Příjemnou noc, dnes je neděle 16.2.2020
svátek slaví Ljuba,
zítra Miloslava
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

44 odpad2Pro občany Prostějova má Večerník velmi příznivou zprávu. Radní v úterý projednali návrh obecně závazné vyhlášky o místním poplatku za provoz systému likvidace komunálních odpadů a navrhli zastupitelstvu nezvyšovat v roce 2014 sazbu poplatku pro občany! A co víc, zároveň radní navrhují další rozšíření osvobození a úlev od poplatku.

V návrhu nové vyhlášky se totiž doporučuje ponechat stávající sazbu poplatku na rok 2014 ve výši 600 korun na osobu. „Rozhodli jsme se navíc zachovat stávající úlevu od poplatku ve výši stoosm korun pro poplatníka, který v příslušném kalendářním roce dovrší sedmdesáti a více let věku. Doporučujeme zachovat okruh osvobozených od poplatku a rozšířit ho o kategorii osob, které jsou umístěny ve zdravotnických zařízeních nepřetržitě déle než tři měsíce,“ vysvětlil Jiří Pospíšil, první náměstek primátora statutárního města Prostějov. I nadále bude platit dvojí poplatková povinnost pro vlastníky bytů a domů, ve kterých není hlášena žádná osoba k trvalému pobytu a kteří mají současně trvalý pobyt na území města Prostějova.


Osvobození od poplatku mají...

* poplatník, který bydlí v jiné obci na území České republiky a platí poplatek nebo úhradu podle jiného právního předpisu.

* poplatník po dobu výkonu trestu odnětí svobody nebo pobytu ve vyšetřovací vazbě.

* poplatník po dobu pobytu v kojeneckém ústavu, dětském domově, ve výchovném ústavu, v domově důchodců, v zařízení poskytujícím sociální služby s celoročním pobytem, v léčebně dlouhodobě nemocných a v ubytovacích zařízeních nacházejících se na území města Prostějov.

* poplatník, který pobývá nepřetržitě nejméně devět měsíců mimo území České republiky.

* poplatník, který je vlastníkem nebo spoluvlastníkem stavby určené

k individuální rekreaci, nacházející se na území města Prostějova a který má současně i trvalý pobyt ve městě Prostějově.

* poplatník, který je třetím a dalším dítětem ve věku do 16 let (včetně) žijícím ve společné domácnosti alespoň s jedním dalším poplatníkem.
44 odpad

Total Comments

  • Ples Jevíčko
  • gatta
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI NA SÉPCE?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rázný krok k dohodě?

Zastupitelé schválili vznik komise, která by měla posoudit návrhy na uspořádání parku ve Studentské ulici. Návrhy židů, petičního výboru i města se ale liší, takže konečná verze připomenutí židovského hřbitova nemusí hned tak vzniknout. Je to ale další krok k možnému kompromisnímu řešení.

Další vražedný čin v obci.

Ještě v živé paměti máme čin seniora, který v březnu 2016 zastřelil v Bedihošti svého tchána. Předminulou sobotu ve stejné obci muž napadl sekáčkem sedmdesátiletého důchodce a přivodil mu tak těžká zranění. Policie pachatele dopadla a ten za pokus o vraždu skončil ve vazbě.

Total Comments

Osobnost týdne

HALINA PAWLOVSKÁ
06 pawlovska
Známá tvář českého showbyznysu pobavila ve čtvrtek svými humornými historkami vyprodaný sál Městského divadla v Prostějově.

Total Comments

Číslo týdne

1 628 000


Přesně tuto částku schválili a rozdělili v rámci dotací pro sociální oblast na letošní rok prostějovští zastupitelé. Největší příspěvek od města obdrželo Azylové centrum.

Total Comments

Výrok týdne

„A kolik má Havel na svědomí životů?“

Prostějovský zastupitel za KSČM Jaroslav Šlambor hodně protestoval proti tomu, aby vznikaly pamětní desky obětem komunistické zvůle

Total Comments