Dobré odpoledne, dnes je čtvrtek 15.11.2018
svátek slaví Leopold,
zítra Otmar
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

29 vykopMěsto se pustilo do oprav komunikací, na kterých po různých výkopech při rekonstrukcích kanalizace či plynového potrubí vyhlodal zub času pořádné výmoly. Jak Večerníku potvrdil první náměstek primátora Jiří Pospíšil, v současnosti jsou už samotné firmy zodpovědné za to, aby výkopy po sobě kvalitně zapravily a silnice nebo chodníky uvedly do původního stavu.

„Aktuálně ve Fanderlíkově ulici opravujeme propady starých překopů na komunikacích, které jsou historicky více než patnáct let staré. Jde o velmi staré překopy, které nyní musí město opravit, pokud chceme mít komunikace ve výborném stavu,“ řekl Jiří Pospíšil. Jak vzápětí dodal, další podobné opravy proběhnou do konce roku ještě v ulicích J. Rokycana, Vrlova, Květná, Hloučelní, Česká, Obránců míru, v prostoru od ulice Nerudovy po sídliště, a dále v ulicích Dobrovského a Komenského. „Opravy musí v tuto chvíli uhradit město, protože se jedná o prostory, které už nejsou v záruce. Finanční prostředky máme vyčleněny v rozpočtu. Prosadil jsem ale pravidla, kdy se firma, která komunikaci překopává, musí nově při podpisu smlouvy zavázat k pětileté záruce opraveného překopu,“ ujistil Jiří Pospíšil.
Opravy komunikací zajišťuje společnost .A.S.A. Technické služby v Prostějově. „V případě, že je překop pouze mírně pokleslý, tedy zhruba do dvou centimetrů, provádí se vyrovnání pomocí technologie TURBO, což je kombinace stříkané asfaltové směsi s kamenivem.
U výraznějších poklesů je oprava realizována stejně jako u opravy výtluků. Nejdříve je provedeno zařezání propadu, následně se odstraní narušená vrstva podkladu, která je nahrazena zhutněnou štěrkodrtí, a ta se na závěr překryje teplou asfaltovou směsí o síle asi deseti centimetrů, která se taktéž zhutní. Vzniklé spáry jsou překryty asfaltovou páskou,“ seznámil Večerník s technologickým postupem Martin Grepl, ředitel společnosti .A.S.A. Technické služby v Prostějově.

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • mp
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments