Dobré odpoledne, dnes je sobota 25.1.2020
svátek slaví Miloš,
zítra Zora
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

HemerkovaUž je to dva týdny, co vedení města zveřejnilo nové logo Prostějova vytvořené profesionální brněnskou grafičkou Věrou Marešovou. I když se kritické hlasy během uvedené doby zmírnily, přesto se stále logo naprosté většině občanů Prostějova nelíbí. S odstupem čtrnácti dní Večerník na toto téma vyzpovídal v rámci svého pravidelného seriálu radní a náměstkyni primátora Ivanu Hemerkovou (na snímku), která je právě naopak velkým zastáncem nového návrhu loga.

 

Uběhly dva týdny od zveřejnění návrhů na konečné řešení loga města Prostějova. S jakými ohlasy jste se během těch čtrnácti dní setkala? „Zaregistrovala jsem ohlasy pozitivní i negativní. Musím otevřeně přiznat, že těch negativních bylo více. V drtivé většině jsem reakce občanů četla na diskuzních internetových fórech a na sociálních sítích. Na druhou stranu, už dva týdny je celá dokumentace včetně navrhovaných aplikací loga k nahlédnutí všem zájemcům v Regionálním informačním centru. Jsem překvapena, že zájem veřejnosti zhodnotit návrhy na vlastní oči je takřka nulový...“  Pokud byly ohlasy pochvalné, jakého rázu byly? „Hlavně v osobních reakcích mi lidé říkají, že se jim logo líbí svojí jednoduchostí a snadnou zapamatovatelností. Domnívám se, že tyto ohlasy přesně pojmenovávají základní aspekty úspěšnosti dobře navrženého loga obecně.“ A ty záporné reakce? Na co si vám lidé stěžovali? „Jak jsem již řekla v úvodu, kritické ohlasy jsem četla zejména na internetu. Ke mně osobně se dostala pouze jedna jediná stížnost, v níž se její autor vyjádřil v tom smyslu, že se mu logo nelíbí, a že je hnusné.“ Není tajemstvím, že nové logo názorově rozdělilo i nejužší vedení magistrátu. Například poměrně kriticky se k využití loga staví pan primátor Pišťák. Už jste si všechny rozpory vyříkali? „Nezaznamenala jsem velkou rozdílnost názorů. Pan primátor pouze zdůraznil, že se logo nebude používat na oficiálních dokumentech, ale to ani není možné, tam patří znak města.“ Co teď vlastně bude s novým logem dál? Kdy dojde k jeho uplatnění, v jakém rozsahu a kde? „Nyní jsou návrhy k nahlédnutí v Regionálním informačním centru. A o možném rozsahu rozhodne Rada města.“  Lidé se stále ptají, kolik nové logo a jeho užívání bude vlastně městskou pokladnu stát? „Cena se bude odvíjet od rozsahu použití a aplikací. Jak jsem uvedla v odpovědi na minulou otázku, tyto záležitosti bude teprve projednávat Rada města.“  Dovolte poslední otázku, kterou sice pokládáme často, ale naši čtenáři se na to ptají neustále: proč nové logo nevychází ze siluety radnice, největšího symbolu Prostějova? „Šlo o jakési dogmatické očekávání, že radnice musí být součástí loga města. A to neříkám v negativním smyslu, i já jsem si to zpočátku myslela. Ale za ty měsíce, co se logu věnuji, jsem přesvědčena o tom, že silueta radnice není vhodná, a to i přesto, že by se nám všem líbila. Víte, beru, že logo se někomu líbí a někomu ne. Já osobně nejsem odborníkem a ani si na něj nehraji. Mám radost z toho, že se o logu diskutuje, stejně jako tomu bylo v ostatních městech, například v Ostravě, kde dnes již legendární tři vykřičníky byly zpočátku absolutní většinou lidí odmítány. Pokud by diskuze o prostějovském logu nebyla, svědčilo by to o tom, že grafika neumí vzbudit pozornost a je špatná.“

 

Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments