Dobrý večer, dnes je úterý 14.7.2020
svátek slaví Karolína,
zítra Jindřich
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Plumlovskou pláží U Vrbiček se prohnala hudební smršť v revivalovém podání hudebních legend Depeche Mode, Smokie, AC/DC i „náhradníků“ Quercus pod režijní taktovkou agentury HITTRADE a fanoušků rockové muziky, kteří se společně sešli na osmém ročníku festivalu pod příznačným názvem „LEGENDY SE VRACÍ“. Dobrou zábavu nezkazila ani přeháňka dešťová, která zasáhla do složení účinkujících.

Příznivci nestárnoucích songů legendárních kapel měli tak o programovém složení sobotního večera jasno. Jako každý rok i letos si pořadatelé pro účastníky akce připravili lákavou nabídku těch nejkvalitnějších revival bandů. Tentokrát se o pódium dělily kapely Depeche Mode, Smokie, AC/DC a původně měli i Deep Purple. „Z důvodu kalamity místo Deep Purple, kteří uvízli v přívalu deště na dálnici, nečekaně vystoupil Quercus. Jeho členové jako vždy předvedli neskutečný zážitek. Byla to vlastně ochutnávka na největší a nejslavnější rockový festival v regionu Rock memory of VIII., který je již doslova za dveřmi,“ objasnil změnu v programu Petr Zlámal, majitel pořádající agentury HITTRADE.
Ještě než se ale ukázali všichni pokračovatelé těchto hudebnických legend, staral se o přesně dávkované hudební porce prostějovský písničkář Marek Soldán se svou kytarou. „Hrál dobře, ráda slyším, že má Prostějov v zásobě talentované lidi i v téhle hudební oblasti,“ míní Andrea Sekaninová, která přiznala, že jako fanynka legendární kapely Smokie si nemohla nechat ujít vystoupení jejich revival bandu: „Jako mladá jsem znala jejich písničky od kamaráda ze školy, ale naživo jsem je bohužel nikdy neslyšela. Tak si je poslechnu alespoň takhle,“ usmála se.
O rockovou atmosféru se společně postaraly nejen Smokie, ale i AC/DC a také Depeche Mode, jejichž příznivce jste mohli mezi davem fanoušků bezpečně rozpoznat podle tradiční černé. Však si taky své oblíbence na pódiu důkladně uvítali a podpořili potleskem každou z písní. I přesto, že závěr koncertu se nesl ve znamení ochlazení a deště, posluchači nebyli ochuzeni o Midnight lady, Just can't get enough, Babe it's up to you, Back in black ani Highway to Hell.
„Počasí nám nepřálo celý den. Bylo to od rána na vážkách, chvilku to vypadalo dobře, chvíli špatně, ale nakonec jsme se rozhodli, že zůstaneme U Vrbiček. Koncert nakonec proběhl, byť musel být kvůli průtrži mračen na tři čtvrtě hodinku přerušen a nedorazili zmínění Deep Purple, fanoušci si hudbu náležitě užívali. Ti, se kterými jsem se bavil, měli jen slova chvály na složení koncertu, organizaci i servis občerstvení,“ uvedl exkluzivně pro Večerník Petr Zlámal. „Po dešťové přestávce se atmosféra ještě zlepšila, všichni se nahrnuli před pódium a lidé se bavili dlouho přes půlnoc,“ usmál se Zlámal, kterého zklamala kromě počasí i návštěvnost. „Možná šlo o spojené nádoby. Každopádně dorazilo nejméně návštěvníků za celou historii vracejících se legend.“
I tak to ale byla jedna velká jízda.
A pokud ani po tomto nářezu nemáte dost, neplánujte si nic na sobotu 11. července! Na plumlovské pláži U Vrbiček se totiž bude už tradičně vzpomínat na prostějovské muzikanty, kteří se nesmazatelně zapsali do hudebnických duší zdejších příznivců rock music. Těšit se můžete na KEKS, Kontakt, Quercus, PLUS či ATD, ale dobroty z grilu a rockovou atmosféru, kterou umí zajistit jen fanoušci z Prostějova a okolí!


Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Vadí vám úbytek a odklad všech kulturních a společenských akcí?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Po cyklostezce do Vrbátek.

Na kole se bezpečně po cyklostezce dostaneme už z Prostějova do Kostelce na Hané, Bedihoště a do Mostkovic. Nově se rýsuje také plán na výstavbu stezky pro cyklisty z Prostějova do Vrbátek, která má stát 34 milionů korun. Město Prostějov přispěje 450 tisíc korun na vytvoření projektové dokumentace.

Vrátili se ke glyfosátu.
Ještě v živé paměti máme dubnové usnesení zastupitelstva, kterým se zastavilo používání glyfosátů včetně kritizovaného Roundupu při ničení plevele v Prostějově. V posledních týdnech mnozí obyvatelé upozorňovali, že společnost FCC znovu Roundup používá. A Večerníku to potvrdil i náměstek primátora!

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Miloš Karásek

Minulý čtvrtek byla v Prostějově odhalena pamětní deska Edmundu Husserlovi z dílny právě tohoto architekta a sochaře, který je mimo jiné také autorem „sedícího“ Jiřího Wolkera na prostějovském náměstí.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2 073


Právě tolik lidí je aktuálně na Prostějovsku bez práce. Nezaměstnanost v regionu oproti předchozímu měsíci mírně poklesla, ale předpovědi na další období nejsou příznivé.

Total Comments

Výrok týdne

„Církev přestala být vidět, protože se lidé ani nesešli!“

V pořadí již dvanáctý evangelický farář v Prostějově Kamil Vystavěl takto popisoval těžkou dobu koronavirovou.

Total Comments

-