Příjemnou noc, dnes je neděle 16.2.2020
svátek slaví Ljuba,
zítra Miloslava
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

01 kvadrantNeuvěřitelných deset let trvalo, než se město dohodlo s majiteli pozemků okolo Krasické a Anenské ulice, aby se konečně mohl dokončit vnitřní průtah městem vedoucí už z Kostelecké ulice po severní obslužné komunikaci až po jižním kvadrantu ústícím do Brněnské ulice. K propojení Anenské ulice s Krasickou, včetně výstavby rondelu, dojde ještě letos! Deset milionů korun.

To je částka schválená v plánu stavebních investic letošního městského rozpočtu na další budování obchvatu města. Vnější okruh vedený mezi Brněnskou a Plumlovskou bude pokračovat propojením v úseku Anglická a Anenská. Bude se jednat o nejvýznamnější investici města v rámci budování dopravní infrastruktury. „Všechny majetkoprávní vztahy jsou dořešeny. Realizace bude pokračovat podáním podkladů k územnímu a stavebnímu řízení i vyhlášením výběrového řízení na dodavatele stavby. Pokud nedojde k nepředvídatelným okolnostem, stavba bude zahájena nejpozději v polovině roku,“ potvrdil Zdeněk Fišer, náměstek primátora statutárního města Prostějov. „Je chvályhodné, že k realizaci této investiční akce dochází. Co je však na pováženou, že magistrát se k ní rozhodl až nyní, když majitel nejrozlehlejšího pozemku, který byl zapotřebí vykoupit, souhlasil s podmínkami už v roce 2004,“ podotkl opoziční zastupitel Josef Augustin (KSČM), který společně s předsedou dopravní komise a radním Zdeňkem Peichlem dotáhli jednání o potřebný pozemek do úspěšného konce. V rámci této akce proběhnou také vyvolané investice ve výši 4,9 milionu korun spočívající ve výstavbě náhradního hřiště a úpravě oplocení areálu DTJ na místě budoucí okružní křižovatky.

Total Comments

  • Ples Jevíčko
  • gatta
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI NA SÉPCE?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rázný krok k dohodě?

Zastupitelé schválili vznik komise, která by měla posoudit návrhy na uspořádání parku ve Studentské ulici. Návrhy židů, petičního výboru i města se ale liší, takže konečná verze připomenutí židovského hřbitova nemusí hned tak vzniknout. Je to ale další krok k možnému kompromisnímu řešení.

Další vražedný čin v obci.

Ještě v živé paměti máme čin seniora, který v březnu 2016 zastřelil v Bedihošti svého tchána. Předminulou sobotu ve stejné obci muž napadl sekáčkem sedmdesátiletého důchodce a přivodil mu tak těžká zranění. Policie pachatele dopadla a ten za pokus o vraždu skončil ve vazbě.

Total Comments

Osobnost týdne

HALINA PAWLOVSKÁ
06 pawlovska
Známá tvář českého showbyznysu pobavila ve čtvrtek svými humornými historkami vyprodaný sál Městského divadla v Prostějově.

Total Comments

Číslo týdne

1 628 000


Přesně tuto částku schválili a rozdělili v rámci dotací pro sociální oblast na letošní rok prostějovští zastupitelé. Největší příspěvek od města obdrželo Azylové centrum.

Total Comments

Výrok týdne

„A kolik má Havel na svědomí životů?“

Prostějovský zastupitel za KSČM Jaroslav Šlambor hodně protestoval proti tomu, aby vznikaly pamětní desky obětem komunistické zvůle

Total Comments