Dobrý večer, dnes je čtvrtek 2.4.2020
svátek slaví Erika,
zítra Richard
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

06 tylovkaJak Večerník již informoval v předcházejících vydáních, v letošním roce začne rozsáhlá rekonstrukce silnice v Tylově ulici. Hlavním cílem investiční akce města je to, po čem zdejší obyvatelé už léta volají. Rozšíří se vozovka a přibudou parkovací místa. A co víc, na křižovatce ulic Tylova, Studentská a Libušinka vznikne RONDEL! Prostějovští radní ovšem nepopírají, že rekonstrukci ulice padne za oběť množství zeleně. Zajištění míst pro parkování je totiž přednější a hlavně v zájmu majitelů aut…

Radní minulý týden ve výhledu možností získání dotací v tomto roce schválili seznam projektových námětů investičních akcí, na jejichž realizace se město letos pokusí získat dotační tituly z prostředků Evropské unie, státu a kraje. A mezi ně patří snaha získat peníze i na rekonstrukci Tylovy ulice.  Z programu Podpory regenerace panelových sídlišť ministerstva pro místní rozvoj může město získat dotaci až do výše sedmdesáti procent rozpočtových nákladů. „Požádáme o dotaci na regeneraci sídliště Tylova a Brněnská a další etapu regenerace sídliště Edvarda Beneše,“ upřesnil Zdeněk Fišer, náměstek primátora statutárního města Prostějov.
„Co se týká Tylovy ulice, odbor rozvoje a investic zpracoval v projektu rekonstrukce vozovek, parkovišť, městského mobiliáře, řešení vegetačních úprav a výstavbu okružní křižovatky Tylovy ulice v úseku mezi Studentskou ulicí a Libušinkou. Předpokládaná výše celkových nákladů činí dvacet milionů korun, z toho dotace mohou činit maximálně čtyři miliony. Z pohledu poměru celkových nákladů projektu k maximální výši dotace se navrhuje tento úsek rozdělit na dvě části. Letos bychom se měli pustit do úpravy vozovky
a parkovacích ploch, v roce 2015 by byla na pořadu výstavba zmíněného rondelu. V rámci tohoto projektu bude navýšen počet tolik potřebných parkovacích stání v lokalitě a dojde k modernizaci dnes již zastaralého dopravního řešení. Plánovanými stavebními úpravami se zvýší také bezpečnost chodců,“ doplnil náměstek primátora Fišer.
Nejenom obyvatelé Tylovy ulice v minulosti nadávali na skutečnost, že kvůli parkování aut po obou stranách komunikace se stává ulice takřka neprůjezdnou, protože uprostřed zůstává volný jen úzký jízdní pruh. „Tomu nyní bude konec, v projektu je počítáno s rapidním rozšířením vozovky a kolmým parkováním po obou stranách,“ garantuje Zdeněk Fišer.
Na otázku Večerníku, zda za rozšířením silnice v Tylově ulici bude stát i kácení stromů a takzvaného živého plotu na straně druhé, náměstek přisvědčil. „Bohužel, vyřešení problému s parkováním je pro radnici i zdejší obyvatele prioritní záležitostí. Počítá se s kácením některých stromů i keřů podél pravé strany Tylovy ulice ve směru k Wolkerově ulici. Samozřejmě jsme pod bedlivým dozorem odboru životního prostředí a zrušenou veřejnou zeleň vzápětí nahradíme jinou,“ dodal náměstek primátora, který je na radnici zodpovědný za stavební investice v Prostějově.
Rekonstrukce Tylovy ulice by podle předběžných odhadů mohla začít v létě tohoto roku poté, co magistrát obdrží dotaci a zdárně bude dokončeno výběrové řízení na dodavatele stavby.

Total Comments

  • Kominek
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co říkáte na nezodpovědné jedince, kteří nedodržují vládní nařízení a tím ohrožují sebe i své okolí?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rozdávají roušky.

Do rozdávání ochranných roušek se zapojila také městská policie a ochrannou pomůcku před koronavirem jste si mohli vyzvednout i přímo na dvoře radnice. Přímo od strážníků se dočkali také obyvatelé domů s pečovatelskou službou. Přidali se také ostatní, pomáhají jednotlivci i celé firmy a další subjekty.

Proboha, co dělal?!

Během minulého pondělí odpoledne zmasakroval starší řidič osobního vozidla Volvo dva elektrorozvaděče v Dolní ulici v Prostějově poté, co v opilosti vyjel ze silnice. Z místa nehody ujel, ale za pár minut jej policisté dohonili na křižovatce ve Svatoplukově ulici. Senior jim nadýchal 0,8 promile...

Total Comments

Osobnost týdne

THUAN DINH DUC

Vietnamský obchodník a majitel prodejny v centru Prostějova je jedním z nejobětavějších pomocníků v této těžké době koronavirového temna. On a jeho manželka ušili a zdarma rozdali již tisíce ochranných roušek.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

630

Uplynulý pátek jsme si připomenuli přesně 630 let od „povýšení“ Prostějova na město. Jak historici ví, stalo se tak udělením práva výročního trhu. Magistrát měl k oslavě výročí připraveno celoroční program, první akce již však musely být odloženy.

Total Comments

Výrok týdne

„MĚLA JSEM I ČTYŘICET ZÁCHVATŮ NĚKOLIK HODIN V KUSE...“

Čtrnáctiletá Vanessa Reiterová musela v životě zvládnout nepříjemnou nemoc, nyní obsadila v krajském kole Dívka roku bronzovou příčku. 

Total Comments

Z_Kalendar