Dobré odpoledne, dnes je středa 8.4.2020
svátek slaví Ema,
zítra Dušan
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

01 kvadrantNeuvěřitelných deset let trvalo, než se město dohodlo s majiteli pozemků okolo Krasické a Anenské ulice, aby se konečně mohl dokončit vnitřní průtah městem vedoucí už z Kostelecké ulice po severní obslužné komunikaci až po jižním kvadrantu ústícím do Brněnské ulice. K propojení Anenské ulice s Krasickou, včetně výstavby rondelu, dojde ještě letos! Deset milionů korun.

To je částka schválená v plánu stavebních investic letošního městského rozpočtu na další budování obchvatu města. Vnější okruh vedený mezi Brněnskou a Plumlovskou bude pokračovat propojením v úseku Anglická a Anenská. Bude se jednat o nejvýznamnější investici města v rámci budování dopravní infrastruktury. „Všechny majetkoprávní vztahy jsou dořešeny. Realizace bude pokračovat podáním podkladů k územnímu a stavebnímu řízení i vyhlášením výběrového řízení na dodavatele stavby. Pokud nedojde k nepředvídatelným okolnostem, stavba bude zahájena nejpozději v polovině roku,“ potvrdil Zdeněk Fišer, náměstek primátora statutárního města Prostějov. „Je chvályhodné, že k realizaci této investiční akce dochází. Co je však na pováženou, že magistrát se k ní rozhodl až nyní, když majitel nejrozlehlejšího pozemku, který byl zapotřebí vykoupit, souhlasil s podmínkami už v roce 2004,“ podotkl opoziční zastupitel Josef Augustin (KSČM), který společně s předsedou dopravní komise a radním Zdeňkem Peichlem dotáhli jednání o potřebný pozemek do úspěšného konce. V rámci této akce proběhnou také vyvolané investice ve výši 4,9 milionu korun spočívající ve výstavbě náhradního hřiště a úpravě oplocení areálu DTJ na místě budoucí okružní křižovatky.

Total Comments

  • Kominek
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co vám nejvíce chybí v době koronavirových zákazů?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Zdražení nájemného odloženo!

Potěšující zpráva pro všechny, kteří aktuálně bydlí v městském bytě. Jak Večerník už během února letošního roku informoval, prostějovští radní rozhodli o poměrně razantním zdražení nájemného. Minulý týden se ale konšelé platnost tohoto opatření rozhodli odložit na neurčito.

Mladí nejdou příkladem.

Mnozí omladinu chválí za jejich příkladný přístup k nouzovému stavu i za to, že na rozdíl od jedinců ze starší generace nosí poctivě roušky. Ovšem případ kouření na dětském hřišti za Penny marketem na sídlišti Hloučela, kdy skupinka několika mladíků měla roušky bůhvíkde, svědčí o něčem úplně jiném.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR HANZLÍK

S jedním z nejznámějších prostějovských disidentů a chartistů se minulý týden rozloučila prostějovská veřejnost. Známý antikomunista a normalizační diskžokej zemřel ve věku 75 let.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

11 630 000

Přesně takovou sumu peněz hodlá už letos proinvestovat prostějovský magistrát v rámci první etapy rekonstrukce Sídliště B. Šmerala. Stavební investice je rozdělena na pět etap do tří let a městskou pokladnu má stát v součtu bezmála osmačtyřicet milionů korun.

Total Comments

Výrok týdne

„MATKOU PANA PETRÁŠKA NENÍ“

Spisovatelka a publicistka Blanka Kovaříková na adresu prostějovské rodačky Manon Chaufour, která měla vztah s Janem Werichem.

Total Comments