Dobré odpoledne, dnes je pátek 17.1.2020
svátek slaví Drahoslav,
zítra Vladislav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

06 tylovkaJak Večerník již informoval v předcházejících vydáních, v letošním roce začne rozsáhlá rekonstrukce silnice v Tylově ulici. Hlavním cílem investiční akce města je to, po čem zdejší obyvatelé už léta volají. Rozšíří se vozovka a přibudou parkovací místa. A co víc, na křižovatce ulic Tylova, Studentská a Libušinka vznikne RONDEL! Prostějovští radní ovšem nepopírají, že rekonstrukci ulice padne za oběť množství zeleně. Zajištění míst pro parkování je totiž přednější a hlavně v zájmu majitelů aut…

Radní minulý týden ve výhledu možností získání dotací v tomto roce schválili seznam projektových námětů investičních akcí, na jejichž realizace se město letos pokusí získat dotační tituly z prostředků Evropské unie, státu a kraje. A mezi ně patří snaha získat peníze i na rekonstrukci Tylovy ulice.  Z programu Podpory regenerace panelových sídlišť ministerstva pro místní rozvoj může město získat dotaci až do výše sedmdesáti procent rozpočtových nákladů. „Požádáme o dotaci na regeneraci sídliště Tylova a Brněnská a další etapu regenerace sídliště Edvarda Beneše,“ upřesnil Zdeněk Fišer, náměstek primátora statutárního města Prostějov.
„Co se týká Tylovy ulice, odbor rozvoje a investic zpracoval v projektu rekonstrukce vozovek, parkovišť, městského mobiliáře, řešení vegetačních úprav a výstavbu okružní křižovatky Tylovy ulice v úseku mezi Studentskou ulicí a Libušinkou. Předpokládaná výše celkových nákladů činí dvacet milionů korun, z toho dotace mohou činit maximálně čtyři miliony. Z pohledu poměru celkových nákladů projektu k maximální výši dotace se navrhuje tento úsek rozdělit na dvě části. Letos bychom se měli pustit do úpravy vozovky
a parkovacích ploch, v roce 2015 by byla na pořadu výstavba zmíněného rondelu. V rámci tohoto projektu bude navýšen počet tolik potřebných parkovacích stání v lokalitě a dojde k modernizaci dnes již zastaralého dopravního řešení. Plánovanými stavebními úpravami se zvýší také bezpečnost chodců,“ doplnil náměstek primátora Fišer.
Nejenom obyvatelé Tylovy ulice v minulosti nadávali na skutečnost, že kvůli parkování aut po obou stranách komunikace se stává ulice takřka neprůjezdnou, protože uprostřed zůstává volný jen úzký jízdní pruh. „Tomu nyní bude konec, v projektu je počítáno s rapidním rozšířením vozovky a kolmým parkováním po obou stranách,“ garantuje Zdeněk Fišer.
Na otázku Večerníku, zda za rozšířením silnice v Tylově ulici bude stát i kácení stromů a takzvaného živého plotu na straně druhé, náměstek přisvědčil. „Bohužel, vyřešení problému s parkováním je pro radnici i zdejší obyvatele prioritní záležitostí. Počítá se s kácením některých stromů i keřů podél pravé strany Tylovy ulice ve směru k Wolkerově ulici. Samozřejmě jsme pod bedlivým dozorem odboru životního prostředí a zrušenou veřejnou zeleň vzápětí nahradíme jinou,“ dodal náměstek primátora, který je na radnici zodpovědný za stavební investice v Prostějově.
Rekonstrukce Tylovy ulice by podle předběžných odhadů mohla začít v létě tohoto roku poté, co magistrát obdrží dotaci a zdárně bude dokončeno výběrové řízení na dodavatele stavby.

Total Comments

  • Lesy Pv
  • Národní dům
  • Pomahame tancem
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

Kdyby se o víkendu konaly komunální volby, komu byste dali svůj hlas?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Něco teplého do žaludku.

Rozlévání polévek v režii náměstkyně prostějovského primátora Milady Sokolové minulý týden opět po roce začalo. Bezdomovci u místního nádraží se na tuto tradiční charitativní akci viditelně těšili a odpovídala tomu jejich účast. Konečně dostali zase něco teplého do žaludku.

Kdo všechno jezdí po dálnici.

Tři v jednom, tak by se dala charakterizovat běžná policejní kontrola řidiče, který uháněl po dálnici směrem k Prostějovu. Na skle neměl dálniční známku a vozidlo nemělo platnou technickou prohlídku. Ale co je úplně nejhorší, řidič byl pod vlivem extáze a marihuany…

Kdo všechno jezdí po dálnici. Tři v jednom, tak by se dala charakterizovat běžná policejní kontrola řidiče, který uháněl po dálnici směrem k Prostějovu. Na skle neměl dálniční známku a vozidlo nemělo platnou technickou prohlídku. Ale co je úplně nejhorší, řidič byl pod vlivem extáze a marihuany…

Total Comments

Osobnost týdne

ANDREJ BABIŠ
02 babisPremiér České republiky a šéf nejsilnější politické strany ANO 2011 navštívil během své inspekční cesty po Olomouckém kraji také Prostějov. A nechal se slyšet, že naše město si ostatní mohou brát za vzor.

Total Comments

Číslo týdne

832

Smutný rekord ohlásila prostějovská nemocnice. Ve zdejší porodnici se totiž v roce 2019 narodilo právě jen něco přes osm stovek dětí, což je nejméně za posledních třináct let! Vymřeme snad?

Total Comments

Výrok týdne

„JÁ BYCH TENTO VÝROK OZNAČIL ZA NEHORÁZNOST“

Tiskový mluvčí Petry Kvitové Karel Tejkal takto okomentoval slova Radima Žondry, že si tenistka způsobila zranění sama…

Total Comments