Dobré odpoledne, dnes je pondělí 6.7.2020
svátek slaví Státní svátek,
zítra Bohuslava
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Má přes sedmdesát, ale na pódiích křepčí stále jako zamlada. Petr Janda poskytl Večerníku exkluzivní rozhovor, v němž potvrdil, že po roce se sám znovu hrozně moc těší na Plumlovskou přehradu. Olympic to na pláži U Vrbiček rozbalí už tuto sobotu večer a u jejich koncertu byste rozhodně neměli chybět!

Po roce se vrací vaše kapela zpátky na „místo činu“.  To se vám na pláži U Vrbiček vloni tolik líbilo, že jste přijali pozvání i letos?

„Samozřejmě se nám tam líbilo a navíc, my jsme muzikantská kapela a rádi hrajeme. Pokud se nám stane, že nehrajeme čtrnáct dní, začnu být nervózní. V létě hraji u nás v hospodě s partou muzikantů každý čtvrtek. Navíc denně na kytaru cvičím. Pro mě je to droga. Zatím si nedovedu představit, že bych skončil.“

V čem bude letos oproti loňsku váš koncert jiný?

„Přibylo pár nových písní z alba Souhvězdí drsňáků a trošku jsme provětrali archiv a zařadili maličko jiné písně.“

Rok co rok si prodlužujete svoji už tak skvělou kariéru. Kde pořád nalézáte potřebný elán pokračovat v tvorbě i koncertování?

„Zatím se zdravotně cítím skvěle a nemám potřebu svoje hudební, ale ani jiné aktivity omezovat. Pro mě je hudba zábavou.“

Kolik koncertů ročně plánujete?

„Kolem sedmdesáti.“

Vloni jste se Večerníku po vydání nového alba Souhvězdí šílenců zmínil, že připravujete další dvě nová CD, kterými doplníte naplánovanou trilogii. Jak se vaše plány daří?

„Dvě už vyšly a právě teď skládám nové písně na Souhvězdí romantiků, a už jich mám zhruba jedenáct.“

Olympic přišel nedávno o dalšího bubeníka Milana Peroutku. Jak jste spokojen s jeho nástupcem Martinem Vajglem, zapadl do kapely bez potíží?

„Martin je opravdu vynikající bubeník, respektovaný celou hudební veřejností. Navíc je to skvělej člověk. Pracuje se nám s ním báječně. Na Ferdu jsme ovšem nezapomněli, jeho legrácky si často připomínáme.“

Koncertujete raději v halách či kulturácích, nebo máte raději vystoupení pod otevřeným nebem?

„Pod širým nebem, pokud neprší či není zima, je to po všech stránkách lepší. Zvuk se nevrací, publikum je uvolněnější, a pokud vás neštípou komáři, či při nádechu nějakýho nevdechnete, tak je to OK.“

Můžete fanouškům prozradit, kterou svoji vlastní píseň máte nejraději a zda ji od vás uslyšíme také na Plumlovské přehradě?

„Mám hodně rád Otázky, ale teď momentálně upřednostňuji novinky, například písně Němá a Já nejsem zlej.“

Jaký je váš názor na současné české rockové kapely? O co je dnes těžší nebo naopak jednodušší v tomto odvětví prorazit?

„Abych pravdu řekl, už se v tom moc neorientuji. Rozhodně jsou muzikantsky na tom mnohem lépe než kdysi my. Mají taky lepší vybavení, ale trošku jim chybí směr. Momentálně se mlátí stále stejná sláma. Nic převratnýho. Ale za to nemůžou.“

Co byste před svým koncertem na Plumlovské přehradě vzkázal fanouškům?

„Přijďte se podívat, hraje nám to furt výborně! Těšíme se na vás.“

Total Comments

  • Rock memory of
  • Elite
  • Vestour
  • KSČM
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Dražší, ale ekologičtější.

Vedení prostějovského magistrátu se rozhodlo při ničení plevele v různých lokalitách města upřednostnit spaření zeleně technologií téměř vařící vody nebo páry. Upozaděny jsou tak chemické přípravky, především tolik kritizovaný Roundup. Má to ale jeden háček, ekologické ničení plevele bude mnohem dražší.

Vydržel jen rok.

Když byl 1. června loňského roku po vítězství ve výběrovém řízení jmenován po Janu Páleníkovi ředitelem Národního domu v Prostějově, měl s tímto zařízením velkolepé plány. Jiří Hloch však ve funkci vydržel jen něco málo přes jeden rok. Minulý týden byl městem odvolán z několika důvodů.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Vladimír Franz

Hudební skladatel, výtvarník a vysokoškolský profesor nadchl v kostele Povýšení svatého Kříže varhanním koncertem. Prostějované si pak ve Zlaté bráně mohli prohlédnout také jeho výstavu obrazů.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

61


Přesně tolik dní bude uzavřena jedna z nejfrekventovanějších komunikací v Prostějově. Už tuto středu bude zahájena rekonstrukce povrchu vozovky na Vápenici, která potrvá až do konce prázdnin.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„ŽENY MAJÍ ŠITÍ V GENECH! ŠKODA ŽE SE MU VÍCE NEVĚNUJÍ...“

Jana Komárková navrhuje pro Ptenské dětské divadlo nádherné kostýmy a v exkluzivním rozhovoru pro Večerník (čtěte na straně 10) vyzývá své pohlaví k větší aktivitě s jehlou a nití.

Total Comments

-