ dodala s úsměvem Ivana Hemerková.

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Souhlasíte s vládními opatřeními v souvislosti s pandemií koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Hřbitov v novém.

Prostějovští radní se vytasili s plánem na příštích šest let, který zahrnuje kompletní rekonstrukci Městského hřbitova v Brněnské ulici. Opravou má projít smuteční síň, cestní síť, vybudovat se mají nové parkovací plochy a radnice hodlá dokoupit nový mobiliář. Pomoci mají samozřejmě evropské fondy.

 

Hrozící povodně.
Po abnormálních srážkách přišlo nebezpečí rozvodnění řek i říček také na Prostějovsku. Vodohospodáři vyhlásili na říčce Hloučele pod přehradou, na Romži ve Stražisku a dalších místech Prostějovska různé povodňové stupně ohrožení. V závěru týdne se situace naštěstí uklidnila.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Josef SUCHÁNEK

Pečeť tomu definitivně dá až ustavující zasedání Zastupitelstva Olomouckého kraje, ovšem už nyní je více než jisté, že novým hejtmanem bude právě lídr seskupení Pirátů a STAN.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

92

Statistika počtu obyvatel Prostějova za první pololetí opět nezní lichotivě. Město přišlo za prvních šest měsíců o dalších dvaadevadesát obyvatel.

33

Total Comments

Výrok týdne

„JE TO NA POVÁŽENOU, SUBDODAVATEL TO ZMASTIL!“

Šéf odboru dopravy prostějovského magistrátu Miroslav Nakládal vysvětlil, proč je z Prostějova do Kojetína tak „daleko“.

Total Comments

-