Dobré ráno, dnes je pondělí 28.9.2020
svátek slaví Václav,
zítra Michal
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

29 vykopMěsto se pustilo do oprav komunikací, na kterých po různých výkopech při rekonstrukcích kanalizace či plynového potrubí vyhlodal zub času pořádné výmoly. Jak Večerníku potvrdil první náměstek primátora Jiří Pospíšil, v současnosti jsou už samotné firmy zodpovědné za to, aby výkopy po sobě kvalitně zapravily a silnice nebo chodníky uvedly do původního stavu.

„Aktuálně ve Fanderlíkově ulici opravujeme propady starých překopů na komunikacích, které jsou historicky více než patnáct let staré. Jde o velmi staré překopy, které nyní musí město opravit, pokud chceme mít komunikace ve výborném stavu,“ řekl Jiří Pospíšil. Jak vzápětí dodal, další podobné opravy proběhnou do konce roku ještě v ulicích J. Rokycana, Vrlova, Květná, Hloučelní, Česká, Obránců míru, v prostoru od ulice Nerudovy po sídliště, a dále v ulicích Dobrovského a Komenského. „Opravy musí v tuto chvíli uhradit město, protože se jedná o prostory, které už nejsou v záruce. Finanční prostředky máme vyčleněny v rozpočtu. Prosadil jsem ale pravidla, kdy se firma, která komunikaci překopává, musí nově při podpisu smlouvy zavázat k pětileté záruce opraveného překopu,“ ujistil Jiří Pospíšil.
Opravy komunikací zajišťuje společnost .A.S.A. Technické služby v Prostějově. „V případě, že je překop pouze mírně pokleslý, tedy zhruba do dvou centimetrů, provádí se vyrovnání pomocí technologie TURBO, což je kombinace stříkané asfaltové směsi s kamenivem.
U výraznějších poklesů je oprava realizována stejně jako u opravy výtluků. Nejdříve je provedeno zařezání propadu, následně se odstraní narušená vrstva podkladu, která je nahrazena zhutněnou štěrkodrtí, a ta se na závěr překryje teplou asfaltovou směsí o síle asi deseti centimetrů, která se taktéž zhutní. Vzniklé spáry jsou překryty asfaltovou páskou,“ seznámil Večerník s technologickým postupem Martin Grepl, ředitel společnosti .A.S.A. Technické služby v Prostějově.

Total Comments

  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-