Příjemnou noc, dnes je sobota 23.3.2019
svátek slaví Ivona,
zítra Gabriel
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

19 kasarnaJsou připravena ke zbourání. A i přes veškeré protestní akce a postoje zřejmě brzy spadnou. Proslulá Jezdecká kasárna uvolní místo plánované výstavbě multifunkčního centra, které má nahradit současný Společenský dům v Komenského ulici, kde naopak vyroste obchodní centrum. Na zmíněná kasárna již má prostějovský magistrát demoliční projekt, ovšem starodávná stavba se už vlastně rozpadá sama... Její útroby se totiž v posledních letech staly rájem bezdomovců, kteří zde nejen přespávají, ale de facto i nastálo sídlí. Není to tak dávno, co zde dokonce ve dvou případech založili požár, přičemž jeden z nich měl až milionovou škodu. Jsou vůbec Jezdecká kasárna zabezpečena tak, aby byla nepřístupná?

„V současné době je celý areál doslova v žalostném stavu, který je čím dál horší! Jsou trestuhodně volně přístupná, takže je nutné objekt zabezpečit tak, aby se do něj nikdo nedostal a nehrozilo mu nebezpečí úrazu či nedejbože něco ještě mnohem horšího. To bychom si pak jako město těžko zodpovídali před orgány činnými v trestním řízení,“ upozornil na posledním jednání Zastupitelstva města Prostějova Václav Kopečný (TOP09). Oproti tomu vedoucí odboru rozvoje a investic prostějovského magistrátu je však přesvědčen, že Jezdecká kasárna jsou zabezpečena kvalitně. „Ve spolupráci s odborem Správa a údržba majetku města se snažíme už několik let celý objekt udržovat v jakémsi schopném stavu. Kasárna jsou oplocena, a jakýkoliv vstup dovnitř je násilným vniknutím. Připouštím, že Městská policie, a dokonce v mnohých případech i Policie České republiky, najde uvnitř kasáren osoby, které tam absolutně nemají co dělat.
V takových případech dochází k vykázání těchto osob, které se ale do kasáren vrací a pustoší je. Kromě toho, že zde přespávají, tak dokáží ukradnout vše, co je ze železa. Pak se nedivme, že kasárna se rozpadají,“ kontroval Antonín Zajíček, který vzápětí zastupitelům navrhl způsob, jak docílit toho, aby kasárna v dezolátním stavu byla naprosto neprodyšně uzavřena. „Jediným řešením je zazdít všechny otvory, a to až do výšky tří nebo raději čtyř metrů. Pak bychom tam mohli nechat pouze dva vstupy, které budou dokonale zabezpečeny proti vniknutí. Problém je v tom, že toto opatření by bylo mimořádně nákladné v řádu statisíců korun. A ve chvíli, kdy není jisté, zda tento objekt nepůjde vzhledem k hotovému demoličnímu projektu brzy dolů, považuji tuto investici za naprosto zbytečnou,“ poznamenal dále svůj názor Zajíček s ujištěním, že magistrát se pochopitelně snaží co chvíli kasárna „vyklízet“ od osob, které uvnitř nemají co dělat.
V tuto chvíli ještě není znám přesný termín, kdy bude provedena samotná demolice. „Může to být za půl roku, za rok či za dva. Demolice bude stát zhruba pětadvacet milionů korun, přičemž nejnákladnější bude odvoz a uložení suti,“ dodal na závěr vedoucí odboru rozvoje a investic města.

Total Comments

  • Basic
  • Zahradnictví Adelovi
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_superfinale_korfbal

Anketa - hlavní

Jak hodnotíte sezónu prostějovských hokejistů?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pod mostem se maká.

Většina Prostějovanů zřejmě již zaregistrovala, že se pod mostem v Olomoucké ulici pilně pracuje. Bagry a stavební dělníci připravují základy pro „podchod“ pod mostem, který v nebezpečné a dopravně frekventované lokalitě bude sloužit jak cyklistům, tak chodcům. Už aby to bylo!

Sníh přikryl Protivanovsko.

Jaro se pomalu ale jistě ujímá vlády, ovšem pozor! „Paní Zima“ ještě ani zdaleka neřekla poslední slovo. Důkazem toho je středeční chumelenice na Protivanovsku, kde napadlo zhruba pět centimetrů sněhové pokrývky. Silničáři tak měli po delším čase opět práci a děti málem stavěly sněhuláky...

Total Comments

Osobnost týdne

Simona STAŠOVÁ

Dcera Jiřiny Bohdalové byla hlavní postavou divadelní hry Skleněný zvěřinec, kterou skvělá herečka představila se svými kolegy minulé pondělí na prknech Městského divadla v Prostějově.

11 stasova

Total Comments

Číslo týdne

7
Na této příčce skončili sezónu Chance ligy 2018/2019 hokejisté Prostějova. Ani napočtvrté za sebou tak Jestřábi ve druhé nejvyšší soutěži nepřekročili svůj stín a znovu vypadli již ve čtvrtfinále play-off.

Total Comments

Výrok týdne

„ŽE NÁS LIDI BEROU VÁŽNĚ - SMRTELNĚ VÁŽNĚ“

Předseda Klubu vojenské historie Dukla Prostějov Jaroslav Dvořák má o největším úspěchu své organizace zcela jasno...

Total Comments