Dobré odpoledne, dnes je pondělí 6.7.2020
svátek slaví Státní svátek,
zítra Bohuslava
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Letošní čtrnáctý ročník mezinárodního hudebního festivalu KELTSKÁ NOC, který se konal v plumlovském kempu ŽRALOK, se skutečně vydařil. Garanci v podobě záštity převzal nad letošním kláním sám první náměstek Olomouckého kraje a prostějovský radní Alois Mačák (na snímku). Právě jeho si Večerník, jakožto hlavní mediální partner, pozval k exkluzivnímu rozhovoru.

●● Proč jste se rozhodl převzít záštitu nad akcí jako je mezinárodní hudební festival Keltská noc?
„Mám rád kvalitní a zajímavou hudbu, navíc je to festival se skvělou atmosférou, který se úspěšně předtím konal již třináctkrát. S organizátory, kteří mě oslovili, jsem se sešel počátkem roku 2015 a nebudu tajit, že mě tento projekt nadchnul. Je mi ctí, že se uskutečnil pod mojí záštitou. Na festivalu je prezentována keltská kultura nejen hudbou s keltskými kořeny, ale také irskými tanci, ukázkami keltských bojových umění
a starých keltských řemesel. Oblíbené jsou i přednášky o keltské spiritualitě a „čarování“. Je příznačné, že festival se koná v místě s keltskou minulostí. V blízkosti Plumlova se totiž nachází jedna z nejvýznamnějších lokalit z doby osídlení našeho území Kelty – keltské oppidum Malé Hradisko. Náš kraj je tedy nedílnou součástí této historie, kterou oceňují i zahraniční návštěvníci.“
●● Jak záštita vypadá v praxi?
„Kromě finanční podpory, pokud nad různými akcemi ať již kulturními, nebo sportovními beru osobní záštitu, tak nikdy nechodím s prázdnou.“ (úsměv)
●● Co vy a Keltové, líbí se vám jejich hudba?
„Jak jsem již uvedl, mám rád dobrou a zajímavou hudbu a také nemohu vyloučit, zdali někteří moji předkové nebyli náhodou Keltové.“ (úsměv)
●● Keltská noc je tradiční akcí. Co však dělá Olomoucký kraj pro to, aby se podobných společenských akcí konalo v oblasti Plumlovska, kde jsou dobré podmínky, více?
„Olomoucký kraj dlouhodobě podporuje cestovní ruch, kulturní a společenské akce v oblasti Plumlovska. Z logiky věci také v plumlovském zámku, jako například Baletní Shakespearovský festival, Žena a Charme, výstavy předních českých malířů a karikaturistů nebo Floriánské slavnosti. Veřejnost tyto akce vnímá a posuzuje velmi příznivě.“
●● Jak hodnotíte letošní mezinárodní festival Keltská noc?
„Jednoznačně pozitivně! Kdo přišel, tak určitě nelitoval a hezky se pobavil. Už teď se těším na další ročník. Za úžasnou atmosféru a pohodu si dovolím i touto cestou poděkovat jak organizátorům, tak i všem účinkujícím a účastníkům této výjimečné společenské akce.“

Total Comments

  • Rock memory of
  • Elite
  • Vestour
  • KSČM
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Dražší, ale ekologičtější.

Vedení prostějovského magistrátu se rozhodlo při ničení plevele v různých lokalitách města upřednostnit spaření zeleně technologií téměř vařící vody nebo páry. Upozaděny jsou tak chemické přípravky, především tolik kritizovaný Roundup. Má to ale jeden háček, ekologické ničení plevele bude mnohem dražší.

Vydržel jen rok.

Když byl 1. června loňského roku po vítězství ve výběrovém řízení jmenován po Janu Páleníkovi ředitelem Národního domu v Prostějově, měl s tímto zařízením velkolepé plány. Jiří Hloch však ve funkci vydržel jen něco málo přes jeden rok. Minulý týden byl městem odvolán z několika důvodů.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Vladimír Franz

Hudební skladatel, výtvarník a vysokoškolský profesor nadchl v kostele Povýšení svatého Kříže varhanním koncertem. Prostějované si pak ve Zlaté bráně mohli prohlédnout také jeho výstavu obrazů.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

61


Přesně tolik dní bude uzavřena jedna z nejfrekventovanějších komunikací v Prostějově. Už tuto středu bude zahájena rekonstrukce povrchu vozovky na Vápenici, která potrvá až do konce prázdnin.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„ŽENY MAJÍ ŠITÍ V GENECH! ŠKODA ŽE SE MU VÍCE NEVĚNUJÍ...“

Jana Komárková navrhuje pro Ptenské dětské divadlo nádherné kostýmy a v exkluzivním rozhovoru pro Večerník (čtěte na straně 10) vyzývá své pohlaví k větší aktivitě s jehlou a nití.

Total Comments

-