Příjemnou noc, dnes je neděle 23.2.2020
svátek slaví Svatopluk,
zítra Matěj
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

41 cykloBezmála dvacet kilometrů stezek bude na konci tohoto roku sloužit prostějovským cyklistům. Letos přibude dalšího dva a půl kilometru s dokončením cyklostezky v biokoridoru Hloučela, Dolní ulici a první etapy směrem na Žešov. Výstavba sítě stezek pro cyklisty začala v roce 1995. Díky masivní podpoře z evropských fondů vyrostlo nejvíc komunikací pro kolaře v roce 2009, kdy se celková délka rozšířila o 3,7 kilometru. Ale i letošní rok bude patřit mezi nejúspěšnější.

„Město Prostějov získalo do konce minulého roku na cyklostezky dotace ve výši pětatřiceti milionů korun, další žádosti jsou ve stadiu zpracování. Na posledním jednání rady jsme projednali přijetí dotace ze Státního fondu dopravní infrastruktury na cyklostezku do Žešova ve výši pětsetčtyřicetdevět tisíc korun, kterou ještě musí schválit zastupitelstvo,“ upozornil Zdeněk Fišer, náměstek primátora. V plánu na nejbližší období je napojení cyklostezky ze Sladkovského ulice ulicí Pod Kosířem směrem na Kostelec na Hané. Ve fázi příprav je například také cyklostezka v Určické ulici. cyklos„V této lokalitě probíhají výkupy pozemků. Vyjednáváním se nám v posledním případě podařilo snížit kupní cenu pozemku od soukromého majitele ze 400 korun na 300 korun za metr čtvereční,“ podotkl Jiří Pospíšil, první náměstek primátora.

Total Comments

  • Infos
  • Ples Jevíčko
  • Basic
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak jste spokojeni s dosavadním působením primátora statutárního města Prostějov Františka Jury?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Památky lákají.

V Olomouckém kraji vloni došlo k nejrychlejšímu nárůstu počtu turistů v rámci celého Česka. Vyplývá to z aktuálních dat Českého statistického úřadu. Návštěvnost narostla téměř o devět procent a více lidí zde také přenocovalo. V regionu se vloni ubytovalo přes tři čtvrtě miliónu hostů.

Sabine páchala škody.

Černé předpovědi se vyplnily a orkán s dívčím jménem způsobil výrazné škody i v regionu. Strhával střechy, vyvracel stromy a ničil také elektrická vedení. Škody sčítá i prostějovský magistrát, kvůli dalším škodám byl nucen dokonce na dva dny uzavřít Městský hřbitov.

Total Comments

Osobnost týdne

ZDENĚK IZER
06 pawlovska
Známý bavič a imitátor tentokrát rozechvěl bránice divákům při svém nedělním představení v němčickém kině Oko, u něhož nechyběl ani Večerník

Total Comments

Číslo týdne

1 708


Jde o varování? Také na Prostějovsku se výrazným způsobem zvýšila nezaměstnanost, a to o čtrnáct procent. Aktuálně je na prostějovském „pracáku“ registrováno přes sedmnáct stovek lidí bez práce.

Total Comments

Výrok týdne

„LIDÉ SI NA MĚ UKAZUJÍ PRSTEM“

Redakci se ozval svědek bedihošťského případu skorovraždy. Nešťastný muž J. C. si postěžoval nad chováním spoluobčanů. Někteří jej prý viní ze spoluúčasti...

Total Comments