Dobré ráno, dnes je neděle 31.5.2020
svátek slaví Kamila,
zítra Laura
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
38 galarovaJe vhodné stavět nové domy v záplavovém území? I touto otázkou se zabýval osadní výbor Vrahovic na své zářijové schůzi. S jeho předsedkyní a zároveň radní statutárního města Prostějova Miladou Galářovou se Večerník v uplynulém týdnu bavil o aktuálních záležitostech stejně jako o budoucnosti této městské části v rámci pravidelného seriálu rozhovorů „Radní pod palbou...“  Kromě prázdnin se osadní výbor schází každý měsíc. Co jste naposledy řešili?  

 „V září jsme připravovali připomínky k návrhu investic na rok 2014, které by v případě schválení zastupitelstvem města, mohly být v naší městské části realizovány. Projednávali jsme také podnět k připravované zástavbě rodinných domů na pozemcích podél ulice Václava Talicha, kterou zde hodlá uskutečnit soukromý investor. Protože se bude stavět  v  záplavovém území, vznikly obavy, že se bude opakovat velmi negativní zkušenost, kterou při podobně realizované výstavbě zažili majitelé nemovitostí v ulici Jilemnická a Husitská.“

 Pro budoucnost měst i obcí je výstavba nových domů zásadní. Navíc bude na zvážení každého, zda si chce nemovitost v záplavovém území koupit či nikoliv...

„Pokračující zájem o individuální výstavbu v naší městské části nás sice těší, ale zároveň s sebou přináší i nesnáze. Ubývá míst vhodných pro zřízení parkovacích ploch, dětských hřišť, cyklostezky či tolik potřebných pásů zeleně.“

 A co Vrahovicím dlouhodobě citelně chybí? Do čeho by se mělo výhledově investovat?  

„Těch věcí je určitě dost. Žebříček jejich potřebnosti si v tuto chvíli netroufnu sestavit. Nicméně chybí nám například napojení na síť cyklostezek. Nová cyklostezka vznikne ve Vrahovické ulici a bude končit  na začátku ulice Jano Köhlera. Stejně užitečné by ovšem bylo i propojení s cyklostezkou v průmyslové zóně, kam do zaměstnání směřuje hodně obyvatel z Vrahovic a Čechůvek.“

 O co se chcete coby osadní výbor v dohledné době zasadit?

„Chceme obhájit další potřebné investice v naší městské části. Jednou z nich je návrh na  přípravu revitalizace Sídliště Svornosti a sportovního hřiště u základní školy.“

 Právě rekonstrukce školy ve Vrahovicích byla jednou z největších investic města Prostějova za poslední dobu. Jak vidíte budoucnost tohoto ústavu? Nebude mít škola výhledově nouzi o školáky?

„Přestože populační křivka hovoří jednoznačně, věřím, že škola ve Vrahovicích v konkurenci s ostatními školami obstojí a vždy si  najde  spokojené rodiče i žáky.“

 Jak vnímáte změny ve vedení školy? Už jste se například seznámila s koncepcí nové ředitelky?

„Poslední rada školy zasedala v době, kdy byla ve funkci ještě paní Ambrožová a její nástupce nebyl v té době vybrán. Během prvního dne nového školního roku jsem s novou paní ředitelkou hovořila jen krátce a velmi slavnostní atmosféra toho dne ani  takové ´přísně pracovní´ jednání nepřipouštěla. Svou koncepci představila při výběrovém řízení a vzhledem k tomu, že uspěla,  věřím, že je kvalitní. Ponechme teď paní ředitelce čas, aby mohla své bohaté zkušenosti, které získala na naší škole během svého dlouholetého působení  v roli pedagoga, přenést do nové funkce a zúročit je k užitku  žáků i svých  kolegů.“

 Jak vnímáte situaci kolem koupaliště ve Vrahovicích? Mělo by ho město získat od Sokolu a pokusit se sehnat peníze na jeho opravu? Například v případě bazénu v Kostelecké ulici tento postup zatím příliš nezafungoval...

„Koupaliště ve Vrahovicích je určitě užitečné a lidmi oblíbené. Byla by velká škoda, kdyby muselo ukončit svou činnost, protože se nepodařilo získat peníze na jeho modernizaci. Rada města však  zatím možnost provozování areálu místo sokolů neprojednávala.“

 A na závěr ještě jedna otázka. Můžete bezpečně vyloučit, že se Vrahovice chtějí odtrhnout od Prostějova?

„Vzhledem k významnému počtu obyvatel  ve Vrahovicích nemohu tvrdit, že si ani jeden z nich  nepřeje samostatnost. Mohu však jako předseda osadního výboru a radní města přispět ke včasnému řešení problémů v naší městské částí a zamezit tak vzniku podobných úvah, což se zatím děje...“

Total Comments

 • Arks plus
 • Utopenci
 • Rudolfovo pekařství
 • Micoz
 • Narodni_dum
 • Hrubá Voda
 • Interforst
 • Basic
 • Infos
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co říkáte na opětovné odložení rekonstrukce Vrahovické ulice?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vlna zájmu.

Obrovský zájem vyvolal příběh nemocné holčičky, která trpí epilepsií, vzácnou genetickou vadou a prošla si také dětskou mozkovou obrnou. Po zveřejnění v minulém vydání jsme zaregistrovali několik dárců, kteří chtěli rodičům tříapůlroční Lexinky pomoci. Sbírka proběhla i mezi členy redakce a přidali se k nám také manželé Černoškovi, načež došlo k předání více jak třiceti tisíc korun.

Opět bez tiskovky.

Přestože byl nouzový stav ukončen a v platnost už vešla další a další rozvolňovací opatření v souvislosti s obavami před nákazou Covid-19, prostějovští radní po svém úterním jednání opět zrušili tiskovou konferenci s novináři. Ve snaze zjistit informace o práci konšelů je tak nejen Večerník stále odkázán na e-mail či telefon...

Total Comments

Osobnost týdne

Miroslav Hochvald

Starosta Bílovic-Lutotína byl nepravomocně odsouzen za trestný čin z nedbalosti, kdy se loni v březnu zabila po pádu do sklepa v obecní budově sedmadvacetiletá žena. Třicetiměsíční trest má však tříletou podmínku a jeho součástí není zákaz výkonu zastupitelské funkce. Hochvald tak zůstává ve funkci.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

8 000 000


Od minulého úterý už může veřejnost vkročit do zrekonstruovaného Bezručova červeného domku v Kostelci na Hané. Oprava domu slavného básníka stála krajskou kasu osm milionů korun.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„VEČER BYL UNAVENÝ, USNUL TADY NA KANAPI A UŽ SE NEPROBUDIL…“

Takto okomentoval smutnou událost ve Vrahovické ulici v Prostějově, kde zemřel padesátiletý muž, jeden ze zaměstnanců autoopravny.

Total Comments