Dobrý podvečer, dnes je středa 26.2.2020
svátek slaví Dorota,
zítra Alexandr
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

03 11 zastavkaHned na začátku nového roku zmizela z Tylovy ulice stará autobusová zastávka, která byla více než dvacet let nevy-užívaná. Přestože vloni v lé-tě Večerník informoval o po-žadavcích zdejších obyvatel na zbourání této zdevastované a nebezpečné barabizny, nyní to pár lidí překvapilo… „Vloni jsme obdrželi hned několik stížností od obyvatel Tylovy ulice, že nevyužívaná zastávka je polorozpadlá, a schází se tu mládež, které hrozí nebezpečí z padajících částí střechy i železného obložení. Nyní jsme přikročili k demolici zastávky a celý prostor byl vyčištěn,“ vysvětlil Večerníku tento krok Zdeněk Fišer, náměstek primátora statutárního města Prostějov.

Jak ovšem vzápětí potvrdil, s bouráním zastávky se stejně počítalo při plánech blížící se rekonstrukce celé ulice. „Můžeme to brát tak, že jde o předzvěst rekonstrukce Tylovy ulice, kterou jsme přesunuli už na letošní rok. Půjde hlavně o rozšíření parkovacích ploch v Tylově ulici a místo, kde dříve stála zastávka, bude právě patřit velkému parkovišti,“ dodal Fišer. Jak Večerník ještě zjistil, kromě staré zastávky by novému par-kovišti mělo padnout za oběť i několik zdejších vzrostlých stromů.
03 11 zastavka2

Total Comments

  • Infos
  • Ples Jevíčko
  • Basic
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V ZAHRANIČNÍCH RESTAURACÍCH?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Domy po cikánech zmizí.

Až tři miliony korun hodlají v Hradčanech-Kobeřicích investovat do demolice ohyzdných nemovitostí, které v obci zůstaly po vystěhování nepřizpůsobivých občanů a jsou zcela neobyvatelné. Po zbourání domů hodlají místní zastupitelé na uvolněném místě vybudovat okrasný park.

Radary zpět do akce!

V tichosti a režimu přísného utajení upekli prostějovští radní plán, dle něhož se v co nejzazší době má na silnicích opět měřit formou tzv. ptačích budek Ty jsou přitom již dobrých devět roků mimo provoz a v posledních letech se mluvilo o jejich zcela odlišném využití. A ejhle, bude se prý znovu fotit!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ VYKOUKAL
06 pawlovska

To jsou věci! Sportovní manažer Jestřábů se uplynulou sobotu vrátil po osmi sezónách na led a ve věku, kdy brzy oslaví 49. narozeniny, se stal nejstarším hráčem historie, který oblékl dres Prostějova v soutěžním utkání.

Total Comments

Číslo týdne

104

Úctyhodných sto čtyř roků se takřka dožila Josefa Schlesingerová, která byla nejstarší občankou města Prostějova. Minulé úterý bohužel její srdce dotlouklo.

Total Comments

Výrok týdne

„DVA MĚSÍCE JEDL MIXOVANOU STRAVU“

U Okresního soudu v Prostějově vypovídala v případu Jiřího Otáhala alias „kanibala“ jeho exmilenka. A z některých slov šel mráz po zádech…

Total Comments