Příjemnou noc, dnes je neděle 23.2.2020
svátek slaví Svatopluk,
zítra Matěj
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

zastupitelstvoPřed několika minutami skončilo 29. zasedání Zastupitelstva města v tomto volebním období. Kromě dalších tří desítek bodů programu se největší váha dávala odsouhlasení vyplacení 2,9 milionu korun Držovicím, schválení udělení veřejných finančních podpor a zastupitelé také znovu jednali o výstavbě Galerie Prostějov společností Manthellan. „Veřejné finanční podpory byly schváleny v celém rozsahu tak, jak je naše komise navrhla a rada města přednesla zastupitelům. V tomto ohledu jsem velmi spokojen,“ zhodnotil jednání o dotacích do sportu a kultury Pavel Smetana, předseda Komise pro mládež a tělovýchovu.

Na velké peníze se také mohou těšit sousedé z Držovic. Prostějovští zastupitelé dnes odsouhlasili ochotu dodržet vlastní rozhodnutí z února roku 2011 a vyplatit Držovickým necelé tři miliony korun. „Stane se ale až poté, co Držovice stáhnout soudní žalobu a navíc budeme mít v ruce pravomocné rozhodnutí o ukončeném soudním sporu,“ dodal pro www.vecernikpv.cz Miroslav Pišťák, primátor Prostějova. Závěr jednání úterního zastupitelstva patřilo diskuzi o přípravách výstavby Galerie Prostějov. Bylo konstatováno, že společnost Manthellan nemá dosud schválen regulační plán, jak slibovala učinit do konce ledna tohoto roku. Zastupitelé tak netuší, zda tato společnost trvá na svém záměru nebo z něho chce ustoupit. „Budeme s Mathellanem jednat a určité věci budeme požadovat vysvětlit,“ řekl primátor Pišťák.

Total Comments

  • Infos
  • Ples Jevíčko
  • Basic
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak jste spokojeni s dosavadním působením primátora statutárního města Prostějov Františka Jury?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Památky lákají.

V Olomouckém kraji vloni došlo k nejrychlejšímu nárůstu počtu turistů v rámci celého Česka. Vyplývá to z aktuálních dat Českého statistického úřadu. Návštěvnost narostla téměř o devět procent a více lidí zde také přenocovalo. V regionu se vloni ubytovalo přes tři čtvrtě miliónu hostů.

Sabine páchala škody.

Černé předpovědi se vyplnily a orkán s dívčím jménem způsobil výrazné škody i v regionu. Strhával střechy, vyvracel stromy a ničil také elektrická vedení. Škody sčítá i prostějovský magistrát, kvůli dalším škodám byl nucen dokonce na dva dny uzavřít Městský hřbitov.

Total Comments

Osobnost týdne

ZDENĚK IZER
06 pawlovska
Známý bavič a imitátor tentokrát rozechvěl bránice divákům při svém nedělním představení v němčickém kině Oko, u něhož nechyběl ani Večerník

Total Comments

Číslo týdne

1 708


Jde o varování? Také na Prostějovsku se výrazným způsobem zvýšila nezaměstnanost, a to o čtrnáct procent. Aktuálně je na prostějovském „pracáku“ registrováno přes sedmnáct stovek lidí bez práce.

Total Comments

Výrok týdne

„LIDÉ SI NA MĚ UKAZUJÍ PRSTEM“

Redakci se ozval svědek bedihošťského případu skorovraždy. Nešťastný muž J. C. si postěžoval nad chováním spoluobčanů. Někteří jej prý viní ze spoluúčasti...

Total Comments