Dobré dopoledne, dnes je pondělí 16.9.2019
svátek slaví Ludmila,
zítra Naděžda
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

HemerkovaUž je to dva týdny, co vedení města zveřejnilo nové logo Prostějova vytvořené profesionální brněnskou grafičkou Věrou Marešovou. I když se kritické hlasy během uvedené doby zmírnily, přesto se stále logo naprosté většině občanů Prostějova nelíbí. S odstupem čtrnácti dní Večerník na toto téma vyzpovídal v rámci svého pravidelného seriálu radní a náměstkyni primátora Ivanu Hemerkovou (na snímku), která je právě naopak velkým zastáncem nového návrhu loga.

 

Uběhly dva týdny od zveřejnění návrhů na konečné řešení loga města Prostějova. S jakými ohlasy jste se během těch čtrnácti dní setkala? „Zaregistrovala jsem ohlasy pozitivní i negativní. Musím otevřeně přiznat, že těch negativních bylo více. V drtivé většině jsem reakce občanů četla na diskuzních internetových fórech a na sociálních sítích. Na druhou stranu, už dva týdny je celá dokumentace včetně navrhovaných aplikací loga k nahlédnutí všem zájemcům v Regionálním informačním centru. Jsem překvapena, že zájem veřejnosti zhodnotit návrhy na vlastní oči je takřka nulový...“  Pokud byly ohlasy pochvalné, jakého rázu byly? „Hlavně v osobních reakcích mi lidé říkají, že se jim logo líbí svojí jednoduchostí a snadnou zapamatovatelností. Domnívám se, že tyto ohlasy přesně pojmenovávají základní aspekty úspěšnosti dobře navrženého loga obecně.“ A ty záporné reakce? Na co si vám lidé stěžovali? „Jak jsem již řekla v úvodu, kritické ohlasy jsem četla zejména na internetu. Ke mně osobně se dostala pouze jedna jediná stížnost, v níž se její autor vyjádřil v tom smyslu, že se mu logo nelíbí, a že je hnusné.“ Není tajemstvím, že nové logo názorově rozdělilo i nejužší vedení magistrátu. Například poměrně kriticky se k využití loga staví pan primátor Pišťák. Už jste si všechny rozpory vyříkali? „Nezaznamenala jsem velkou rozdílnost názorů. Pan primátor pouze zdůraznil, že se logo nebude používat na oficiálních dokumentech, ale to ani není možné, tam patří znak města.“ Co teď vlastně bude s novým logem dál? Kdy dojde k jeho uplatnění, v jakém rozsahu a kde? „Nyní jsou návrhy k nahlédnutí v Regionálním informačním centru. A o možném rozsahu rozhodne Rada města.“  Lidé se stále ptají, kolik nové logo a jeho užívání bude vlastně městskou pokladnu stát? „Cena se bude odvíjet od rozsahu použití a aplikací. Jak jsem uvedla v odpovědi na minulou otázku, tyto záležitosti bude teprve projednávat Rada města.“  Dovolte poslední otázku, kterou sice pokládáme často, ale naši čtenáři se na to ptají neustále: proč nové logo nevychází ze siluety radnice, největšího symbolu Prostějova? „Šlo o jakési dogmatické očekávání, že radnice musí být součástí loga města. A to neříkám v negativním smyslu, i já jsem si to zpočátku myslela. Ale za ty měsíce, co se logu věnuji, jsem přesvědčena o tom, že silueta radnice není vhodná, a to i přesto, že by se nám všem líbila. Víte, beru, že logo se někomu líbí a někomu ne. Já osobně nejsem odborníkem a ani si na něj nehraji. Mám radost z toho, že se o logu diskutuje, stejně jako tomu bylo v ostatních městech, například v Ostravě, kde dnes již legendární tři vykřičníky byly zpočátku absolutní většinou lidí odmítány. Pokud by diskuze o prostějovském logu nebyla, svědčilo by to o tom, že grafika neumí vzbudit pozornost a je špatná.“

 

Total Comments

  • Basket
  • Floria Dušičky
  • Dny evropského dědictví
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Kdo je podle vás největším fotbalistou prostějovské historie?

P3_aplaus
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments