Dobré ráno, dnes je čtvrtek 9.4.2020
svátek slaví Dušan,
zítra Darja
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

44 odpad2Pro občany Prostějova má Večerník velmi příznivou zprávu. Radní v úterý projednali návrh obecně závazné vyhlášky o místním poplatku za provoz systému likvidace komunálních odpadů a navrhli zastupitelstvu nezvyšovat v roce 2014 sazbu poplatku pro občany! A co víc, zároveň radní navrhují další rozšíření osvobození a úlev od poplatku.

V návrhu nové vyhlášky se totiž doporučuje ponechat stávající sazbu poplatku na rok 2014 ve výši 600 korun na osobu. „Rozhodli jsme se navíc zachovat stávající úlevu od poplatku ve výši stoosm korun pro poplatníka, který v příslušném kalendářním roce dovrší sedmdesáti a více let věku. Doporučujeme zachovat okruh osvobozených od poplatku a rozšířit ho o kategorii osob, které jsou umístěny ve zdravotnických zařízeních nepřetržitě déle než tři měsíce,“ vysvětlil Jiří Pospíšil, první náměstek primátora statutárního města Prostějov. I nadále bude platit dvojí poplatková povinnost pro vlastníky bytů a domů, ve kterých není hlášena žádná osoba k trvalému pobytu a kteří mají současně trvalý pobyt na území města Prostějova.


Osvobození od poplatku mají...

* poplatník, který bydlí v jiné obci na území České republiky a platí poplatek nebo úhradu podle jiného právního předpisu.

* poplatník po dobu výkonu trestu odnětí svobody nebo pobytu ve vyšetřovací vazbě.

* poplatník po dobu pobytu v kojeneckém ústavu, dětském domově, ve výchovném ústavu, v domově důchodců, v zařízení poskytujícím sociální služby s celoročním pobytem, v léčebně dlouhodobě nemocných a v ubytovacích zařízeních nacházejících se na území města Prostějov.

* poplatník, který pobývá nepřetržitě nejméně devět měsíců mimo území České republiky.

* poplatník, který je vlastníkem nebo spoluvlastníkem stavby určené

k individuální rekreaci, nacházející se na území města Prostějova a který má současně i trvalý pobyt ve městě Prostějově.

* poplatník, který je třetím a dalším dítětem ve věku do 16 let (včetně) žijícím ve společné domácnosti alespoň s jedním dalším poplatníkem.
44 odpad

Total Comments

  • Kominek
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co vám nejvíce chybí v době koronavirových zákazů?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Zdražení nájemného odloženo!

Potěšující zpráva pro všechny, kteří aktuálně bydlí v městském bytě. Jak Večerník už během února letošního roku informoval, prostějovští radní rozhodli o poměrně razantním zdražení nájemného. Minulý týden se ale konšelé platnost tohoto opatření rozhodli odložit na neurčito.

Mladí nejdou příkladem.

Mnozí omladinu chválí za jejich příkladný přístup k nouzovému stavu i za to, že na rozdíl od jedinců ze starší generace nosí poctivě roušky. Ovšem případ kouření na dětském hřišti za Penny marketem na sídlišti Hloučela, kdy skupinka několika mladíků měla roušky bůhvíkde, svědčí o něčem úplně jiném.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR HANZLÍK

S jedním z nejznámějších prostějovských disidentů a chartistů se minulý týden rozloučila prostějovská veřejnost. Známý antikomunista a normalizační diskžokej zemřel ve věku 75 let.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

11 630 000

Přesně takovou sumu peněz hodlá už letos proinvestovat prostějovský magistrát v rámci první etapy rekonstrukce Sídliště B. Šmerala. Stavební investice je rozdělena na pět etap do tří let a městskou pokladnu má stát v součtu bezmála osmačtyřicet milionů korun.

Total Comments

Výrok týdne

„MATKOU PANA PETRÁŠKA NENÍ“

Spisovatelka a publicistka Blanka Kovaříková na adresu prostějovské rodačky Manon Chaufour, která měla vztah s Janem Werichem.

Total Comments