Dobré odpoledne, dnes je pondělí 27.5.2019
svátek slaví Valdemar,
zítra Vilém
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
38 galarovaJe vhodné stavět nové domy v záplavovém území? I touto otázkou se zabýval osadní výbor Vrahovic na své zářijové schůzi. S jeho předsedkyní a zároveň radní statutárního města Prostějova Miladou Galářovou se Večerník v uplynulém týdnu bavil o aktuálních záležitostech stejně jako o budoucnosti této městské části v rámci pravidelného seriálu rozhovorů „Radní pod palbou...“  Kromě prázdnin se osadní výbor schází každý měsíc. Co jste naposledy řešili?  

 „V září jsme připravovali připomínky k návrhu investic na rok 2014, které by v případě schválení zastupitelstvem města, mohly být v naší městské části realizovány. Projednávali jsme také podnět k připravované zástavbě rodinných domů na pozemcích podél ulice Václava Talicha, kterou zde hodlá uskutečnit soukromý investor. Protože se bude stavět  v  záplavovém území, vznikly obavy, že se bude opakovat velmi negativní zkušenost, kterou při podobně realizované výstavbě zažili majitelé nemovitostí v ulici Jilemnická a Husitská.“

 Pro budoucnost měst i obcí je výstavba nových domů zásadní. Navíc bude na zvážení každého, zda si chce nemovitost v záplavovém území koupit či nikoliv...

„Pokračující zájem o individuální výstavbu v naší městské části nás sice těší, ale zároveň s sebou přináší i nesnáze. Ubývá míst vhodných pro zřízení parkovacích ploch, dětských hřišť, cyklostezky či tolik potřebných pásů zeleně.“

 A co Vrahovicím dlouhodobě citelně chybí? Do čeho by se mělo výhledově investovat?  

„Těch věcí je určitě dost. Žebříček jejich potřebnosti si v tuto chvíli netroufnu sestavit. Nicméně chybí nám například napojení na síť cyklostezek. Nová cyklostezka vznikne ve Vrahovické ulici a bude končit  na začátku ulice Jano Köhlera. Stejně užitečné by ovšem bylo i propojení s cyklostezkou v průmyslové zóně, kam do zaměstnání směřuje hodně obyvatel z Vrahovic a Čechůvek.“

 O co se chcete coby osadní výbor v dohledné době zasadit?

„Chceme obhájit další potřebné investice v naší městské části. Jednou z nich je návrh na  přípravu revitalizace Sídliště Svornosti a sportovního hřiště u základní školy.“

 Právě rekonstrukce školy ve Vrahovicích byla jednou z největších investic města Prostějova za poslední dobu. Jak vidíte budoucnost tohoto ústavu? Nebude mít škola výhledově nouzi o školáky?

„Přestože populační křivka hovoří jednoznačně, věřím, že škola ve Vrahovicích v konkurenci s ostatními školami obstojí a vždy si  najde  spokojené rodiče i žáky.“

 Jak vnímáte změny ve vedení školy? Už jste se například seznámila s koncepcí nové ředitelky?

„Poslední rada školy zasedala v době, kdy byla ve funkci ještě paní Ambrožová a její nástupce nebyl v té době vybrán. Během prvního dne nového školního roku jsem s novou paní ředitelkou hovořila jen krátce a velmi slavnostní atmosféra toho dne ani  takové ´přísně pracovní´ jednání nepřipouštěla. Svou koncepci představila při výběrovém řízení a vzhledem k tomu, že uspěla,  věřím, že je kvalitní. Ponechme teď paní ředitelce čas, aby mohla své bohaté zkušenosti, které získala na naší škole během svého dlouholetého působení  v roli pedagoga, přenést do nové funkce a zúročit je k užitku  žáků i svých  kolegů.“

 Jak vnímáte situaci kolem koupaliště ve Vrahovicích? Mělo by ho město získat od Sokolu a pokusit se sehnat peníze na jeho opravu? Například v případě bazénu v Kostelecké ulici tento postup zatím příliš nezafungoval...

„Koupaliště ve Vrahovicích je určitě užitečné a lidmi oblíbené. Byla by velká škoda, kdyby muselo ukončit svou činnost, protože se nepodařilo získat peníze na jeho modernizaci. Rada města však  zatím možnost provozování areálu místo sokolů neprojednávala.“

 A na závěr ještě jedna otázka. Můžete bezpečně vyloučit, že se Vrahovice chtějí odtrhnout od Prostějova?

„Vzhledem k významnému počtu obyvatel  ve Vrahovicích nemohu tvrdit, že si ani jeden z nich  nepřeje samostatnost. Mohu však jako předseda osadního výboru a radní města přispět ke včasnému řešení problémů v naší městské částí a zamezit tak vzniku podobných úvah, což se zatím děje...“

Total Comments

 • KSČM
 • Box
 • Interforst
 • Prostějov Cup 2019
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Byli jste o víkendu volit do Evropského parlamentu? A koho?

P3_hanaci
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Noc kostelů táhla.

Fenomenální akce přitáhla stovky zájemců o prohlídky kostelů po celém Česku, Prostějovsko nevyjímaje. Svatostánky otevřely své útroby při dalším ročníku Noci kostelů a návštěvníci se tak mohli dostat i do prostor, kam se běžný smrtelník jen tak nedostane. A potěšitelným faktem bylo i to, že možnosti využili i nevěřící.

Zmlácený sudí.

Prostějovský fotbalový rozhodčí Petr Antoníček byl po finálovém utkání MOL Cupu napaden fanoušky poraženého Baníku Ostrava, kteří mu jako videorozhodčímu vyčítali schválení pokutového kopu ve prospěch pražské Slavie, načež jeden z nich jej udeřil pěstí a povalil na zem. Většímu násilí zabránila až hlídka Městské policie v Olomouci...

Total Comments

Osobnost týdne

Jiří Drahoš
21 drahos
Prostějov uplynulou středu navštívil senátor a v minulosti i kandidát na prezidenta České republiky Jiří Drahoš. Zavítal na radnici i do muzea, stihl i besedu se studenty. A Večerníku poskytl exkluzivní rozhovor, na který se můžete těšit ještě do prázdnin.

Total Comments

Číslo týdne

1

A hop do přehrady! Nejlepším možným výsledkem skončilo první měření vody v plumlovské nádrži, kde je na začátek sezóny kvalitní voda bez sinic a jiných nepříjemností. Přehrada stejně jako Poděbrady u Olomouce dostala jedničku.

Total Comments

Výrok týdne

„Každej furt kecá o suchu a já jsem mokrej jako myš!“

Jeden z promočených bezdomovců před místním nádražím takto hudroval v lijáku, který během minulé středy zkrápěl nejen město Prostějov

Total Comments