Dobré odpoledne, dnes je pondělí 6.7.2020
svátek slaví Státní svátek,
zítra Bohuslava
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Pobesedovat s výtvarnickými legendami Miroslavem Bartákem, Janem Hrubým a Václavem Johanusem přišly v pátek v podvečer na plumlovský zámek na tři desítky milovníků umění. PROSTĚJOVSKÝ Večerník, jakožto exkluzivní mediální partner výstavy, u toho pochopitelně nemohl chybět.

Páteční podvečer se nesl jednoznačně ve znamení umění. V rámci probíhající prodejní výstavy drobných kreseb a grafik sdružených pod názvem „VESELÉ PRÁZDNINy“ dorazila do prostor zámku i trojice autorů humorných obrázků - Miroslav Barták, Jan Hrubý a Václav Johanus. Vyslechnout si zajímavosti z jejich pestrého života výtvarníků a karikaturistů přišlo na tři desítky milovníků umění z blízka i daleka a neodradily je od toho ani vskutku tropické páteční teploty. „Z toho, že se specializujeme na humorné obrázky beze slov, jasně vyplývá, že na to povídání moc nejsme. Jak říká moje manželka, jestli chcete vědět něco o humoristech, museli byste vidět manžela, když se sejde s kolegou, to jen koukají na sebe a mlčí,“ rozesmál účastníky akce Miroslav Barták, který přítomné překvapil svým původním povoláním - lodní inženýr.
Jan Hrubý je naproti tomu znám jako římskokatolický jáhen. Trojice umělců se shodla na tom, že manželky a partnerky jsou zpravidla jejich prvními cenzory a upřímnými kritiky. „Nejvyšší ocenění je mnohdy, když manželka řekne ‚to je dobrý‘ nebo někdy i ‚tomu nerozumím‘,“ přiznali výtvarníci, kteří v průběhu odpoledne zavzpomínali na své umělecké začátky, potíže v dobách normalizace i na kreslířské kolegy Stanislava Holého, Vladimíra Jiránka a další, jejichž kresby můžete taktéž vidět na aktuální výstavě pořádané na Plumlově Galerií Knížecí dvůr z Hluboké nad Vltavou.
O příjemnou atmosféru unikátního odpoledního setkání se kromě uznávaných výtvarníků postaraly členky pěveckého sboru Plumlováček pod vedením Gábiny Jančíkové a společně tak připravily zdejším milovníkům umění příjemné zakončení dne.
Pokud se i vy počítáte mezi příznivce umění, nenechte si ujít možnost návštěvy prodejní výstavy obrazů s názvem „Veselé prázdniny-kreslený humor a grafika“, která probíhá v prostorách galerie Zámku Plumlov ještě do 30. srpna.

Total Comments

  • Rock memory of
  • Elite
  • Vestour
  • KSČM
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Dražší, ale ekologičtější.

Vedení prostějovského magistrátu se rozhodlo při ničení plevele v různých lokalitách města upřednostnit spaření zeleně technologií téměř vařící vody nebo páry. Upozaděny jsou tak chemické přípravky, především tolik kritizovaný Roundup. Má to ale jeden háček, ekologické ničení plevele bude mnohem dražší.

Vydržel jen rok.

Když byl 1. června loňského roku po vítězství ve výběrovém řízení jmenován po Janu Páleníkovi ředitelem Národního domu v Prostějově, měl s tímto zařízením velkolepé plány. Jiří Hloch však ve funkci vydržel jen něco málo přes jeden rok. Minulý týden byl městem odvolán z několika důvodů.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Vladimír Franz

Hudební skladatel, výtvarník a vysokoškolský profesor nadchl v kostele Povýšení svatého Kříže varhanním koncertem. Prostějované si pak ve Zlaté bráně mohli prohlédnout také jeho výstavu obrazů.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

61


Přesně tolik dní bude uzavřena jedna z nejfrekventovanějších komunikací v Prostějově. Už tuto středu bude zahájena rekonstrukce povrchu vozovky na Vápenici, která potrvá až do konce prázdnin.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„ŽENY MAJÍ ŠITÍ V GENECH! ŠKODA ŽE SE MU VÍCE NEVĚNUJÍ...“

Jana Komárková navrhuje pro Ptenské dětské divadlo nádherné kostýmy a v exkluzivním rozhovoru pro Večerník (čtěte na straně 10) vyzývá své pohlaví k větší aktivitě s jehlou a nití.

Total Comments

-