Dobré odpoledne, dnes je pátek 10.7.2020
svátek slaví Libuše a Amálie,
zítra Olga
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Plumlovský zámek přivítal ve svých prostorách návštěvníky nejnovější výstavy uměleckých prací, pořádanou již čtvrtým rokem Galerií Knížecí dvůr z Hluboké nad Vltavou. Sobotní vernisáž zahájila prodejní výstavu s názvem Veselé prázdniny, kreslený humor a grafika, která bude na Plumlově k vidění do 30. srpna. PROSTĚJOVSKÝ Večerník, jakožto mediální partner, u této velké slávy nemohl chybět.

Kreslený humor na zámku
Výstavu s příznačným názvem Veselé prázdniny, s podtitulem kreslený humor a grafika, kterou tvoří díla sedmi našich neznámějších kreslířů a karikaturistů, zahájili v sobotu 5. července odpoledne pořadatelé akce z Galerie Knížecí dvůr z Hluboké nad Vltavou. Slavnostní vernisáže se zúčastnili spolu s partnerkami i samotní výtvarníci Jan Hrubý a Václav Johanus, jejichž díla si můžete v prostorách Plumlova také prohlédnout. „Moc si cením toho, že jste přišli a také děkuji své ženě, které vděčím za vše, co jsem nakreslil,“ vzdal hold manželce a zároveň soukromé kritičce kreslíř Jan Hrubý, který se nám uvolil poskytnout exkluzivní rozhovor, na nějž se můžete těšit v některém
z následujících vydání Večerníku. Na sobotní vernisáži pochopitelně nemohli chybět milovníci umění včetně primátora Statutárního města Prostějova Miroslava Pišťáka, prvního náměstka hejtmana Olomouckého kraje a radního Aloise Mačáka či starosty města Plumlov Adolfa Sušně.

Příjemná atmosféra

Celá sobota se nesla ve znamení více než třicetistupňového začátku léta, kdy bylo nejlépe ve stínu u vody. Téměř tropické teploty se mírně podepsaly i na návštěvnosti vernisáže, přestože právě v chladných prostorách plumlovského zámku bylo neskutečně příjemně, na čemž měli podíl nejen vzácní hosté, vystavená díla, ale i folková kapela Band(a). Po úvodní řeči Pavla Frelicha, majitele pořádající Galerie Knížecí dvůr, už tradičně doplnila několik slov o vystavených dílech
a jejich autorech kurátorka výstavy Marie Hanušová. „Děkuji moc všem, kteří přišli i v tomto parném počasí. Doufám, že se bude návštěvníkům letošní výstava líbit,“ uvedla odbornice, kterou za její práci ocenili i přítomní výtvarníci. „Velké poděkování zaslouží i pořadatelé, protože každý, kdo někdy něco podobného pořádal, ví, kolik je s takovou akcí práce. Snad jim ta dobrá vůle a energie ještě nějakou dobu vydrží,“ ocenil prostějovský primátor Miroslav Pišťák. „Smích je skutečným kořením života. Jen více humoru a podobných výstav, protože humoru není nikdy dost,“ přidal se Alois Mačák.

Přijďte se zasmát

Vystavené kresby a grafické listy pánů Miroslava Bartáka, Stanislava Holého, Jana Hrubého, Vladimíra Jiránka, Václava Johanuse, Dušana Pálky a Jiřího Slívy nadchly i rozesmály všechny účastníky vernisáže. „Známé jsou nám kresby Bartáka i Jiránka, ale i kresby ostatních pánů jsou povedené, vtipné a mnohdy i na zamyšlení,“ zhodnotily výstavu dámy, které se nám představily jako Jiřina a Zdeňka. „Tady je příjemně chladno, takže jsme dvojnásob spokojené,“ usmály se.
Originální kresby známých českých výtvarníků, jejichž karikatury jistě znáte z časopisů Dikobraz, Mladý svět, Sluníčko a dalších si můžete ve výstavních prostorách zámku Plumlov prohlédnout do 30. srpna.

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Uzavírka zatím bez problémů.

Už druhým týdnem je v platnosti uzavírka jedné z nejfrekventovanějších ulic v Prostějově. Zatímco dělníci už pracují na rekonstrukci povrchu vozovky na Vápenici, doprava v centru Prostějova nijak nekolabuje a řidiči v klidu využívají objízdných tras. Jen aby to tak vydrželo.

Místo basy podmínka.

Vrchní soud v Olomouci byl zcela jiného názoru než Krajský soud v Brně. Bývalý předseda mládežnického hokejového klubu LHK Jestřábi spolek Michal Tomiga uspěl u odvolacího soudu, který mu za dotační podvod ve známé kauze změnil pětiletý nepodmíněný trest na tříletou podmínku.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Jiří Vrba

Nestor pivínské zábavy se stal Největším Hanákem! Divadelník ze spolku Větřák Jiří Vrba dosáhl vítězství v prestižní anketě vyhlašované Hanáckou Kyselkou.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

100


Další „stovkařce“ v Prostějově přišel osobně poblahopřát první náměstek primátora Jiří Pospíšil. Paní Božena Zikušková oslavila kulaté narozeniny v plné svěžesti a pohodě.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„JAK MŮŽETE VYCHOVÁVAT DĚTI, KDYŽ OBA FETUJETE A KRADETE?!“

Soudce Okresního soudu v Prostějově Petr Vrtěl se v případě Ondřeje Smékala přiklonil k nejvyššímu možnému trestu, tedy dvouletému trestu domácího vězení.

Total Comments

-