Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 20.9.2018
svátek slaví Oleg,
zítra Matouš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

29 vykopMěsto se pustilo do oprav komunikací, na kterých po různých výkopech při rekonstrukcích kanalizace či plynového potrubí vyhlodal zub času pořádné výmoly. Jak Večerníku potvrdil první náměstek primátora Jiří Pospíšil, v současnosti jsou už samotné firmy zodpovědné za to, aby výkopy po sobě kvalitně zapravily a silnice nebo chodníky uvedly do původního stavu.

„Aktuálně ve Fanderlíkově ulici opravujeme propady starých překopů na komunikacích, které jsou historicky více než patnáct let staré. Jde o velmi staré překopy, které nyní musí město opravit, pokud chceme mít komunikace ve výborném stavu,“ řekl Jiří Pospíšil. Jak vzápětí dodal, další podobné opravy proběhnou do konce roku ještě v ulicích J. Rokycana, Vrlova, Květná, Hloučelní, Česká, Obránců míru, v prostoru od ulice Nerudovy po sídliště, a dále v ulicích Dobrovského a Komenského. „Opravy musí v tuto chvíli uhradit město, protože se jedná o prostory, které už nejsou v záruce. Finanční prostředky máme vyčleněny v rozpočtu. Prosadil jsem ale pravidla, kdy se firma, která komunikaci překopává, musí nově při podpisu smlouvy zavázat k pětileté záruce opraveného překopu,“ ujistil Jiří Pospíšil.
Opravy komunikací zajišťuje společnost .A.S.A. Technické služby v Prostějově. „V případě, že je překop pouze mírně pokleslý, tedy zhruba do dvou centimetrů, provádí se vyrovnání pomocí technologie TURBO, což je kombinace stříkané asfaltové směsi s kamenivem.
U výraznějších poklesů je oprava realizována stejně jako u opravy výtluků. Nejdříve je provedeno zařezání propadu, následně se odstraní narušená vrstva podkladu, která je nahrazena zhutněnou štěrkodrtí, a ta se na závěr překryje teplou asfaltovou směsí o síle asi deseti centimetrů, která se taktéž zhutní. Vzniklé spáry jsou překryty asfaltovou páskou,“ seznámil Večerník s technologickým postupem Martin Grepl, ředitel společnosti .A.S.A. Technické služby v Prostějově.

Total Comments

  • zlechov
  • supersektor
  • koselec n h
  • Interforst
  • pvecko
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Total Comments

Osobnost týdne

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.

aneta

Total Comments

Číslo týdne

 1769
VPodle nejnovější statistiky Úřadu práce je nyní právě tolik obyvatel Prostějovska ve věku od 18 do 64 let bez zaměstnání. Je to o tři klienty více než předchozí měsíc, ale i tak patří náš region k těm s absolutně nejnižší nezaměstnaností.

Total Comments

Výrok týdne

„DIEGO NENÍ ŽÁDNÝ BUZERANT A TOMU PEDOFILOVI SE BRÁNIL!“

Ladislav Lakatoš svérázné brání šestnáctiletého syna, kterého měl údajně obtěžovat sedmašedesátiletý Josef S.

Total Comments