Dobré ráno, dnes je neděle 20.10.2019
svátek slaví Vendelín,
zítra Brigita
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

40 bigbenV roce 2011 jich bylo devět. Letos již dvacet jedna! Dvacet jedna prostějovských dětí z Big Benu skládalo mezinárodně uznávané zkoušky Cambridge University KETa PET. Všechny uspěly, sedmnáct z nich dokonce s vyznamenáním! Cambridgské zkoušky jsou objektivním měřítkem jazykového vzdělání a v tomto ohledu nemají mladí Prostějované v České republice konkurenci!

 

Jedenáct dětí získalo základní stupeň Cambridge KET (na úrovni A2 dle CEF) a dalších deset složilo vyšší stupeň zkoušky Cambridge PET (na úrovni B1). Nejmladším absolventem zkoušek se stal teprve jedenáctiletý Štěpán Rataj, který složil zkoušku KET s vyznamenáním (Pass with Distinction, viz. foto). Navíc dosáhl nejvyššího hodnocení v ústní části zkoušky (speaking).

Mezinárodně uznávané certifikáty Cambridge University jsou součástí CEF (Evropského referenčního rámce pro jazyky) a platí celoživotně. Znamenají lepší pracovní uplatnění v mezinárodních firmách a otevřené dveře ke studiu na domácích i zahraničních univerzitách. Většina českých vysokých škol je uznává při přijímacích zkouškách a v průběhu studia.

Při slavnostním předávání certifikátů jsme vyzpovídali dva čerstvé absolventy, kteří zkoušku PET zvládli s vyznamenáním. Prvním je čtrnáctiletý Ondřej Nejezchleba z Cyrilometodějského gymnázia a druhým šest-náctiletý Michael Kukla ze Střední školy designu a módy.

Jak dlouho už se učíš anglicky?

O: Asi osm let, od školky. Ze začátku mě k tomu vedli rodiče, potom už jsem to sám vyžadoval, protože mě angličtina bavila.

M: Už je to asi deset let, začal jsem s Big Benem ve školce. Později mi rodiče dali na vybranou, nutit mě nemuseli, protože jsem chtěl pokračovat.

Co tě na angličtině baví?

O: Můžu sledovat filmy bez titulků, popovídat si s kamarády přes internet. Babička jezdila do Ameriky, mám tam nějaké přátele.

M: Můžu se bez problémů domluvit se všemi, co mluví anglicky. Mám kolem padesáti známých, s nimiž denně skypuji. Jelikož mluvím anglicky nejlíp z celé naší rodiny, tatínek se na mě obrací, když jsme v zahraničí na dovolené.

Jak jsou na tom tvoji vrstevníci ve škole, co se týká angličtiny?

O: Záleží na tom, jaké má ten člověk nadání na jazyky, ale rozdíl je velký. Zatímco ve škole se pořád dokola opakuje kvůli slabším žákům, tady je to zajímavější a příjemnější.

M: Tady je to sice těžší, ale příjemnější. Některým učitelům ve škole navíc moc nezáleží na tom, co dítě naučí. Prostě jdou dál.

.

Je jazyková škola Big Ben jen pro nejchytřejší děti,nebo se dá doporučit komukoliv?

O: Od nás ze třídy sem chodí celkem dost spolužáků, ale myslím, že jakékoliv průměrné dítě se může dobře naučit anglicky.

M: Člověk se učí celý život. Podle mého názoru je tato škola velkým přínosem, a proto jsem ji už doporučil hodně lidem.

Kdy je nejlepší začít?

O: Dá se kdykoliv, když se tomu člověk dostatečně věnuje.

M: Nejlepší je od mateřské školky, líp to leze do hlavy. Starší ale zase mají výhodu, že už během života nastřádali hodně vědomostí.

Jak často sem chodíš?

O: Dvakrát týdně, dá se to dobře stíhat.

M: Taky dvakrát týdně. Chodím sem rád, nevidím důvod nechodit.

Jaké máš další plány?

O: Zlepšovat se a získat certifikáty, abych mohl třeba později studovat v Británii.

M: Dokud jsem mladý, chci dosáhnout co nejvyššího stupně, aby mi to pomohlo ke studiu nebo práci.

Total Comments

  • GJW
  • ME korfbal
  • Dyne
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ RESTAURACI U CÍSAŘSKÉ CESTY?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Makají jako o život.

Celkovou uzavírku Plumlovské a Blahoslavovy ulice pochopitelně provázejí výrazné dopravní komplikace v centru Prostějova, ovšem stavební dělníci pokračují ve frézování staré vozovky a pokládce nového asfaltového koberce ve zrychleném tempu. Takže nám řidičům nezbývá než to ještě jeden týden vydržet!


Bydlení na „Sušilce“ nezlevní.

Poté, co Večerník v přechozích vydáních popsal a zveřejnil skutečnosti o naprosto nevyhovujících bytech v nově postaveném domě v Sušilově ulici, navíc za nehorázné nájemné až 11 tisíc korun, jsme čekali vstřícný krok prostějovských radních. Ti ale novým nájemníkům mírnější podmínky nenabídnou...


Total Comments

Osobnost týdne

VÁCLAV HUDEČEK
41 hudecek
Stálice českého koncertního umění a fenomenální houslový virtuos potěšil svým sobotním představením na zámku v Konici především fajnšmekry vážné hudby.

Total Comments

Číslo týdne

 1 426
Přesně tolik lidí je nyní aktuálně na Prostějovsku v registru nezaměstnaných. Je to o pětatřicet lidí méně než na konci předchozího měsíce, což znamená, že podíl nezaměstnaných se ve zdejším regionu stále drží pod dvěma procenty.


Total Comments

Výrok týdne

„MAJÍ ŠTĚSTÍ, ŽE JSEM TAM NEBYL. OKAMŽITĚ BYCH CELOU SLAVNOU KOMISI ROZPUSTIL!“

Primátor Prostějova František Jura nechápe, jak speciální komise mohla vybrat tak hnusný „pomník“ E. Husserla

Total Comments