Příjemnou noc, dnes je středa 26.2.2020
svátek slaví Dorota,
zítra Alexandr
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

43 vrahovickaMísto výstavby cyklostezky ve Vrahovické ulici se opraví jenom chodník! Prostějovští radní jsou slušně řečeno zklamáni zamítavým stanoviskem dopravního inženýra Michaela Vafka z Dopravního inspektorátu Policie ČR v Prostějově k projektu cyklostezky vedené v rámci chodníku od náměstí Padlých hrdinů až k železničnímu přejezdu ve Vrahovické ulici.

Přitom dopravní policie už byla jednou proti tomu, aby magistrát pokračoval v projektu cyklostezky v této ulici v rámci silniční komunikace. „Postoj dopravní policie bereme jako ránu pod pás...,“ shodují se prostějovští radní. Vyjádření samotného dopravního inženýra Vafka se nám přes veškerou snahu získat nepodařilo...
¨Prostějovští konšelé na své úterní poslední schůzi schválila rozpočtovým opatřením převod finančních prostředků určených k výstavbě druhé etapy cyklistické stezky ve Vrahovické ulici na opravu živičného povrchu stávajícího chodníku. „Na základě nesouhlasných stanovisek Dopravního inspektorátu Policie ČR v rámci stavebního řízení na cyklostezku zpracovalo město bezpečnostní audit. Z jeho výsledku vyplynula určitá rizika při realizaci stezky pro cyklisty ve Vrahovické ulici v samostatném pruhu severně mimo těleso komunikace. Souvisí zejména se zajištěním bezpečnosti cyklistů křižujících vjezdy do objektů v bývalém areálu Agrostroje. Na základě doporučení odboru rozvoje a investic magistrátu odsouhlasila rada města místo toho provést opravu živičného krytu chodníku na severní straně Vrahovické ulice v úseku od náměstí Padlých hrdinů po hlavní vjezd do areálu bývalého Agrostroje. Oprava bude polohopisně korespondovat s původně zamýšleným návrhem,“ informoval média o současné situaci Miroslav Pišťák, primátor statutárního města Prostějova.
„Záležitost ohledně cyklostezky ve Vrahovické ulici se pro mě osobně už stává obehraným evergreenem. Z postojů odborníků k této
problematice jsem naštván, a kolikrát mám i tendenci plakat...
Jakékoliv dopravní řešení problémů se na můj vkus táhne strašně dlouho a všechno je komplikováno zamítavým stanoviskem policie k našemu projektu. Ten počítal s tím, že bychom cyklostezku vybudovali v rámci stávajícího chodníku. Podle pana inženýra Vafka ale v této lokalitě hrozí cyklistům nebezpečí, hlavně u výjezdů z Agrostroje. Dokonce větší nebezpečí, než kdyby cyklisté jezdili i nadále po silnici! Sám pro sebe si říkám, kde to vlastně žijeme...,“ krčí rameny prostějovský primátor.
„Zamítavé stanovisko dopravní policie beru jako ránu pod pás. Pan Vafek považuje skutečně za bezpečnější, když se cyklisté i nadále budou pohybovat po silnici. A co je ještě zarážející, dopravní policie nám doporučuje náhradní řešení, a to vybudovat cyklostezku na druhé straně Vrahovické ulice! Ale, proboha, vždyť na této straně je daleko více výjezdů, které by stezku pro cyklisty křižovaly. Je tady plynárna, stavebniny, ulice Přemyslovka, Janáčkova ulice a dále čerpací stanice. Toho si copak pan Vafek není vědom? Zřejmě chce, aby cyklisté z Vrahovic do Prostějova a opačným směrem vůbec ani nejezdili,“ nebere si servítek náměstkyně primátora Alena Rašková, která je na radnici zodpovědná za dopravu v Prostějově.
S jejími názory souhlasí i první primátorův náměstek Jiří Pospíšil. „Je podivující, že proti stavbám cyklostezek jako součásti chodníků v Dolní či Brněnské ulici pan Vafek nic nenamítal... A tady je situace s křižujícími komunikacemi úplně stejná, mnohdy i komplikovanější,“ konstatoval Jiří Pospíšil.
Zásluhou až těžko uvěřitelného stanoviska prostějovské dopravní policie se tak řešení cyklostezky ve Vrahovické ulici odkládá na neurčito...

Total Comments

  • Infos
  • Ples Jevíčko
  • Basic
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V ZAHRANIČNÍCH RESTAURACÍCH?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Domy po cikánech zmizí.

Až tři miliony korun hodlají v Hradčanech-Kobeřicích investovat do demolice ohyzdných nemovitostí, které v obci zůstaly po vystěhování nepřizpůsobivých občanů a jsou zcela neobyvatelné. Po zbourání domů hodlají místní zastupitelé na uvolněném místě vybudovat okrasný park.

Radary zpět do akce!

V tichosti a režimu přísného utajení upekli prostějovští radní plán, dle něhož se v co nejzazší době má na silnicích opět měřit formou tzv. ptačích budek Ty jsou přitom již dobrých devět roků mimo provoz a v posledních letech se mluvilo o jejich zcela odlišném využití. A ejhle, bude se prý znovu fotit!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ VYKOUKAL
06 pawlovska

To jsou věci! Sportovní manažer Jestřábů se uplynulou sobotu vrátil po osmi sezónách na led a ve věku, kdy brzy oslaví 49. narozeniny, se stal nejstarším hráčem historie, který oblékl dres Prostějova v soutěžním utkání.

Total Comments

Číslo týdne

104

Úctyhodných sto čtyř roků se takřka dožila Josefa Schlesingerová, která byla nejstarší občankou města Prostějova. Minulé úterý bohužel její srdce dotlouklo.

Total Comments

Výrok týdne

„DVA MĚSÍCE JEDL MIXOVANOU STRAVU“

U Okresního soudu v Prostějově vypovídala v případu Jiřího Otáhala alias „kanibala“ jeho exmilenka. A z některých slov šel mráz po zádech…

Total Comments