Dobré ráno, dnes je čtvrtek 9.4.2020
svátek slaví Dušan,
zítra Darja
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

04 radniceNedávné rozhodnutí prostějovských radních přestat novomanželům jako dárek poskytovat při svatebním obřadu luxusní plnící pero značky Parker, vzbudilo ohlas i u zastupitelů, kteří se o tento problém začali v úterý na řádném jednání Zastupitelstva statutárního města zajímat.

„Oddávám už od června roku 1981 a vždy jsem za město předával novomanželům nějaký dárek jako upomínku na jejich slavný den. Nevím, proč se najednou rada rozhodla nedávat nic. Nebo se snad přemýšlí o hodnotnějším dárku? Nyní to vypadá tak, že i přes výrazný úbytek svatebních obřadů si prostě novomanželů nevážíme,“ zaspekuloval Josef Augustin, prostějovský opoziční zastupitel.
Víte, s inkoustovými pery značky Parker, které jsme donedávna dávali novomanželům, mám i já jednu špatnou osobní zkušenost. V uplynulých dnech jsem přijal delegaci polských vojáků a poprosil je, aby se podepsali do pamětní knihy města. Samozřejmě pery značky Parker. A jedno po druhém prostě selhalo! Polský generál napsal jedno slovo a šmytec! Ještě že jsem měl svoji pentelku, kterou byl zápis proveden. My tato pera kupujeme hromadně jednou za rok a jejich problém je, že brzy vysychají. A takové dárky tedy rozhodně nechceme rozdávat,“ vysvětlil Miroslav Pišťák, primátor statutárního města Prostějov.
„Dárek ve formě pera Parker se ani nesetkal u novomanželů s žádnou vřelostí. Navíc jsem si všimla, a já oddávám už také řadu let, že nevěsta propisku odmítla, protože si ji neměla kam dát, a ženich ji ledabyle strčil do kapsy saka, pokud nějakou měl. Nemyslím si tedy, že podobné dárky jsou nezbytně nutné dávat. Jsem přesvědčena, že novomanželů si vážíme a dáváme jim to vědět. Není to přece podmíněno propiskou,“ dodala náměstkyně primátora Ivana Hemerková.
Jak Večerník dále zjistil, zatím není jasné, zda radní rozhodnou o nějakém náhradním dárku nebo tento akt bude ze svatebních obřadů vymazán úplně.

Total Comments

  • Kominek
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co vám nejvíce chybí v době koronavirových zákazů?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Zdražení nájemného odloženo!

Potěšující zpráva pro všechny, kteří aktuálně bydlí v městském bytě. Jak Večerník už během února letošního roku informoval, prostějovští radní rozhodli o poměrně razantním zdražení nájemného. Minulý týden se ale konšelé platnost tohoto opatření rozhodli odložit na neurčito.

Mladí nejdou příkladem.

Mnozí omladinu chválí za jejich příkladný přístup k nouzovému stavu i za to, že na rozdíl od jedinců ze starší generace nosí poctivě roušky. Ovšem případ kouření na dětském hřišti za Penny marketem na sídlišti Hloučela, kdy skupinka několika mladíků měla roušky bůhvíkde, svědčí o něčem úplně jiném.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR HANZLÍK

S jedním z nejznámějších prostějovských disidentů a chartistů se minulý týden rozloučila prostějovská veřejnost. Známý antikomunista a normalizační diskžokej zemřel ve věku 75 let.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

11 630 000

Přesně takovou sumu peněz hodlá už letos proinvestovat prostějovský magistrát v rámci první etapy rekonstrukce Sídliště B. Šmerala. Stavební investice je rozdělena na pět etap do tří let a městskou pokladnu má stát v součtu bezmála osmačtyřicet milionů korun.

Total Comments

Výrok týdne

„MATKOU PANA PETRÁŠKA NENÍ“

Spisovatelka a publicistka Blanka Kovaříková na adresu prostějovské rodačky Manon Chaufour, která měla vztah s Janem Werichem.

Total Comments