Dobrý večer, dnes je čtvrtek 27.2.2020
svátek slaví Alexandr,
zítra Lumír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

RadniceJiž dnes, tj. v úterý 18. února od 13.00 hodin proběhne tradičně v obřadní síni prostějovské radnice jednání Zastupitelstva statutárního města Prostějova. Mezi desítkami bodů programu je zařazena i první vlna rozdělení veřejných finančních podpor. Zastupitelé se nejdříve rozehřejí diskuzemi nad zprávou o činnosti rady města, aby hned vzápětí jednali o záležitosti mimosoudního vyrovnání s Držovicemi. Následovat budou jednání o analýze a činnosti městské policie za loňský rok, zastupitelé nato delegují zástupce města do orgánů obchodní společnosti Vodovody a Kanalizace a jednat se bude také o přijetí dotace na podporu významných kulturních akcí, zejména spojených s dalším ročníkem Wolkerova Prostějova.

Bodem číslo třináct je rozdělení veřejné finanční podpory mezi sportovní, kulturní a sociální organizace a podle informací Večerníku se v první vlně bude jednat o částce dvanácti milionů korun. Úterní zastupitelstvo jako tradičně bude zakončeno diskuzemi o přípravách na výstavbu Galerie Prostějov společností Manthellan. „Nečekám, že na všechno budou mít zastupitelé stejný názor jako rada města, ale naopak čekám jako vždy konstruktivní diskuzi a racionální rozhodnutí u všech bodů programu,“ podotkl Večerníku Miroslav Pišťák, primátor statutárního města Prostějov. Není snad třeba ani dodávat, že úterní jednání zastupitelstva je otevřeno pro širokou veřejnost. Chybět nebude ani Večerník. Aktuální zprávy najdete bezprostředně na www.vecernikpv.cz!

Total Comments

  • Doka izol
  • Ples Jevíčko
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V ZAHRANIČNÍCH RESTAURACÍCH?

P3_mnamky
2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Domy po cikánech zmizí.

Až tři miliony korun hodlají v Hradčanech-Kobeřicích investovat do demolice ohyzdných nemovitostí, které v obci zůstaly po vystěhování nepřizpůsobivých občanů a jsou zcela neobyvatelné. Po zbourání domů hodlají místní zastupitelé na uvolněném místě vybudovat okrasný park.

Radary zpět do akce!

V tichosti a režimu přísného utajení upekli prostějovští radní plán, dle něhož se v co nejzazší době má na silnicích opět měřit formou tzv. ptačích budek Ty jsou přitom již dobrých devět roků mimo provoz a v posledních letech se mluvilo o jejich zcela odlišném využití. A ejhle, bude se prý znovu fotit!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ VYKOUKAL
06 pawlovska

To jsou věci! Sportovní manažer Jestřábů se uplynulou sobotu vrátil po osmi sezónách na led a ve věku, kdy brzy oslaví 49. narozeniny, se stal nejstarším hráčem historie, který oblékl dres Prostějova v soutěžním utkání.

Total Comments

Číslo týdne

104

Úctyhodných sto čtyř roků se takřka dožila Josefa Schlesingerová, která byla nejstarší občankou města Prostějova. Minulé úterý bohužel její srdce dotlouklo.

Total Comments

Výrok týdne

„DVA MĚSÍCE JEDL MIXOVANOU STRAVU“

U Okresního soudu v Prostějově vypovídala v případu Jiřího Otáhala alias „kanibala“ jeho exmilenka. A z některých slov šel mráz po zádech…

Total Comments