Dobrý večer, dnes je středa 26.2.2020
svátek slaví Dorota,
zítra Alexandr
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

02 11 rybnik drozdoviceUž když v létě minulého roku radní slavnostně otvírali nově zrekonstruovaný rybník v Drozdovicích, uvažovalo se o co nejrychlejší změně právní formy využití této vodní plochy. Do té doby ji tenkrát prostějovští rybáři měli od města pronajatou, nyní ji už mají vypůjčenou… V souvislosti s ukončenou revitalizací rybníka v Drozdovicích jsme museli dořešit novou právní formu využití této nádrže pro potřeby rybářů, kteří jsou již léta jejími správci.

Dosavadní nájemní smlouva z roku 1994 byla ukončena k 31. prosinci 2013 dohodou a prostějovská místní organizace Moravského rybářského svazu získala nádrž do bezplatné výpůjčky k opětovnému provozování jako rybochovného zařízení,“ potvrdil Jiří Pospíšil, první náměstek primátora statutárního města Prostějov. Jak vzápětí vysvětlil, smlouva o výpůjčce je uzavírána na dobu neurčitou. „Vypůjčiteli stanovuje povinnost vést veškeré náklady spojené s provozem, údržbou a opravami. Rybáři musí provádět čištění česel, vodní hladiny a úklid okolí rybníka ve stanoveném prostoru, pravidelně kontrolovat břehové opevnění a případné poškození nahlásit na magistrát,“ uvedl důležité podmínky smlouvy Jiří Pospíšil, který je na radnici zodpovědný za správu majetku města. Nová smlouva o výpůjčce podle radních myslí na všechno. „Povinností rybářů je dále například řádně označit prořezané odvětrávací otvory v ledové ploše nebo zajistit uvolnění vodního ptactva v případě jeho přimrznutí k vodní hladině rybníka,“ dodal další náměstek primátora Zdeněk Fišer.

Total Comments

  • Infos
  • Ples Jevíčko
  • Basic
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V ZAHRANIČNÍCH RESTAURACÍCH?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Domy po cikánech zmizí.

Až tři miliony korun hodlají v Hradčanech-Kobeřicích investovat do demolice ohyzdných nemovitostí, které v obci zůstaly po vystěhování nepřizpůsobivých občanů a jsou zcela neobyvatelné. Po zbourání domů hodlají místní zastupitelé na uvolněném místě vybudovat okrasný park.

Radary zpět do akce!

V tichosti a režimu přísného utajení upekli prostějovští radní plán, dle něhož se v co nejzazší době má na silnicích opět měřit formou tzv. ptačích budek Ty jsou přitom již dobrých devět roků mimo provoz a v posledních letech se mluvilo o jejich zcela odlišném využití. A ejhle, bude se prý znovu fotit!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ VYKOUKAL
06 pawlovska

To jsou věci! Sportovní manažer Jestřábů se uplynulou sobotu vrátil po osmi sezónách na led a ve věku, kdy brzy oslaví 49. narozeniny, se stal nejstarším hráčem historie, který oblékl dres Prostějova v soutěžním utkání.

Total Comments

Číslo týdne

104

Úctyhodných sto čtyř roků se takřka dožila Josefa Schlesingerová, která byla nejstarší občankou města Prostějova. Minulé úterý bohužel její srdce dotlouklo.

Total Comments

Výrok týdne

„DVA MĚSÍCE JEDL MIXOVANOU STRAVU“

U Okresního soudu v Prostějově vypovídala v případu Jiřího Otáhala alias „kanibala“ jeho exmilenka. A z některých slov šel mráz po zádech…

Total Comments