Dobrý večer, dnes je úterý 14.7.2020
svátek slaví Karolína,
zítra Jindřich
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Programová nabídka Prostějovského léta tentokrát přišla k chuti především příznivcům rock music. Na pódiu se vystřídaly jihočeská rocková kapela Menhir a česká rocková legenda Alkehol, načež v publiku to pořádně vřelo.

Že je Prostějov srdcem rockové město, se přesvědčil každý, kdo ve čtvrtek v podvečer dorazil na Masarykovo náměstí, kde si spolu s fanoušky zařádily jihočeská rocková skupina Menhir a česká legendární rocková kapela Alkehol. Skalní rockoví příznivci dorazili v tradiční černé právě na šestou večerní, kdy bylo vše zcela v režii českobudějovického Menhiru. Těm tak přichystali zdejší fans skvělou atmosféru, která rozjela čtvrteční rockový večer.
„Tohle bylo potřeba, pořádný rockový nářez jak má být. Doufám, že bude takových vystoupení tady v Prostějově víc,“ věří Pavel Lamač, který na akci dorazil s partou přátel. A aby toho rockového nadělení nebylo málo, úderem dvacáté hodin ovládla prostranství před muzeem česká rocková legenda Alkehol. Pochopitelně nesměly chybět známé songy jako Buráky a Nechte vlajky vlát, ale v rámci svého nejnovějšího „R.U.M.“ tour posluchačům představili i novinky ze zatím posledního stejnojmenného CD.
„Tuhle kapelu poslouchám, co pamatuju, takže jejich vystoupení jsem si nemohl nechat ujít. Je to naprostá bomba,“ liboval si příznivec kapely Laďa Pavelka. „Konečně písničky, které se dají poslouchat. Takové ty ´Mišíky´, nebo co to bylo minule, to se s pravou hudbou nedá srovnat,“ míní fanoušek Petr, který se stylově oblékl do rockového trika s logem kapely Alkehol.
Členové kapely v závěru vystoupení vyslyšeli žádost fanoušků o hudební přídavek a nabídli posluchačům hudební nášup, podle reakcí by ale přítomní fanoušci snesli takové nášupy ještě minimálně dva. Tak snad příště...
Prozatím se můžete těšit třeba na čtvrtek 13. srpna, kdy zdejší hudební příznivce potěší revival bandy Pantock a Elán kontraband.

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Vadí vám úbytek a odklad všech kulturních a společenských akcí?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Po cyklostezce do Vrbátek.

Na kole se bezpečně po cyklostezce dostaneme už z Prostějova do Kostelce na Hané, Bedihoště a do Mostkovic. Nově se rýsuje také plán na výstavbu stezky pro cyklisty z Prostějova do Vrbátek, která má stát 34 milionů korun. Město Prostějov přispěje 450 tisíc korun na vytvoření projektové dokumentace.

Vrátili se ke glyfosátu.
Ještě v živé paměti máme dubnové usnesení zastupitelstva, kterým se zastavilo používání glyfosátů včetně kritizovaného Roundupu při ničení plevele v Prostějově. V posledních týdnech mnozí obyvatelé upozorňovali, že společnost FCC znovu Roundup používá. A Večerníku to potvrdil i náměstek primátora!

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Miloš Karásek

Minulý čtvrtek byla v Prostějově odhalena pamětní deska Edmundu Husserlovi z dílny právě tohoto architekta a sochaře, který je mimo jiné také autorem „sedícího“ Jiřího Wolkera na prostějovském náměstí.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2 073


Právě tolik lidí je aktuálně na Prostějovsku bez práce. Nezaměstnanost v regionu oproti předchozímu měsíci mírně poklesla, ale předpovědi na další období nejsou příznivé.

Total Comments

Výrok týdne

„Církev přestala být vidět, protože se lidé ani nesešli!“

V pořadí již dvanáctý evangelický farář v Prostějově Kamil Vystavěl takto popisoval těžkou dobu koronavirovou.

Total Comments

-