Dobré odpoledne, dnes je středa 22.5.2019
svátek slaví Emil,
zítra Vladimír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

20 auditorkaHlavním důvodem, proč primátor Miroslav Pišťák svolal na minulé úterý mimořádné jednání zastupitelstva, bylo schválení řádné účetní uzávěrky města a jím zřízených organizací za rok 2013. A nejednalo se o nic jednoduchého! Jak Večerník už v polovině března informoval, zastupitelé se vzhledem k novele občanského zákoníku velmi zdráhali přijmout odpovědnost za uzávěrku. Za správnost účetnictví města totiž nově ručí každý ze zastupitelů vlastním majetkem! Však se kvůli tomu také v úterý odpoledne strhla na půdě radnice ostrá diskuze...

„Finanční výbor zasedal v pondělí dvanáctého května za účasti auditorky, která nám některé sporné body vysvětlila. Na základě toho náš výbor doporučil zastupitelům schválit účetní uzávěrku města za rok 2013,“ řekl hned na začátku diskuze Radek Zacpal, předseda finančního výboru města. Vzápětí jak ostravská auditorka Marie Ptáčková, tak členové rady města, byli zasypáni dotazy ostatních zastupitelů. Probíraly se jednotlivé položky účetnictví, ale většina otázek směřovala k nedávno odhalenému finančnímu průšvihu na Základní škole Dr. Horáka. „Jak po mně může někdo chtít, abych zvedl ruku pro tuto účetní uzávěrku, když na zmíněné škole je více jak dvoumilionové manko? A je toto manko vůbec nějakým způsobem vykázáno v účetní uzávěrce města? Já jsem ho v materiálech nikde nenašel a za účetnictví města ručím podle občanského zákoníku svým majetkem,“ rozdurdil se jeden z opozičních zastupitelů. „Přiznejme si otevřeně, že to, co se stalo na Základní škole Dr. Horáka, je obrovský problém. Nicméně z hlediska účetnictví se zmíněné manko v uzávěrce města za rok 2013 neobjevilo, tato operace bude vykázána až za letošní rok. Účetní uzávěrka, kterou budeme nyní schvalovat, není nijak touto událostí ovlivněna,“ ujistil své kolegy zastupitele Miroslav Pišťák, primátor Statutárního města Prostějov.
Druhý zásadní dotaz většiny zastupitelů mířil na nezávislou auditorku, kterou si najalo město k detailnímu prozkoumání účetní uzávěrky. „Můžeme se spolehnout na to, že jste všechny účetní údaje prozkoumala a jsou správné? Hlavně mě zajímá, zda za účetnictví města za rok 2013 dáte lidově řečeno krk, a my pro něj můžeme hlasovat,“ zeptal se na rovinu Josef Augustin (KSČM). „Za sestavení účetní uzávěrky je odpovědné město. Uzávěrka má podat věrný a poctivý obraz v souladu s českými účetními předpisy a za takový kontrolní systém, který považuje za nezbytný pro sestavení konečné uzávěrky tak, aby neobsahovala významné materiální nesprávnosti způsobené podvodem nebo chybou. Mojí odpovědností je vyjádřit na základě našeho auditu konečný výrok k této uzávěrce,“ řekla Marie Ptáčková z ostravské auditorské společnosti FIN-PARTNER.
Vzápětí ale prostějovské zastupitele přece jen jakž takž uklidnila. „Podle našeho názoru účetní uzávěrka města Prostějova podává ve všech významných ohledech věrný a poctivý obraz aktiv i pasiv včetně nákladů a výnosů jeho hospodaření. Jsme přesvědčeni, že důkazní informace, které jsme získali, poskytují dostatečný a vhodný základ pro vyjádření našeho výroku,“ konstatovala Marie Ptáčková.
Na její slova nakonec většina za-stupitelů dala. Účetní uzávěrka města za rok 2013 byla schválena.

Total Comments

 • KSČM
 • Noc Kostelů
 • Muzejní noc
 • Lázně Skalka
 • Hořava
 • Semo Smržice
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Nejsme bezohlední.

Pětačtyřicetiletý Marek Mlčoch děkuje v aktuálním čísle nejen svým blízkým, ale i širokému aparátu záchranářů za svůj život, minulé úterý zavolala na linku 156 žena, která si povšimla seniora s jízdním kolem. Ten v Kolářových sadech bezvládně spadl na zem. Díky včasnému příjezdu sanitky se nestalo nic vážného. Tleskáme!

Skoro nejrizikovější fanoušci.

Vedení prostějovské policie ostře zkritizovalo chování části přívrženců hokejových Jestřábů při utkáních druhé nejvyšší soutěže. Za násilnosti, výtržnosti a majetkové trestné činy už Okresní soud v Prostějově vydal těm nejdivočejším sedm zákazů vstupu do haly, když se hraje zápas!

Total Comments

Osobnost týdne

Jan PŘEUČIL
20 preucil
Fenomenální herec společně se svojí manželkou Evou Hruškovou pobavil ve čtvrtek své fanoušky nejen v prostějovském divadle, ale o den dříve i starší příznivce v domově seniorů v Nerudově ulici při neformální besedě.

Total Comments

Číslo týdne

320 000 000

Tak to je darda! Přesně takto astronomickou sumu požaduje společnost Manthellen po prostějovském magistrátu za údajné porušení obchodní smlovy. Jak známo, záležitost se týká kauzy kolem výstavby Galerie Prostějov v prostoru U Špalíčku.

Total Comments

Výrok týdne

„NESUĎTE, ABYSTE NEBYLI SOUZENI!“

Takto při předávání Cen města Prostějova odpovídal jeden z vyznamenaných exprimátor Miroslav Pišťák na kritiku některých současných opozičních zastupitelů města

Total Comments