Dobrý večer, dnes je neděle 16.2.2020
svátek slaví Ljuba,
zítra Miloslava
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

27 namesti tgmDatum prvního listopadu se nezadržitelně blíží a bude to den, kdy pro správce komunikací začíná období zimní údržby. Prostějovský magistrát má už plán odklízení sněhu vypracovaný. Bohužel, chodníků, které udržovány nebudou a odklízet od sněhu si je tak budou muset opět samotní občané, neubude. Radní ale naopak slibují, že se daleko více budou věnovat úklidu chodníků a nástupišť na zastávkách Městské hromadné dopravy.

 „Plán zimní údržby je zpracován tak, aby v prvním pořadí důležitosti byly zprovozněny úseky místních komunikací, na kterých je vedena městská hromadná doprava, včetně hlavních tahů městem na komunikacích ve správě města, dále úseky chodníků s velkou frekvencí pohybu obyvatelstva, některé zastávky MHD včetně odklizení sněhu ze zálivek zastávek,“ vysvětlil Jiří Pospíšil, první náměstek primátora statutárního města Prostějov.

Následně budou ve druhém a třetím pořadí důležitosti odklizeny od sněhu ostatní komunikace, chodníky, aleje, přechody pro chodce a ostrůvky. „U chodníků vychází pořadí důležitosti z potřeb obyvatelstva k zabezpečení přístupu k zastávkám MHD, na vlakové a autobusové nádraží, k nemocnici a podobně,“ objasnil Pospíšil.
Zimní údržbu komunikací v Prostějově zabezpečuje společnost .A.S.A. Technické služby Prostějov na základě smlouvy pro správu, provoz a údržbu městského majetku a zajišťování dalších veřejně prospěšných služeb. „Na odklízení sněhu počítáme také se zapojením pracovníků na veřejně prospěšné práce. Bude se jednat především o chodníky u domů s pečovatelskou službou a u nemovitostí, které jsou v majetku města,“ podotkl Jiří Pospíšil.
Minulá zdlouhavá zima znamenala pořádnou díru do rozpočtu města. Vždyť v živé paměti máme ještě letošní Velikonoce, kdy v Prostějově napadlo až patnáct centimetrů sněhu!
„Jednalo se o hodně neplánované zvýšení nákladů na zimní údržbu. Zatímco se pro loňskou zimu počítalo s třímilionovou částkou, ve skutečnosti náklady činily pět milionů a šest set tisíc korun. Od ledna do dubna došlo ve třech případech ke kalamitním situacím, kdy v průběhu dvou dnů napadlo až dvacet centimetrů sněhu. Z důvodu mimořádných klimatických podmínek byl proti plánu prodloužen termín zimní údržby do prvních dubnových dnů. Poslední zásah zimní údržby probíhal o velikonočním víkendu, kdy napadlo patnáct centimetrů těžkého sněhu,“ potvrdil loňskou dlouhou zimu Jiří Pospíšil.

Total Comments

  • Ples Jevíčko
  • gatta
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI NA SÉPCE?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rázný krok k dohodě?

Zastupitelé schválili vznik komise, která by měla posoudit návrhy na uspořádání parku ve Studentské ulici. Návrhy židů, petičního výboru i města se ale liší, takže konečná verze připomenutí židovského hřbitova nemusí hned tak vzniknout. Je to ale další krok k možnému kompromisnímu řešení.

Další vražedný čin v obci.

Ještě v živé paměti máme čin seniora, který v březnu 2016 zastřelil v Bedihošti svého tchána. Předminulou sobotu ve stejné obci muž napadl sekáčkem sedmdesátiletého důchodce a přivodil mu tak těžká zranění. Policie pachatele dopadla a ten za pokus o vraždu skončil ve vazbě.

Total Comments

Osobnost týdne

HALINA PAWLOVSKÁ
06 pawlovska
Známá tvář českého showbyznysu pobavila ve čtvrtek svými humornými historkami vyprodaný sál Městského divadla v Prostějově.

Total Comments

Číslo týdne

1 628 000


Přesně tuto částku schválili a rozdělili v rámci dotací pro sociální oblast na letošní rok prostějovští zastupitelé. Největší příspěvek od města obdrželo Azylové centrum.

Total Comments

Výrok týdne

„A kolik má Havel na svědomí životů?“

Prostějovský zastupitel za KSČM Jaroslav Šlambor hodně protestoval proti tomu, aby vznikaly pamětní desky obětem komunistické zvůle

Total Comments