Dobré poledne, dnes je pondělí 6.7.2020
svátek slaví Státní svátek,
zítra Bohuslava
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

V rámci probíhající výstavy na zámku Plumlov proběhne setkání s autory vystavených výtvarných děl. Beseda se uskuteční v pátek 7. srpna 2015 v 17.00 hodin na plumlovském zámku.

O tom, že je na plumlovském zámku veselo i díky aktuální výstavě výtvarných prací našich nejznámějších karikaturistů, jsme čtenáře v Prostějovském Večerníku již informovali. Pokud jste na výstavu Veselé prázdniny kresleného humoru a grafiky ještě nezavítali, máte jedinečnou příležitost si nejen pro-
hlédnout či zakoupit vystavená díla, ale i osobně se setkat s autory, kteří v pátek 7. srpna dorazí na zámek. Pánové Miroslav Barták, Jan Hrubý, Václav Johanus a Jiří Slíva, jejichž kresby jistě znáte nejen z časopisu Dikobraz, přijedou pobesedovat se zdejšími příznivci umění a především humoru, který je hlavní součástí jejich výtvarných prací. Pořadatelé z Galerie Knížecí dvůr Hluboká nad Vltavou ve spolupráci se zámkem Plumlov i autoři se velmi těší na vaši účast a Prostějovský Večerník pochopitelně nesmí chybět ani tentokrát. Samotná výstava je veřejnosti zpřístupněna v prostorách plumlovského zámku do 30. srpna.

30 beseda plakat

Total Comments

  • Rock memory of
  • Elite
  • Vestour
  • KSČM
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Dražší, ale ekologičtější.

Vedení prostějovského magistrátu se rozhodlo při ničení plevele v různých lokalitách města upřednostnit spaření zeleně technologií téměř vařící vody nebo páry. Upozaděny jsou tak chemické přípravky, především tolik kritizovaný Roundup. Má to ale jeden háček, ekologické ničení plevele bude mnohem dražší.

Vydržel jen rok.

Když byl 1. června loňského roku po vítězství ve výběrovém řízení jmenován po Janu Páleníkovi ředitelem Národního domu v Prostějově, měl s tímto zařízením velkolepé plány. Jiří Hloch však ve funkci vydržel jen něco málo přes jeden rok. Minulý týden byl městem odvolán z několika důvodů.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Vladimír Franz

Hudební skladatel, výtvarník a vysokoškolský profesor nadchl v kostele Povýšení svatého Kříže varhanním koncertem. Prostějované si pak ve Zlaté bráně mohli prohlédnout také jeho výstavu obrazů.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

61


Přesně tolik dní bude uzavřena jedna z nejfrekventovanějších komunikací v Prostějově. Už tuto středu bude zahájena rekonstrukce povrchu vozovky na Vápenici, která potrvá až do konce prázdnin.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„ŽENY MAJÍ ŠITÍ V GENECH! ŠKODA ŽE SE MU VÍCE NEVĚNUJÍ...“

Jana Komárková navrhuje pro Ptenské dětské divadlo nádherné kostýmy a v exkluzivním rozhovoru pro Večerník (čtěte na straně 10) vyzývá své pohlaví k větší aktivitě s jehlou a nití.

Total Comments

-