Dobré odpoledne, dnes je úterý 23.4.2019
svátek slaví Vojtěch,
zítra Jiří
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

29 vykopMěsto se pustilo do oprav komunikací, na kterých po různých výkopech při rekonstrukcích kanalizace či plynového potrubí vyhlodal zub času pořádné výmoly. Jak Večerníku potvrdil první náměstek primátora Jiří Pospíšil, v současnosti jsou už samotné firmy zodpovědné za to, aby výkopy po sobě kvalitně zapravily a silnice nebo chodníky uvedly do původního stavu.

„Aktuálně ve Fanderlíkově ulici opravujeme propady starých překopů na komunikacích, které jsou historicky více než patnáct let staré. Jde o velmi staré překopy, které nyní musí město opravit, pokud chceme mít komunikace ve výborném stavu,“ řekl Jiří Pospíšil. Jak vzápětí dodal, další podobné opravy proběhnou do konce roku ještě v ulicích J. Rokycana, Vrlova, Květná, Hloučelní, Česká, Obránců míru, v prostoru od ulice Nerudovy po sídliště, a dále v ulicích Dobrovského a Komenského. „Opravy musí v tuto chvíli uhradit město, protože se jedná o prostory, které už nejsou v záruce. Finanční prostředky máme vyčleněny v rozpočtu. Prosadil jsem ale pravidla, kdy se firma, která komunikaci překopává, musí nově při podpisu smlouvy zavázat k pětileté záruce opraveného překopu,“ ujistil Jiří Pospíšil.
Opravy komunikací zajišťuje společnost .A.S.A. Technické služby v Prostějově. „V případě, že je překop pouze mírně pokleslý, tedy zhruba do dvou centimetrů, provádí se vyrovnání pomocí technologie TURBO, což je kombinace stříkané asfaltové směsi s kamenivem.
U výraznějších poklesů je oprava realizována stejně jako u opravy výtluků. Nejdříve je provedeno zařezání propadu, následně se odstraní narušená vrstva podkladu, která je nahrazena zhutněnou štěrkodrtí, a ta se na závěr překryje teplou asfaltovou směsí o síle asi deseti centimetrů, která se taktéž zhutní. Vzniklé spáry jsou překryty asfaltovou páskou,“ seznámil Večerník s technologickým postupem Martin Grepl, ředitel společnosti .A.S.A. Technické služby v Prostějově.

Total Comments

  • Taneční čaje
  • Zagorová v Prostějově
  • Galerie
  • Ceny Kultury
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V MOTORESTU U KOLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chvályhodný počin.

Přesně 251 velikonočních beránků nabídla středeční charitativní akce v Národním domě v Prostějově, kterou každoročně pořádá Rotary klub. Jak jsme zjistili, část krasavců byla přímo na místě prodána, zbývající originální kousky putovaly do sociálních ústavů a domovů.

Smrt pohřešovaného.

V minulém vydání Večerníku jsme zveřejnili policejní pátrací relaci po pohřešovaném seniorovi z Olšan u Prostějova. Sedmdesátiletý muž odjel osobním vozidlem k lékaři a slehla se po něm zem.
Na začátku minulého týdne přišla krutá zpráva. Důchodce byl nalezen mrtev v okrese Olomouc...

Total Comments

Osobnost týdne

HARLEJ
16 harlej 1
Pražská skupina vznikla v roce 1995 a za tu dobu si její dravé rockové písničky našly tisíce fanoušků. Svérázní muzikanti potěšili prostějovské fandy uplynulý čtvrtek večer v sále Společenského domu.

Total Comments

Číslo týdne

103
Josefa Schlesingerová spatřila světlo světa 19. dubna 1916. Na Velký pátek tak oslavila neuvěřitelné 103. narozeniny a stala se nejstarší obyvatelkou Prostějova. Vitální a stále čiperná dáma maturovala na obchodní akademii a celý život pracovala jako účetní. Dnes žije u své dcery.

Total Comments

Výrok týdne

„VEČERNÍK PRÝ VÍ VŠECHNO. TAKŽE URČITĚ VÍTE, ŽE MÁM FAKT HROZNOU ŽÍZEŇ!“

Jeden z dobře známých bezdomovců na náměstí T. G. Masaryka oslovil redaktora Večerníku se žádostí o finanční podporu na zakoupení krabicového vína.

Total Comments