Dobré dopoledne, dnes je pondělí 16.9.2019
svátek slaví Ludmila,
zítra Naděžda
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

06 tylovkaJak Večerník již informoval v předcházejících vydáních, v letošním roce začne rozsáhlá rekonstrukce silnice v Tylově ulici. Hlavním cílem investiční akce města je to, po čem zdejší obyvatelé už léta volají. Rozšíří se vozovka a přibudou parkovací místa. A co víc, na křižovatce ulic Tylova, Studentská a Libušinka vznikne RONDEL! Prostějovští radní ovšem nepopírají, že rekonstrukci ulice padne za oběť množství zeleně. Zajištění míst pro parkování je totiž přednější a hlavně v zájmu majitelů aut…

Radní minulý týden ve výhledu možností získání dotací v tomto roce schválili seznam projektových námětů investičních akcí, na jejichž realizace se město letos pokusí získat dotační tituly z prostředků Evropské unie, státu a kraje. A mezi ně patří snaha získat peníze i na rekonstrukci Tylovy ulice.  Z programu Podpory regenerace panelových sídlišť ministerstva pro místní rozvoj může město získat dotaci až do výše sedmdesáti procent rozpočtových nákladů. „Požádáme o dotaci na regeneraci sídliště Tylova a Brněnská a další etapu regenerace sídliště Edvarda Beneše,“ upřesnil Zdeněk Fišer, náměstek primátora statutárního města Prostějov.
„Co se týká Tylovy ulice, odbor rozvoje a investic zpracoval v projektu rekonstrukce vozovek, parkovišť, městského mobiliáře, řešení vegetačních úprav a výstavbu okružní křižovatky Tylovy ulice v úseku mezi Studentskou ulicí a Libušinkou. Předpokládaná výše celkových nákladů činí dvacet milionů korun, z toho dotace mohou činit maximálně čtyři miliony. Z pohledu poměru celkových nákladů projektu k maximální výši dotace se navrhuje tento úsek rozdělit na dvě části. Letos bychom se měli pustit do úpravy vozovky
a parkovacích ploch, v roce 2015 by byla na pořadu výstavba zmíněného rondelu. V rámci tohoto projektu bude navýšen počet tolik potřebných parkovacích stání v lokalitě a dojde k modernizaci dnes již zastaralého dopravního řešení. Plánovanými stavebními úpravami se zvýší také bezpečnost chodců,“ doplnil náměstek primátora Fišer.
Nejenom obyvatelé Tylovy ulice v minulosti nadávali na skutečnost, že kvůli parkování aut po obou stranách komunikace se stává ulice takřka neprůjezdnou, protože uprostřed zůstává volný jen úzký jízdní pruh. „Tomu nyní bude konec, v projektu je počítáno s rapidním rozšířením vozovky a kolmým parkováním po obou stranách,“ garantuje Zdeněk Fišer.
Na otázku Večerníku, zda za rozšířením silnice v Tylově ulici bude stát i kácení stromů a takzvaného živého plotu na straně druhé, náměstek přisvědčil. „Bohužel, vyřešení problému s parkováním je pro radnici i zdejší obyvatele prioritní záležitostí. Počítá se s kácením některých stromů i keřů podél pravé strany Tylovy ulice ve směru k Wolkerově ulici. Samozřejmě jsme pod bedlivým dozorem odboru životního prostředí a zrušenou veřejnou zeleň vzápětí nahradíme jinou,“ dodal náměstek primátora, který je na radnici zodpovědný za stavební investice v Prostějově.
Rekonstrukce Tylovy ulice by podle předběžných odhadů mohla začít v létě tohoto roku poté, co magistrát obdrží dotaci a zdárně bude dokončeno výběrové řízení na dodavatele stavby.

Total Comments

  • Basket
  • Floria Dušičky
  • Dny evropského dědictví
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Kdo je podle vás největším fotbalistou prostějovské historie?

P3_aplaus
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments