Dobrý večer, dnes je čtvrtek 27.2.2020
svátek slaví Alexandr,
zítra Lumír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

46 zelizka fotbalPo dlouhém období půldruhého roku, kdy městští úředníci zpracovávali přes stošedesát námitek, podnětů a žádostí k různým změnám, je nyní vyhotovena konečná verze Územního plánu statutárního města Prostějova. Ten ještě jednou projde posledním veřejným projednáváním, které je na programu 16. prosince. Pak by měl na jaře příštího roku na něj dát krajský úřad „štempla“, přičemž územní plán vejde v platnost.

„Mohu potvrdit, že v tuto chvíli už mám na stole přepracovaný Územní plán města Prostějova. Původní návrh, který spatřil světlo světa zhruba před rokem a půl prošel skutečně náročnou úpravou. Bylo do něj zapracováno stošedesát připomínek, navíc během uvedené doby vešel v platnost nový stavební zákon a také povodňový plán. Toto všechno přineslo některé dílčí změny v územním plánu až do dnešní podoby. Nový územní plán jasně stanoví plochy pro možnou výstavbu bytů, rodinných domů, jsou zde jasně vytýčeny záplavové zóny, ve kterých se naopak stavět nesmí, ohraničeny jsou zemědělské plochy či místa určená výhradně pro veřejnou zeleň a podobně,“ přiblížil Večerníku jeho podobu Zdeněk Fišer, náměstek primátora statutárního města Prostějov. Jasná pravidla jsou stanovena i pro plochy, které jsou výhradně určeny pro sport. „Mezi ně nakonec uceleně patří i pozemek s bývalým fotbalovým stadionem ve Sportovní ulici. A to i přesto, že v průběhu tohoto roku se vyskytly snahy majitele změnit územní plán a tyto pozemky upravit na stavební parcely. Později se majitel netajil plánem postavit zde dům pro seniory. To však není možné, současný územní plán jasně určuje celý pozemek ve Sportovní ulici čistě jen pro sportovní účely,“ uvedl Fišer. Podle něj se před lety udělala ve starém územním plánu jedna velká chyba, která se nyní musí napravit. „Ministerstvo a následně i kraj nás upozornily, že došlo k neoprávněnému záboru zemědělské půdy, a to za Plumlovskou ulicí. Přesněji v místech, kde nyní stojí Interspar a další budovy. Tam se prostě stavět nemělo a podle nového územního plánu už ani nebude. Neznamená to, že Interspar se teď bude bourat, ale jakmile tato budova doslouží, bude demolována a nesmí být nahrazena jinou...,“ prozradil závěrem jednu obří zajímavost Zdeněk Fišer.

Total Comments

  • Doka izol
  • Ples Jevíčko
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V ZAHRANIČNÍCH RESTAURACÍCH?

P3_mnamky
2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Domy po cikánech zmizí.

Až tři miliony korun hodlají v Hradčanech-Kobeřicích investovat do demolice ohyzdných nemovitostí, které v obci zůstaly po vystěhování nepřizpůsobivých občanů a jsou zcela neobyvatelné. Po zbourání domů hodlají místní zastupitelé na uvolněném místě vybudovat okrasný park.

Radary zpět do akce!

V tichosti a režimu přísného utajení upekli prostějovští radní plán, dle něhož se v co nejzazší době má na silnicích opět měřit formou tzv. ptačích budek Ty jsou přitom již dobrých devět roků mimo provoz a v posledních letech se mluvilo o jejich zcela odlišném využití. A ejhle, bude se prý znovu fotit!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ VYKOUKAL
06 pawlovska

To jsou věci! Sportovní manažer Jestřábů se uplynulou sobotu vrátil po osmi sezónách na led a ve věku, kdy brzy oslaví 49. narozeniny, se stal nejstarším hráčem historie, který oblékl dres Prostějova v soutěžním utkání.

Total Comments

Číslo týdne

104

Úctyhodných sto čtyř roků se takřka dožila Josefa Schlesingerová, která byla nejstarší občankou města Prostějova. Minulé úterý bohužel její srdce dotlouklo.

Total Comments

Výrok týdne

„DVA MĚSÍCE JEDL MIXOVANOU STRAVU“

U Okresního soudu v Prostějově vypovídala v případu Jiřího Otáhala alias „kanibala“ jeho exmilenka. A z některých slov šel mráz po zádech…

Total Comments