Příjemnou noc, dnes je pondělí 26.8.2019
svátek slaví Luděk,
zítra Otakar
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
38 galarovaJe vhodné stavět nové domy v záplavovém území? I touto otázkou se zabýval osadní výbor Vrahovic na své zářijové schůzi. S jeho předsedkyní a zároveň radní statutárního města Prostějova Miladou Galářovou se Večerník v uplynulém týdnu bavil o aktuálních záležitostech stejně jako o budoucnosti této městské části v rámci pravidelného seriálu rozhovorů „Radní pod palbou...“  Kromě prázdnin se osadní výbor schází každý měsíc. Co jste naposledy řešili?  

 „V září jsme připravovali připomínky k návrhu investic na rok 2014, které by v případě schválení zastupitelstvem města, mohly být v naší městské části realizovány. Projednávali jsme také podnět k připravované zástavbě rodinných domů na pozemcích podél ulice Václava Talicha, kterou zde hodlá uskutečnit soukromý investor. Protože se bude stavět  v  záplavovém území, vznikly obavy, že se bude opakovat velmi negativní zkušenost, kterou při podobně realizované výstavbě zažili majitelé nemovitostí v ulici Jilemnická a Husitská.“

 Pro budoucnost měst i obcí je výstavba nových domů zásadní. Navíc bude na zvážení každého, zda si chce nemovitost v záplavovém území koupit či nikoliv...

„Pokračující zájem o individuální výstavbu v naší městské části nás sice těší, ale zároveň s sebou přináší i nesnáze. Ubývá míst vhodných pro zřízení parkovacích ploch, dětských hřišť, cyklostezky či tolik potřebných pásů zeleně.“

 A co Vrahovicím dlouhodobě citelně chybí? Do čeho by se mělo výhledově investovat?  

„Těch věcí je určitě dost. Žebříček jejich potřebnosti si v tuto chvíli netroufnu sestavit. Nicméně chybí nám například napojení na síť cyklostezek. Nová cyklostezka vznikne ve Vrahovické ulici a bude končit  na začátku ulice Jano Köhlera. Stejně užitečné by ovšem bylo i propojení s cyklostezkou v průmyslové zóně, kam do zaměstnání směřuje hodně obyvatel z Vrahovic a Čechůvek.“

 O co se chcete coby osadní výbor v dohledné době zasadit?

„Chceme obhájit další potřebné investice v naší městské části. Jednou z nich je návrh na  přípravu revitalizace Sídliště Svornosti a sportovního hřiště u základní školy.“

 Právě rekonstrukce školy ve Vrahovicích byla jednou z největších investic města Prostějova za poslední dobu. Jak vidíte budoucnost tohoto ústavu? Nebude mít škola výhledově nouzi o školáky?

„Přestože populační křivka hovoří jednoznačně, věřím, že škola ve Vrahovicích v konkurenci s ostatními školami obstojí a vždy si  najde  spokojené rodiče i žáky.“

 Jak vnímáte změny ve vedení školy? Už jste se například seznámila s koncepcí nové ředitelky?

„Poslední rada školy zasedala v době, kdy byla ve funkci ještě paní Ambrožová a její nástupce nebyl v té době vybrán. Během prvního dne nového školního roku jsem s novou paní ředitelkou hovořila jen krátce a velmi slavnostní atmosféra toho dne ani  takové ´přísně pracovní´ jednání nepřipouštěla. Svou koncepci představila při výběrovém řízení a vzhledem k tomu, že uspěla,  věřím, že je kvalitní. Ponechme teď paní ředitelce čas, aby mohla své bohaté zkušenosti, které získala na naší škole během svého dlouholetého působení  v roli pedagoga, přenést do nové funkce a zúročit je k užitku  žáků i svých  kolegů.“

 Jak vnímáte situaci kolem koupaliště ve Vrahovicích? Mělo by ho město získat od Sokolu a pokusit se sehnat peníze na jeho opravu? Například v případě bazénu v Kostelecké ulici tento postup zatím příliš nezafungoval...

„Koupaliště ve Vrahovicích je určitě užitečné a lidmi oblíbené. Byla by velká škoda, kdyby muselo ukončit svou činnost, protože se nepodařilo získat peníze na jeho modernizaci. Rada města však  zatím možnost provozování areálu místo sokolů neprojednávala.“

 A na závěr ještě jedna otázka. Můžete bezpečně vyloučit, že se Vrahovice chtějí odtrhnout od Prostějova?

„Vzhledem k významnému počtu obyvatel  ve Vrahovicích nemohu tvrdit, že si ani jeden z nich  nepřeje samostatnost. Mohu však jako předseda osadního výboru a radní města přispět ke včasnému řešení problémů v naší městské částí a zamezit tak vzniku podobných úvah, což se zatím děje...“

Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Koho si vybavíte, když se řekne prostějovský fotbal?

První volba: pondělí 26. srpen 2019 0:33

Poslední volba: pondělí 26. srpen 2019 0:33

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments