Dobré ráno, dnes je čtvrtek 9.4.2020
svátek slaví Dušan,
zítra Darja
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

27 namesti tgmDatum prvního listopadu se nezadržitelně blíží a bude to den, kdy pro správce komunikací začíná období zimní údržby. Prostějovský magistrát má už plán odklízení sněhu vypracovaný. Bohužel, chodníků, které udržovány nebudou a odklízet od sněhu si je tak budou muset opět samotní občané, neubude. Radní ale naopak slibují, že se daleko více budou věnovat úklidu chodníků a nástupišť na zastávkách Městské hromadné dopravy.

 „Plán zimní údržby je zpracován tak, aby v prvním pořadí důležitosti byly zprovozněny úseky místních komunikací, na kterých je vedena městská hromadná doprava, včetně hlavních tahů městem na komunikacích ve správě města, dále úseky chodníků s velkou frekvencí pohybu obyvatelstva, některé zastávky MHD včetně odklizení sněhu ze zálivek zastávek,“ vysvětlil Jiří Pospíšil, první náměstek primátora statutárního města Prostějov.

Následně budou ve druhém a třetím pořadí důležitosti odklizeny od sněhu ostatní komunikace, chodníky, aleje, přechody pro chodce a ostrůvky. „U chodníků vychází pořadí důležitosti z potřeb obyvatelstva k zabezpečení přístupu k zastávkám MHD, na vlakové a autobusové nádraží, k nemocnici a podobně,“ objasnil Pospíšil.
Zimní údržbu komunikací v Prostějově zabezpečuje společnost .A.S.A. Technické služby Prostějov na základě smlouvy pro správu, provoz a údržbu městského majetku a zajišťování dalších veřejně prospěšných služeb. „Na odklízení sněhu počítáme také se zapojením pracovníků na veřejně prospěšné práce. Bude se jednat především o chodníky u domů s pečovatelskou službou a u nemovitostí, které jsou v majetku města,“ podotkl Jiří Pospíšil.
Minulá zdlouhavá zima znamenala pořádnou díru do rozpočtu města. Vždyť v živé paměti máme ještě letošní Velikonoce, kdy v Prostějově napadlo až patnáct centimetrů sněhu!
„Jednalo se o hodně neplánované zvýšení nákladů na zimní údržbu. Zatímco se pro loňskou zimu počítalo s třímilionovou částkou, ve skutečnosti náklady činily pět milionů a šest set tisíc korun. Od ledna do dubna došlo ve třech případech ke kalamitním situacím, kdy v průběhu dvou dnů napadlo až dvacet centimetrů sněhu. Z důvodu mimořádných klimatických podmínek byl proti plánu prodloužen termín zimní údržby do prvních dubnových dnů. Poslední zásah zimní údržby probíhal o velikonočním víkendu, kdy napadlo patnáct centimetrů těžkého sněhu,“ potvrdil loňskou dlouhou zimu Jiří Pospíšil.

Total Comments

  • Kominek
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co vám nejvíce chybí v době koronavirových zákazů?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Zdražení nájemného odloženo!

Potěšující zpráva pro všechny, kteří aktuálně bydlí v městském bytě. Jak Večerník už během února letošního roku informoval, prostějovští radní rozhodli o poměrně razantním zdražení nájemného. Minulý týden se ale konšelé platnost tohoto opatření rozhodli odložit na neurčito.

Mladí nejdou příkladem.

Mnozí omladinu chválí za jejich příkladný přístup k nouzovému stavu i za to, že na rozdíl od jedinců ze starší generace nosí poctivě roušky. Ovšem případ kouření na dětském hřišti za Penny marketem na sídlišti Hloučela, kdy skupinka několika mladíků měla roušky bůhvíkde, svědčí o něčem úplně jiném.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR HANZLÍK

S jedním z nejznámějších prostějovských disidentů a chartistů se minulý týden rozloučila prostějovská veřejnost. Známý antikomunista a normalizační diskžokej zemřel ve věku 75 let.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

11 630 000

Přesně takovou sumu peněz hodlá už letos proinvestovat prostějovský magistrát v rámci první etapy rekonstrukce Sídliště B. Šmerala. Stavební investice je rozdělena na pět etap do tří let a městskou pokladnu má stát v součtu bezmála osmačtyřicet milionů korun.

Total Comments

Výrok týdne

„MATKOU PANA PETRÁŠKA NENÍ“

Spisovatelka a publicistka Blanka Kovaříková na adresu prostějovské rodačky Manon Chaufour, která měla vztah s Janem Werichem.

Total Comments