Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 27.2.2020
svátek slaví Alexandr,
zítra Lumír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

42 autobusProstějovští radní na svém posledním jednání o úhradě prokazatelné ztráty v městské hromadné dopravě na rok 2014. Ta je oproti letošnímu roku zase vyšší, tentokrát o čtvrt milionu korun. Přes stále se zvyšující náklady ovšem vedení magistrátu odmítá, že by kvůli tomu mělo zdražovat jízdné. Takže buďme v klidu, občanská jízdenka zůstane na devíti korunách. Tedy alespoň prozatím...

Rada města doporučuje zastupitelstvu schválit v rozpočtu města Prostějova na rok 2014 částku 18,902 milionu korun jako úhradu prokazatelné ztráty v městské hromadné dopravě. Oproti roku 2013 dochází k navýšení odhadu prokazatelné ztráty o dvěstěpadesát tisíc korun. Prokazatelná ztráta je na základě zákona o veřejných službách v přepravě cestujících rozdílem mezi ekonomicky oprávněnými náklady včetně přiměřeného zisku a tržbami. „Dopravce podložil svoji žádost o navýšení kvalifikovanými předpoklady nákladů. Je skutečností, že dlouhodobě neuplatňuje inflaci a v tomto roce, přestože nedošlo k navýšení příspěvku města, nám vyšel vstříc a zavedl dvě nové linky do Žešova. Dále byla zlepšena obslužnost průmyslové zóny. I když náklady stoupají, udržíme také v příštím roce cenu jízdného pro cestující na současné úrovni,“ ujišťuje Alena Rašková, náměstkyně primátora statutárního města Prostějov.

Kalkulace rozšířená o nové spoje počítá s tím, že v roce 2014 najedou autobusy MHD v Prostějově 785 tisíc kilometrů a přepraví stejně jako v minulých letech přibližně 3,6 milionu cestujících. „Prostějov je jediným městem v České republice této velikosti, kde je městská hromadná doprava zajišťována výhradně nízkopodlažními autobusy s pohonem na stlačený zemní plyn splňujícími nejpřísnější emisní limity. Tento pohon je velmi ekologický, spalováním zemního plynu nedochází k absolutně žádným emisím síry, karcinogenních látek a hlavně pevných částic, obdobně emise oxidu siřičitého a oxidu uhelnatého jsou zcela minimální. Cestující jistě zaznamenali, že kouřivost u plynových motorů oproti vznětovým motorům je naprosto eliminována,“ zdůraznila závěrem Rašková.

Total Comments

  • Infos
  • Ples Jevíčko
  • Basic
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V ZAHRANIČNÍCH RESTAURACÍCH?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Domy po cikánech zmizí.

Až tři miliony korun hodlají v Hradčanech-Kobeřicích investovat do demolice ohyzdných nemovitostí, které v obci zůstaly po vystěhování nepřizpůsobivých občanů a jsou zcela neobyvatelné. Po zbourání domů hodlají místní zastupitelé na uvolněném místě vybudovat okrasný park.

Radary zpět do akce!

V tichosti a režimu přísného utajení upekli prostějovští radní plán, dle něhož se v co nejzazší době má na silnicích opět měřit formou tzv. ptačích budek Ty jsou přitom již dobrých devět roků mimo provoz a v posledních letech se mluvilo o jejich zcela odlišném využití. A ejhle, bude se prý znovu fotit!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ VYKOUKAL
06 pawlovska

To jsou věci! Sportovní manažer Jestřábů se uplynulou sobotu vrátil po osmi sezónách na led a ve věku, kdy brzy oslaví 49. narozeniny, se stal nejstarším hráčem historie, který oblékl dres Prostějova v soutěžním utkání.

Total Comments

Číslo týdne

104

Úctyhodných sto čtyř roků se takřka dožila Josefa Schlesingerová, která byla nejstarší občankou města Prostějova. Minulé úterý bohužel její srdce dotlouklo.

Total Comments

Výrok týdne

„DVA MĚSÍCE JEDL MIXOVANOU STRAVU“

U Okresního soudu v Prostějově vypovídala v případu Jiřího Otáhala alias „kanibala“ jeho exmilenka. A z některých slov šel mráz po zádech…

Total Comments