Dobré odpoledne, dnes je pondělí 6.7.2020
svátek slaví Státní svátek,
zítra Bohuslava
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Největší přehlídka keltské muziky s mezinárodní účastí v České republice Keltská noc je za námi. Letošní čtrnáctý ročník lze považovat za jeden z nejúspěšnějších v historii festivalu a naprosto nejúspěšnější v počtu návštěvníků. V programu se objevilo také několik zajímavých novinek. Za uplynulou akcí se PROSTĚJOVSKÝ Večerník, který byl jejím exkluzivním mediálním partnerem, ohlédl společně s hlavním organizátorem a duší celého projektu „Starým Vikingem“ Tomášem Somrem.

Letošní ročník festivalu přinesl nabitý program plný špičkové české, slovenské i zahraniční „keltské“ muziky a několik vynikajících zahraničních kapel. Novinkou festivalu bylo například vystoupení vídeňské skupiny CELTICA PIPES ROCK, které v divácích zanechalo nezapomenutelný dojem. Poslední červencový víkend probíhal i bohatý a pečlivě zvolený doprovodný program. Podle nadšených diváckých ohlasů se jednalo o nejlíp zvolený program v celé historii akce.
„Čtrnáctý ročník svátku všech Keltů a spřátelených Vikingů, Slovanů, Germánů i Franků je za námi a my můžeme bilancovat a hodnotit. S radostí však oznamuji všem, že Keltská noc 2015 se velmi vydařila a zařadila se po všech stránkách mezi nejskvělejší ročníky, o čemž svědčí jak návštěvnost, která převýšila předchozí ročníky, tak i nadšené reakce všech návštěvníků, kteří hodnotí letošní skladbu programu jako nejlepší v historii,“ neskrýval spokojenost Tomáš Somr. „Organizační tým chce tímto poděkovat všem, kteří se festivalu jakkoliv zúčastnili! Díky všem partnerům a sponzorům za jejich podporu, díky všem účinkujícím (muzikantům, tanečníkům, zvukařům, keltskému táboru i bojovníkům) za špičkové výkony a profesionální přístup, díky veškerému personálu a pomocníkům na všech postech za obětavou práci. Zvláštní poděkování chceme vyjádřit zastupitelům Olomouckého kraje za jejich podporu Keltské noci, jmenovitě hejtmanu Olomouckého kraje Jiřímu Rozbořilovi a prvnímu náměstkovi hejtmana Aloisi Mačákovi, který navíc převzal nad plumlovskou akcí osobní záštitu. Za podporu chceme velmi poděkovat i zastupitelům Statutárního města Prostějova a města Plumlova. Velký dík patří také skvělému publiku, které letos, stejně jako v předešlých letech vytvořilo skvělou a nezapomenutelnou atmosféru. Děkujeme bezpečnostní agentuře Valhalla Group za perfektní zabezpečení letošního ročníku našeho festivalu. V neposlední řadě pak Prostějovskému Večerníku za vynikající prezentaci festivalu, všem pracovníkům kempu Žralok za jejich pomoc při organizaci, stánkařům za prvotřídní nabídku jak v oblasti cateringu, tak i v oblasti uměleckých a dárkových předmětů či stylového oblečení. Za mne a celý organizační tým chci ujistit, že toto všechno je pro nás velký závazek a uděláme vše pro to, aby naše Keltská noc neztratila svou osobitost i keltský půvab, aby stylovost a žánrová vyhraněnost byla vždy zachována a kvalita programu měla i nadále prvotřídní úroveň,“ vzkázal nejen do kulturní obce prostějovského regionu jeden z hlavních organitárorů.
„Každý ročník Keltské noci mne přesvědčuje o tom, že festival má stále vzestupnou kvalitu a to jak po stránce programové, tak i organizační. Keltská noc je známá nejen v celé České republice, ale i za hranicemi. Jezdí sem lidé z Dánska, Polska, Rakouska i jiných zemí,“ vyzdvihuje dále kvality akce Tomáš Somr a dodává, že za vším ovšem stojí obrovské úsilí celého týmu lidí. „Někdy má člověk slabé chvilky a určité pochybnosti o smyslu věcí, protože za tím vším stojí nepředstavitelná spousta práce, osobních kontaktů, kompletní know-how tvořených po mnoho let. Na druhou stranu je fajn, když se potom můžeme ohlédnout za těmi čtrnácti lety a vidíme, že se vybudovalo něco velkého, co už si svým způsobem žije svůj život a přináší lidem radost. To i mě naplňuje hrdostí a vidím, že dělat hezké věci má v životě smysl.“
Příští rok bude Keltská noc slavit patnácté výročí a Tomáš Somr už plánuje, čím by ta „patnáctka“ mohla být přelomová. Vyjádřil své přání, aby se festival posunul zase o kousek dál.
„Jedna z věcí by mohla být i ta, že se chystáme Keltskou noc rozšířit z dvoudenního na třídenní festival. Bude jistě probíhat ještě mnoho debat jak vše připravit, ale doufám, že se to podaří a Keltská noc bude i nadále stabilní kulturní akcí prostějovského regionu,“ naznačil Somr a dodal ještě předběžný termín příštího ročníku: 22. - 23. července 2016.
Ať tedy žije Keltská noc 2016!

Total Comments

  • Rock memory of
  • Elite
  • Vestour
  • KSČM
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Dražší, ale ekologičtější.

Vedení prostějovského magistrátu se rozhodlo při ničení plevele v různých lokalitách města upřednostnit spaření zeleně technologií téměř vařící vody nebo páry. Upozaděny jsou tak chemické přípravky, především tolik kritizovaný Roundup. Má to ale jeden háček, ekologické ničení plevele bude mnohem dražší.

Vydržel jen rok.

Když byl 1. června loňského roku po vítězství ve výběrovém řízení jmenován po Janu Páleníkovi ředitelem Národního domu v Prostějově, měl s tímto zařízením velkolepé plány. Jiří Hloch však ve funkci vydržel jen něco málo přes jeden rok. Minulý týden byl městem odvolán z několika důvodů.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Vladimír Franz

Hudební skladatel, výtvarník a vysokoškolský profesor nadchl v kostele Povýšení svatého Kříže varhanním koncertem. Prostějované si pak ve Zlaté bráně mohli prohlédnout také jeho výstavu obrazů.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

61


Přesně tolik dní bude uzavřena jedna z nejfrekventovanějších komunikací v Prostějově. Už tuto středu bude zahájena rekonstrukce povrchu vozovky na Vápenici, která potrvá až do konce prázdnin.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„ŽENY MAJÍ ŠITÍ V GENECH! ŠKODA ŽE SE MU VÍCE NEVĚNUJÍ...“

Jana Komárková navrhuje pro Ptenské dětské divadlo nádherné kostýmy a v exkluzivním rozhovoru pro Večerník (čtěte na straně 10) vyzývá své pohlaví k větší aktivitě s jehlou a nití.

Total Comments

-