Příjemnou noc, dnes je sobota 20.7.2019
svátek slaví Ilja,
zítra Vítězslav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

22 smetanaJak informujeme na sportovních stranách dnešního vydání Večerníku, vedení prostějovského hokejového klubu LHK Jestřábi požádalo město o mimořádnou veřejnou finanční podporu ve výši přesahující tři miliony korun. Prostějovští radní rozhodně neřekli NE, hokejisté zřejmě peníze spojené s nedávným úspěchem v podobě postupu do první ligy dostanou. Nestane se však tato podpora precedentem a nepožádají i ostatní sportovní kluby ve městě o mimořádný příspěvek? Právě na toto téma Večerník v rámci pravidelného seriálu rozhovorů vyzpovídal Pavla Smetanu (na snímku), radního a předsedu Komise pro mládež a tělovýchovu rady města.

Můžete potvrdit, že oddíl LHK Jestřábi požádalo mimořádnou veřejnou finanční podporu a v jaké výši?
„Ano to mohu potvrdit. Do Komise pro mládež a tělovýchovu dorazily dvě žádosti. Jedna od pana Tomigy na mládež ve výši třistapadesát tisíc korun, druhá pak od pana Luňáka na tým mužů ve výši tří milionů korun. Otázkou, kolik prostředků bude možné uvolnit, se bude rada města a následně zastupitelstvo zabývat na svých dalších jednáních.“
Jak se vy osobně jako předseda komise pro mládež a tělovýchovu díváte na tuto mimořádnou žádost?
„Předně jsem rád, že se prostějovský hokej jako bájný Fénix zvedá z popela a vrací se do první ligy. Chápu, že tento postup do vyšší soutěže s sebou nese zvýšené náklady, a tudíž hledá oddíl prostředky pro jejich pokrytí. Jak jsem již uvedl, rada města se na svém jednání bude těmito žádostmi zabývat a věřím, že dodatečné prostředky na podporu prostějovského hokeje. Jen bych podotknul, že letos obdržel klub LHK Jestřábi na činnost mládeže už částku 2 130 000 korun a na činnost mužského týmu částku sedm set tisíc korun. Tyto prostředky byly vyčleněny na pronájem ledu a dopravu.“
Sledoval jste osobně nějak výsledky hokejového mužstva v právě ukončené sezónně?
„Byl jsem na několika utkáních tak, jak mi to časové možnosti dovolovaly. Stejně tak se snažím navštěvovat také utkání dalších sportovních oddílů ve městě, i když musím přiznat, že vzhledem k současnému časovému vytížení se mi ne vždy daří dorazit na zápas, které bych rád navštívil.“
Nebojíte se určitého precedensu, kdy možného kladného vyřízení žádosti hokejistů využijí i další sportovní kluby a rovněž požádají o mimořádné finance?
„Máte pravdu, že taková situace může nastat. Bude pak na možnostech rozpočtu města, zda bude reálné takovým žádostem vyhovět. V rozpočtu byl schválen rámec prostředků určených pro veřejnou finanční podporu, a to nejen do oblasti sportu, ale i kultury a sociální oblasti. Rada města a zastupitelstvo se musí chovat jako řádný hospodář a může různé aktivity občanů města podporovat pouze ve výši, která nenaruší další důležité stránky chodu města. Prostějov je jedním z mála měst, které dokáží podporovat tak pestrou škálu aktivit občanů a to díky svému výbornému hospodaření.“
Okolo hokeje je nyní v Prostějově velmi rušno. Hodně se přetřásá také smělý plán pana Luňáka pokusit se o postup do extraligy. Myslíte si, že je vůbec možné v tak malém městě „uživit“ tolik nejvyšších sportovních soutěží?
„O ambici pana Luňáka jsme byli informováni. To, zda uspěje, je především záležitostí LHK Jestřábi, jeho vedení a především hráčů. Nechci nyní předjímat výsledek, věřím však, že se nám společnými silami případný další postup LHK Jestřábi podaří podpořit. Je pouze otázkou, zda bude dále pokračovat dobré hospodaření města a zda příští zastupitelé města, vzešlí z podzimních voleb, budou této aktivitě nakloněni. Samozřejmě se nelze spoléhat pouze na peníze města, ale je třeba hledat i jiné finanční zdroje, což si vedení hokejového klubu uvědomuje.“
Pokud město nyní vyhoví žádosti hokejistů, stane se hokejový klub nejvíce podporovaným subjektem. Znamená to tedy, že se hokej v Prostějově stává sportem číslo jedna?
„Neřekl bych, jestli se hokej stává sportem číslo jedna. Každá sportovní aktivita má své příznivce a nechci opravdu tvrdit, že jeden sport má být tím prioritním. Je žádoucí podporovat všechny aktivity, které motivují mládež k zapojení se do činností, jež jí umožňují žít zdravým stylem a odvádí ji od rizikového chování. Snaha podpořit úspěšné sportovní aktivity je rozumná a věřím, že také zastupitelstvo vzešlé z voleb bude takto moudře jednat.“

Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments