Dobré odpoledne, dnes je neděle 26.5.2019
svátek slaví Filip,
zítra Valdemar
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

15 hradbyVedení magistrátu se jakž takž konečně dohodlo s památkáři a připravuje výběrové řízení na rekonstrukci městských hradeb ve Školní ulici. Aby se tato starodávná pamětihodnost Prostějova brzy nerozpadla, je potřeba do rozsáhlých oprav investovat až pět milionů korun!

„Zatím rada města odsouhlasila vypsání výběrového řízení na dodavatele stavby a všichni věříme, že konkurzem dosáhneme výrazného snížení původně naplánované částky za rekonstrukci městských hradeb,“ potvrdil Večerníku Zdeněk Fišer, náměstek primátora Statutárního města Prostějov. „Po dlouhé době došlo ke kompromisu s památkáři a tak můžeme zrealizovat upravený projekt. Původně jsme sice hradby chtěli zabezpečit proti zatékání vodou stříškou, která by je chránila před deštěm, nakonec ale na zásah památkářů půjde o jiné opatření. V současnosti je vršek hradeb pokryt kameny, které jsou vyspárovány betonem. Nyní budou jakousi stříšku tvořit břidlicové pláty se zhruba deseticentimetrovým okapem směrem do Smetanových sadů,“ popsal hlavní smysl rekonstrukce Fišer.

Nově však bude vyspárováno i celé zdivo hradeb. „To ale bude podle mého názoru trpět vlhkostí i nadále. My jsme původně chtěli zhotovit větší střechu na hradbách tak, aby dešťová voda nestékala po svislých stěnách, ale dál od hradeb. Bohužel, památkáři byli jiného názoru,“ povzdechl si dále náměstek.

Blížící se rekonstrukci městských hradeb vítá i radní a předsedkyně Okrašlovacího spolku Milada Sokolová. Tímto se jí totiž otvírá možnost rozšířit po hradbách malby židovských domů, které do roku 1970 ve Školní ulici stály. „Poté, jak se hradby opraví, bychom chtěli pokračovat v našem projektu malování, alespoň do poloviny hradeb. Myslím však, že památkáři budou proti, ale budeme s nimi každopádně jednat,“ pousmála se Sokolová, která je současně i radní a předsedkyní kulturní komise.

Total Comments

 • KSČM
 • Noc Kostelů
 • Interforst
 • Lázně Skalka
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Nejsme bezohlední.

Pětačtyřicetiletý Marek Mlčoch děkuje v aktuálním čísle nejen svým blízkým, ale i širokému aparátu záchranářů za svůj život, minulé úterý zavolala na linku 156 žena, která si povšimla seniora s jízdním kolem. Ten v Kolářových sadech bezvládně spadl na zem. Díky včasnému příjezdu sanitky se nestalo nic vážného. Tleskáme!

Skoro nejrizikovější fanoušci.

Vedení prostějovské policie ostře zkritizovalo chování části přívrženců hokejových Jestřábů při utkáních druhé nejvyšší soutěže. Za násilnosti, výtržnosti a majetkové trestné činy už Okresní soud v Prostějově vydal těm nejdivočejším sedm zákazů vstupu do haly, když se hraje zápas!

Total Comments

Osobnost týdne

Jan PŘEUČIL
20 preucil
Fenomenální herec společně se svojí manželkou Evou Hruškovou pobavil ve čtvrtek své fanoušky nejen v prostějovském divadle, ale o den dříve i starší příznivce v domově seniorů v Nerudově ulici při neformální besedě.

Total Comments

Číslo týdne

320 000 000

Tak to je darda! Přesně takto astronomickou sumu požaduje společnost Manthellen po prostějovském magistrátu za údajné porušení obchodní smlovy. Jak známo, záležitost se týká kauzy kolem výstavby Galerie Prostějov v prostoru U Špalíčku.

Total Comments

Výrok týdne

„NESUĎTE, ABYSTE NEBYLI SOUZENI!“

Takto při předávání Cen města Prostějova odpovídal jeden z vyznamenaných exprimátor Miroslav Pišťák na kritiku některých současných opozičních zastupitelů města

Total Comments