Dobré odpoledne, dnes je pondělí 6.7.2020
svátek slaví Státní svátek,
zítra Bohuslava
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
Fotogalerie: Uplynulou sobotu 1. srpna se na plumlovské přehradě slavil svátek všech bigbíťáků. Po roce sem opět zavítala legendární skupina Olympic v čele se sympatickým a nestárnoucím rockerem Petrem Jandou. Olympic divákům přivezl jako vždycky téměř dvouhodinovou nadílku vynikající muziky. Poctivě zahráli průřez celou svou dlouholetou tvorbou od písniček ze šedesátých let až po novinky z chystaného alba. Úlohy předskokanů se se ctí chopily kapely Pryor a Penzistor. To vše sledovala hojně zaplněná pláž U Vrbiček, kde se sešli mladí, ti dříve narození, ale i ti úplně nejmenší. Večerník u toho pochopitelně nemohl chybět.
„Já nejsem zlej, jen nasranej, že jsem tak starej a nevrlej,“ zpíval v jedné ze svých písní, které mohli návštěvníci koncertu slyšet, Petr Janda. Pokud se tak oblíbený rocker opravdu cítí, při jeho vystupování na pódiu to tak rozhodně nevypadalo. Naopak sršela z něj neuvěřitelná pohoda, dobrá nálada, energie a jeho neskutečných třiasedmdesát let by mu určitě nikdo netipoval.

Olympic je na české rockové scéně již třiapadesát let
Naopak snad každý smekne pomyslný klobouk při pohledu do minulosti kapely. Že je to skutečná česká legenda, napoví pár čísel. Olympic je hvězdou naší hudební scény již neuvěřitelných třiapadesát let. Vydal jednadvacet řadových alb, k tomu dalších pět desek v angličtině, šestnáct záznamů z koncertů, dvaadvacet výběrových alb, dvanáct remasterovaných alb ve Zlaté edici, získal šest Zlatých slavíků, vstoupil do Síně slávy v anketě Gramy. Počet odehraných koncertů za třiapadesát let zřejmě nelze spočítat. Pokud by se o to však někdo pokusil, došel by určitě k úctyhodnému číslu dosahujícímu možná i desítek tisíc.

Na koncert přišli staří i mladí
Není tedy divu, že každý koncert Olympicu znamená davy fanoušků. Nejinak tomu bylo i v sobotu na přehradě. A bylo zde možno vypozorovat jednu možná trošku překvapivou věc. Že všichni zpívali, když zazněly hity jako Pták rosomák, Jasná zpráva a Otázky, to je při jejich vystoupeních běžné. Že ovšem ale bude publikum plné mladých lidí, kteří budou nadšeně zpívat písně z alba vydaného minulý rok, a dokonce i novinky, které ještě na žádném albu ani nevyšly, to už je věc, kterou je potřeba vyzdvihnout. Je tedy jasné, že Olympic rozhodně není žádná „mrtvá“ legenda, ale naopak má posluchačům neustále co nabídnout. Navíc je Petr Janda ve výborné autorské formě, což dokazují úspěchy posledních alb „Souhvězdí šílenců“ a „Souhvězdí drsňáků“. Možná to, že se na poslední desce rozhodli přitvrdit, přilákalo mladší fanoušky. „Nejlepší pecka dneska byla ´Kámen co se valí´. A pak ještě ´Leguán´,“ vypíchl hned dvě písně právě z posledního alba osmadvacetiletý Lukáš.
Koncert si naplno užili skutečně všichni. Když Olympic spustil rockovější hity, pařilo se napříč generačním spektrem. A ve chvíli, kdy přišly na řadu romantické ploužáky, byly k vidění partnerské dvojice, ale například i tatínek s malou dcerkou či maminka s miminkem v náručí. Při závěrečné děkovačce pak celé publikem svorně spustilo skandování: „Olympic, Olympic!“ I proto se Petr Janda a spol. vrátili na pódium ze zákulisí hned dvakrát, aby svým věrným příznivcům poskytli další a další přídavky. To vzájemné sepětí bylo cítit skutečně silně.

Olympic na přehradě zahraje i příští rok

„Olympic je moje srdcová záležitost. Proto jsem rád, že už jsme za ta léta spolupráce navázali téměř přátelské vztahy,“ poukázal hlavní organizátor akce Peter Zlámal na fakt, že legendy kolem Petra Jandy vystoupily na Prostějovsku v posledních letech už několikrát. Naposledy se tak stalo loni také „U Vrbiček“. „Vzpomínám na jedno období v minulosti, kdy tady hrávali každý rok. Tuhle tradici bych si přál vrátit. Dokud budou hrát a lidi na ně budou chodit, můžeme se těšit na každoroční koncert,“ dodal Zlámal příslib do budoucna s tím, že spokojenost s průběhem sobotního koncertu netajil ani samotný Petr Janda. „Moc si pochvaloval publikum. Říkal, že místní lidé jej umí načerpat a myslím, že nemluvil jen tak ze slušnosti. Skutečně si celý koncert užíval, stejně jako všichni lidé, kteří přišli. S průběhem i samotnou návštěvností jsme spokojeni,“ zářil šéf agentury HIT TRADE.
Vzhledem k tomu, že sobotní vystoupení mělo opravdu velký úspěch a kapela, kterou diváci vůbec nechtěli pustit z pódia, musela téměř půl hodiny přidávat, už teď se můžeme těšit na „Olympic U Vrbiček 2016“. To už nám určitě také představí desku „Souhvězdí romantiků,“ která má vyjít na podzim.Total Comments

  • Rock memory of
  • Elite
  • Vestour
  • KSČM
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Dražší, ale ekologičtější.

Vedení prostějovského magistrátu se rozhodlo při ničení plevele v různých lokalitách města upřednostnit spaření zeleně technologií téměř vařící vody nebo páry. Upozaděny jsou tak chemické přípravky, především tolik kritizovaný Roundup. Má to ale jeden háček, ekologické ničení plevele bude mnohem dražší.

Vydržel jen rok.

Když byl 1. června loňského roku po vítězství ve výběrovém řízení jmenován po Janu Páleníkovi ředitelem Národního domu v Prostějově, měl s tímto zařízením velkolepé plány. Jiří Hloch však ve funkci vydržel jen něco málo přes jeden rok. Minulý týden byl městem odvolán z několika důvodů.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Vladimír Franz

Hudební skladatel, výtvarník a vysokoškolský profesor nadchl v kostele Povýšení svatého Kříže varhanním koncertem. Prostějované si pak ve Zlaté bráně mohli prohlédnout také jeho výstavu obrazů.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

61


Přesně tolik dní bude uzavřena jedna z nejfrekventovanějších komunikací v Prostějově. Už tuto středu bude zahájena rekonstrukce povrchu vozovky na Vápenici, která potrvá až do konce prázdnin.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„ŽENY MAJÍ ŠITÍ V GENECH! ŠKODA ŽE SE MU VÍCE NEVĚNUJÍ...“

Jana Komárková navrhuje pro Ptenské dětské divadlo nádherné kostýmy a v exkluzivním rozhovoru pro Večerník (čtěte na straně 10) vyzývá své pohlaví k větší aktivitě s jehlou a nití.

Total Comments

-