Dobrý večer, dnes je úterý 14.7.2020
svátek slaví Karolína,
zítra Jindřich
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Už příští sobotu se bude přepisovat společenská historie. Na pláži plumlovské přehrady U Vrbiček se totiž uskuteční premiérový GULÁŠ ROCK FEST, který pořádá agentura HIT TRADE společně s provozovatelem pláže Radkem Kocourkem. „Tato akce navazuje na všechny dosavadní Pivní festivaly a podobné akce. Chceme ovšem současně přinést něco ojedinělého,“ poznamenal s úsměvem za organizátory Petr Zlámal.

„O českém národu je všeobecně známo, že má vřelý vztah jak k pivu, tak ke gulášům. A právě to byl důvod k tomuto spojení, a proto jsme zvolili tuto variantu. Program jsme sestavili tak, aby se bavila celá rodina. Na své si přijdou dospělí i děti. K tomu jsme navíc stanovili lidový vstup, který je obyčejnou českou stokorunu,“ prozradil dále Zlámal s tím, že celá akce odstartuje v 15:00 hodin. „Končit by se mělo zhruba o půlnoci a vystupovat bude necelá desítka kapel všech možných žánrů od rocku přes folk, blues, pop až po country. Každý hudební přívrženec si tak najde to svoje. K tomu bude zajištěn doslova festival gulášů. Návštěvníci najdou několik stánků, kde si budou moct zakoupit klasický hovězí či vepřový guláš, ale také bramborový, zvěřinový i řadu dalších. Připraven je také bohatý doprovodný program včetně možnosti jízdy na koních, hasičských ukázek i seskoků parašutistů prostějovské Dukly,“ láká fajnšmekry majitel pořádající agentury HIT TRADE.
Jde o premiérovou akci, po níž pořadatelé usoudí, jaká bude její budoucost. „Vyhodnotíme, co si návštěvník bude přát a uvidíme, jak bohatá bude historie této ojedinělé události,“ uvedl Petr Zlámal.
Za největší trháky jsou považovánmy revivalové kapely Smokie a AC/DC.

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Vadí vám úbytek a odklad všech kulturních a společenských akcí?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Po cyklostezce do Vrbátek.

Na kole se bezpečně po cyklostezce dostaneme už z Prostějova do Kostelce na Hané, Bedihoště a do Mostkovic. Nově se rýsuje také plán na výstavbu stezky pro cyklisty z Prostějova do Vrbátek, která má stát 34 milionů korun. Město Prostějov přispěje 450 tisíc korun na vytvoření projektové dokumentace.

Vrátili se ke glyfosátu.
Ještě v živé paměti máme dubnové usnesení zastupitelstva, kterým se zastavilo používání glyfosátů včetně kritizovaného Roundupu při ničení plevele v Prostějově. V posledních týdnech mnozí obyvatelé upozorňovali, že společnost FCC znovu Roundup používá. A Večerníku to potvrdil i náměstek primátora!

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Miloš Karásek

Minulý čtvrtek byla v Prostějově odhalena pamětní deska Edmundu Husserlovi z dílny právě tohoto architekta a sochaře, který je mimo jiné také autorem „sedícího“ Jiřího Wolkera na prostějovském náměstí.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2 073


Právě tolik lidí je aktuálně na Prostějovsku bez práce. Nezaměstnanost v regionu oproti předchozímu měsíci mírně poklesla, ale předpovědi na další období nejsou příznivé.

Total Comments

Výrok týdne

„Církev přestala být vidět, protože se lidé ani nesešli!“

V pořadí již dvanáctý evangelický farář v Prostějově Kamil Vystavěl takto popisoval těžkou dobu koronavirovou.

Total Comments

-