Dobré odpoledne, dnes je úterý 22.1.2019
svátek slaví Slavomír,
zítra Zdeněk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

29 vykopMěsto se pustilo do oprav komunikací, na kterých po různých výkopech při rekonstrukcích kanalizace či plynového potrubí vyhlodal zub času pořádné výmoly. Jak Večerníku potvrdil první náměstek primátora Jiří Pospíšil, v současnosti jsou už samotné firmy zodpovědné za to, aby výkopy po sobě kvalitně zapravily a silnice nebo chodníky uvedly do původního stavu.

„Aktuálně ve Fanderlíkově ulici opravujeme propady starých překopů na komunikacích, které jsou historicky více než patnáct let staré. Jde o velmi staré překopy, které nyní musí město opravit, pokud chceme mít komunikace ve výborném stavu,“ řekl Jiří Pospíšil. Jak vzápětí dodal, další podobné opravy proběhnou do konce roku ještě v ulicích J. Rokycana, Vrlova, Květná, Hloučelní, Česká, Obránců míru, v prostoru od ulice Nerudovy po sídliště, a dále v ulicích Dobrovského a Komenského. „Opravy musí v tuto chvíli uhradit město, protože se jedná o prostory, které už nejsou v záruce. Finanční prostředky máme vyčleněny v rozpočtu. Prosadil jsem ale pravidla, kdy se firma, která komunikaci překopává, musí nově při podpisu smlouvy zavázat k pětileté záruce opraveného překopu,“ ujistil Jiří Pospíšil.
Opravy komunikací zajišťuje společnost .A.S.A. Technické služby v Prostějově. „V případě, že je překop pouze mírně pokleslý, tedy zhruba do dvou centimetrů, provádí se vyrovnání pomocí technologie TURBO, což je kombinace stříkané asfaltové směsi s kamenivem.
U výraznějších poklesů je oprava realizována stejně jako u opravy výtluků. Nejdříve je provedeno zařezání propadu, následně se odstraní narušená vrstva podkladu, která je nahrazena zhutněnou štěrkodrtí, a ta se na závěr překryje teplou asfaltovou směsí o síle asi deseti centimetrů, která se taktéž zhutní. Vzniklé spáry jsou překryty asfaltovou páskou,“ seznámil Večerník s technologickým postupem Martin Grepl, ředitel společnosti .A.S.A. Technické služby v Prostějově.

Total Comments

  • Pojd hrat hokej
  • Gatta
  • dsp
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Postoupí hokejisté Prostějova do semifinále play off?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Jednání přináší ovoce.

Dvojice náměstků primátora zamířila v minulých dnech na Krajský úřad Olomouckého kraje, kde jednala o dopravních investicích v Prostějově. Vzájemná diskuse přinesla konkrétní závěry, potvrzeny byly rekonstrukce Plumlovské i Vrahovické ulice, jednalo se také o dalších rondelech.


Jde jim o vůbec hokej?!

Pověst současného prostějovského kotle není především na stadionech soupeřů nikterak valná. Ba právě naopak. Část z grupy příznivců hokejových Jestřábů se totiž vyžívá nikoliv ve skvělých choreo představeních, ale v čirých bitkách, ze kterých si odnesou i nějaký ten „suvenýr“...

Total Comments

Osobnost týdne

VLADIMíR HRON
 
03 hron
Páteční hvězdou zábavného představení v beznadějně natřískané určické sokolovně byl moderátor, komik, zpěvák a imitátor, který je velmi dobře známý především divákům České televize.
PAVLA ASCHENBRENNEROVÁ

Total Comments

Číslo týdne

 1 713 654
Tak to je paráda! Přestože se o Hanácích vykládá směrem ke štědrosti ledacos, tentokrát otevřeli svá srdce alias peněženky hodně hluboko. Během nedávné Tříkrálové sbírky totiž konická a prostějovská charita překonala jen rok starý rekord, když společně vybrali skoro jeden a třičtvrtě milion korun!

Total Comments

Výrok týdne

„PRIOR OD NÁS CELÝ PROJEKT OPSAL. ZA PLAGIÁTORSTVÍ PADALI I MINISTŘI!!!“

Právní zástupce Manthellanu u soudu ostře napadl žalobce v kauze platnosti smluv mezi Prostějovem a developerskou společností

Total Comments