Příjemnou noc, dnes je neděle 16.2.2020
svátek slaví Ljuba,
zítra Miloslava
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

04 radniceNedávné rozhodnutí prostějovských radních přestat novomanželům jako dárek poskytovat při svatebním obřadu luxusní plnící pero značky Parker, vzbudilo ohlas i u zastupitelů, kteří se o tento problém začali v úterý na řádném jednání Zastupitelstva statutárního města zajímat.

„Oddávám už od června roku 1981 a vždy jsem za město předával novomanželům nějaký dárek jako upomínku na jejich slavný den. Nevím, proč se najednou rada rozhodla nedávat nic. Nebo se snad přemýšlí o hodnotnějším dárku? Nyní to vypadá tak, že i přes výrazný úbytek svatebních obřadů si prostě novomanželů nevážíme,“ zaspekuloval Josef Augustin, prostějovský opoziční zastupitel.
Víte, s inkoustovými pery značky Parker, které jsme donedávna dávali novomanželům, mám i já jednu špatnou osobní zkušenost. V uplynulých dnech jsem přijal delegaci polských vojáků a poprosil je, aby se podepsali do pamětní knihy města. Samozřejmě pery značky Parker. A jedno po druhém prostě selhalo! Polský generál napsal jedno slovo a šmytec! Ještě že jsem měl svoji pentelku, kterou byl zápis proveden. My tato pera kupujeme hromadně jednou za rok a jejich problém je, že brzy vysychají. A takové dárky tedy rozhodně nechceme rozdávat,“ vysvětlil Miroslav Pišťák, primátor statutárního města Prostějov.
„Dárek ve formě pera Parker se ani nesetkal u novomanželů s žádnou vřelostí. Navíc jsem si všimla, a já oddávám už také řadu let, že nevěsta propisku odmítla, protože si ji neměla kam dát, a ženich ji ledabyle strčil do kapsy saka, pokud nějakou měl. Nemyslím si tedy, že podobné dárky jsou nezbytně nutné dávat. Jsem přesvědčena, že novomanželů si vážíme a dáváme jim to vědět. Není to přece podmíněno propiskou,“ dodala náměstkyně primátora Ivana Hemerková.
Jak Večerník dále zjistil, zatím není jasné, zda radní rozhodnou o nějakém náhradním dárku nebo tento akt bude ze svatebních obřadů vymazán úplně.

Total Comments

  • Ples Jevíčko
  • gatta
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI NA SÉPCE?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rázný krok k dohodě?

Zastupitelé schválili vznik komise, která by měla posoudit návrhy na uspořádání parku ve Studentské ulici. Návrhy židů, petičního výboru i města se ale liší, takže konečná verze připomenutí židovského hřbitova nemusí hned tak vzniknout. Je to ale další krok k možnému kompromisnímu řešení.

Další vražedný čin v obci.

Ještě v živé paměti máme čin seniora, který v březnu 2016 zastřelil v Bedihošti svého tchána. Předminulou sobotu ve stejné obci muž napadl sekáčkem sedmdesátiletého důchodce a přivodil mu tak těžká zranění. Policie pachatele dopadla a ten za pokus o vraždu skončil ve vazbě.

Total Comments

Osobnost týdne

HALINA PAWLOVSKÁ
06 pawlovska
Známá tvář českého showbyznysu pobavila ve čtvrtek svými humornými historkami vyprodaný sál Městského divadla v Prostějově.

Total Comments

Číslo týdne

1 628 000


Přesně tuto částku schválili a rozdělili v rámci dotací pro sociální oblast na letošní rok prostějovští zastupitelé. Největší příspěvek od města obdrželo Azylové centrum.

Total Comments

Výrok týdne

„A kolik má Havel na svědomí životů?“

Prostějovský zastupitel za KSČM Jaroslav Šlambor hodně protestoval proti tomu, aby vznikaly pamětní desky obětem komunistické zvůle

Total Comments