Dobrý podvečer, dnes je čtvrtek 18.7.2019
svátek slaví Drahomíra,
zítra Čeněk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

40 bigbenV roce 2011 jich bylo devět. Letos již dvacet jedna! Dvacet jedna prostějovských dětí z Big Benu skládalo mezinárodně uznávané zkoušky Cambridge University KETa PET. Všechny uspěly, sedmnáct z nich dokonce s vyznamenáním! Cambridgské zkoušky jsou objektivním měřítkem jazykového vzdělání a v tomto ohledu nemají mladí Prostějované v České republice konkurenci!

 

Jedenáct dětí získalo základní stupeň Cambridge KET (na úrovni A2 dle CEF) a dalších deset složilo vyšší stupeň zkoušky Cambridge PET (na úrovni B1). Nejmladším absolventem zkoušek se stal teprve jedenáctiletý Štěpán Rataj, který složil zkoušku KET s vyznamenáním (Pass with Distinction, viz. foto). Navíc dosáhl nejvyššího hodnocení v ústní části zkoušky (speaking).

Mezinárodně uznávané certifikáty Cambridge University jsou součástí CEF (Evropského referenčního rámce pro jazyky) a platí celoživotně. Znamenají lepší pracovní uplatnění v mezinárodních firmách a otevřené dveře ke studiu na domácích i zahraničních univerzitách. Většina českých vysokých škol je uznává při přijímacích zkouškách a v průběhu studia.

Při slavnostním předávání certifikátů jsme vyzpovídali dva čerstvé absolventy, kteří zkoušku PET zvládli s vyznamenáním. Prvním je čtrnáctiletý Ondřej Nejezchleba z Cyrilometodějského gymnázia a druhým šest-náctiletý Michael Kukla ze Střední školy designu a módy.

Jak dlouho už se učíš anglicky?

O: Asi osm let, od školky. Ze začátku mě k tomu vedli rodiče, potom už jsem to sám vyžadoval, protože mě angličtina bavila.

M: Už je to asi deset let, začal jsem s Big Benem ve školce. Později mi rodiče dali na vybranou, nutit mě nemuseli, protože jsem chtěl pokračovat.

Co tě na angličtině baví?

O: Můžu sledovat filmy bez titulků, popovídat si s kamarády přes internet. Babička jezdila do Ameriky, mám tam nějaké přátele.

M: Můžu se bez problémů domluvit se všemi, co mluví anglicky. Mám kolem padesáti známých, s nimiž denně skypuji. Jelikož mluvím anglicky nejlíp z celé naší rodiny, tatínek se na mě obrací, když jsme v zahraničí na dovolené.

Jak jsou na tom tvoji vrstevníci ve škole, co se týká angličtiny?

O: Záleží na tom, jaké má ten člověk nadání na jazyky, ale rozdíl je velký. Zatímco ve škole se pořád dokola opakuje kvůli slabším žákům, tady je to zajímavější a příjemnější.

M: Tady je to sice těžší, ale příjemnější. Některým učitelům ve škole navíc moc nezáleží na tom, co dítě naučí. Prostě jdou dál.

.

Je jazyková škola Big Ben jen pro nejchytřejší děti,nebo se dá doporučit komukoliv?

O: Od nás ze třídy sem chodí celkem dost spolužáků, ale myslím, že jakékoliv průměrné dítě se může dobře naučit anglicky.

M: Člověk se učí celý život. Podle mého názoru je tato škola velkým přínosem, a proto jsem ji už doporučil hodně lidem.

Kdy je nejlepší začít?

O: Dá se kdykoliv, když se tomu člověk dostatečně věnuje.

M: Nejlepší je od mateřské školky, líp to leze do hlavy. Starší ale zase mají výhodu, že už během života nastřádali hodně vědomostí.

Jak často sem chodíš?

O: Dvakrát týdně, dá se to dobře stíhat.

M: Taky dvakrát týdně. Chodím sem rád, nevidím důvod nechodit.

Jaké máš další plány?

O: Zlepšovat se a získat certifikáty, abych mohl třeba později studovat v Británii.

M: Dokud jsem mladý, chci dosáhnout co nejvyššího stupně, aby mi to pomohlo ke studiu nebo práci.

Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments