Dobré odpoledne, dnes je neděle 24.3.2019
svátek slaví Gabriel,
zítra Marián
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

20 auditorkaHlavním důvodem, proč primátor Miroslav Pišťák svolal na minulé úterý mimořádné jednání zastupitelstva, bylo schválení řádné účetní uzávěrky města a jím zřízených organizací za rok 2013. A nejednalo se o nic jednoduchého! Jak Večerník už v polovině března informoval, zastupitelé se vzhledem k novele občanského zákoníku velmi zdráhali přijmout odpovědnost za uzávěrku. Za správnost účetnictví města totiž nově ručí každý ze zastupitelů vlastním majetkem! Však se kvůli tomu také v úterý odpoledne strhla na půdě radnice ostrá diskuze...

„Finanční výbor zasedal v pondělí dvanáctého května za účasti auditorky, která nám některé sporné body vysvětlila. Na základě toho náš výbor doporučil zastupitelům schválit účetní uzávěrku města za rok 2013,“ řekl hned na začátku diskuze Radek Zacpal, předseda finančního výboru města. Vzápětí jak ostravská auditorka Marie Ptáčková, tak členové rady města, byli zasypáni dotazy ostatních zastupitelů. Probíraly se jednotlivé položky účetnictví, ale většina otázek směřovala k nedávno odhalenému finančnímu průšvihu na Základní škole Dr. Horáka. „Jak po mně může někdo chtít, abych zvedl ruku pro tuto účetní uzávěrku, když na zmíněné škole je více jak dvoumilionové manko? A je toto manko vůbec nějakým způsobem vykázáno v účetní uzávěrce města? Já jsem ho v materiálech nikde nenašel a za účetnictví města ručím podle občanského zákoníku svým majetkem,“ rozdurdil se jeden z opozičních zastupitelů. „Přiznejme si otevřeně, že to, co se stalo na Základní škole Dr. Horáka, je obrovský problém. Nicméně z hlediska účetnictví se zmíněné manko v uzávěrce města za rok 2013 neobjevilo, tato operace bude vykázána až za letošní rok. Účetní uzávěrka, kterou budeme nyní schvalovat, není nijak touto událostí ovlivněna,“ ujistil své kolegy zastupitele Miroslav Pišťák, primátor Statutárního města Prostějov.
Druhý zásadní dotaz většiny zastupitelů mířil na nezávislou auditorku, kterou si najalo město k detailnímu prozkoumání účetní uzávěrky. „Můžeme se spolehnout na to, že jste všechny účetní údaje prozkoumala a jsou správné? Hlavně mě zajímá, zda za účetnictví města za rok 2013 dáte lidově řečeno krk, a my pro něj můžeme hlasovat,“ zeptal se na rovinu Josef Augustin (KSČM). „Za sestavení účetní uzávěrky je odpovědné město. Uzávěrka má podat věrný a poctivý obraz v souladu s českými účetními předpisy a za takový kontrolní systém, který považuje za nezbytný pro sestavení konečné uzávěrky tak, aby neobsahovala významné materiální nesprávnosti způsobené podvodem nebo chybou. Mojí odpovědností je vyjádřit na základě našeho auditu konečný výrok k této uzávěrce,“ řekla Marie Ptáčková z ostravské auditorské společnosti FIN-PARTNER.
Vzápětí ale prostějovské zastupitele přece jen jakž takž uklidnila. „Podle našeho názoru účetní uzávěrka města Prostějova podává ve všech významných ohledech věrný a poctivý obraz aktiv i pasiv včetně nákladů a výnosů jeho hospodaření. Jsme přesvědčeni, že důkazní informace, které jsme získali, poskytují dostatečný a vhodný základ pro vyjádření našeho výroku,“ konstatovala Marie Ptáčková.
Na její slova nakonec většina za-stupitelů dala. Účetní uzávěrka města za rok 2013 byla schválena.

Total Comments

  • Basic
  • Zahradnictví Adelovi
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_superfinale_korfbal

Anketa - hlavní

Jak hodnotíte sezónu prostějovských hokejistů?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pod mostem se maká.

Většina Prostějovanů zřejmě již zaregistrovala, že se pod mostem v Olomoucké ulici pilně pracuje. Bagry a stavební dělníci připravují základy pro „podchod“ pod mostem, který v nebezpečné a dopravně frekventované lokalitě bude sloužit jak cyklistům, tak chodcům. Už aby to bylo!

Sníh přikryl Protivanovsko.

Jaro se pomalu ale jistě ujímá vlády, ovšem pozor! „Paní Zima“ ještě ani zdaleka neřekla poslední slovo. Důkazem toho je středeční chumelenice na Protivanovsku, kde napadlo zhruba pět centimetrů sněhové pokrývky. Silničáři tak měli po delším čase opět práci a děti málem stavěly sněhuláky...

Total Comments

Osobnost týdne

Simona STAŠOVÁ

Dcera Jiřiny Bohdalové byla hlavní postavou divadelní hry Skleněný zvěřinec, kterou skvělá herečka představila se svými kolegy minulé pondělí na prknech Městského divadla v Prostějově.

11 stasova

Total Comments

Číslo týdne

7
Na této příčce skončili sezónu Chance ligy 2018/2019 hokejisté Prostějova. Ani napočtvrté za sebou tak Jestřábi ve druhé nejvyšší soutěži nepřekročili svůj stín a znovu vypadli již ve čtvrtfinále play-off.

Total Comments

Výrok týdne

„ŽE NÁS LIDI BEROU VÁŽNĚ - SMRTELNĚ VÁŽNĚ“

Předseda Klubu vojenské historie Dukla Prostějov Jaroslav Dvořák má o největším úspěchu své organizace zcela jasno...

Total Comments