Dobré ráno, dnes je úterý 18.2.2020
svátek slaví Gizela,
zítra Patrik
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE Prostory Městské knihovny v bývalé základní škole na Husově náměstí se uplynulý pátek a sobotu zcela zaplnily obrovským množstvím malých i velkých návštěvníků, kteří přišli společně oslavit příchod Velikonoc, ale hlavně se něco zajímavého dozvědět. Knihovna zde totiž s organizací Věda a technika na dosah pořádala skutečně velkolepý velikonoční jarmark plný vědeckých a technických zajímavostí.    

Promítání krátkých filmů, výroba tradičních i netradičních velikonočních ozdob a spousta pokusů s vejci. To všechno nabídl velikonoční jarmark. Děti s rodiči si také mohly vyzkoušet, jak funguje světlo, jak se pěstují mandragory nebo si vyrobit hudební nástroj, přívěšek z kamene či vlastní hologram, ozdobit si kraslici pomocí LEGO robota, postavit katapult a ještě vyzkoušet spoustu jiných neobvyklých aktivit.

„Naše nezisková organizace Věda a technika si klade za cíl hlavně zvýšení všeobecného povědomí o technických a přírodních vědách. Usilujeme taky o podporu manuální zručnosti, rozvíjení badatelských schopností mladých lidí a jejich kreativity. Proto se snažíme o spolupráci se školami a dalšími institucemi po celé republice. S prostějovskou knihovnou spolupracujeme už podruhé a jsme velmi rádi, že zde mají naše akce takový úspěch nejen u dětí a mladých lidí, ale i dospělých,“ uvedla vedoucí organizace Blanka Krausová a v tomto byla za jedno i se zástupcem prostějovské knihovny Tomášem Štefkem, který ještě dodal: „S účastí jsme velmi spokojení a těší nás, že jsme zde některé návštěvníky během těch dvou dní mohli vidět i dvakrát nebo třikrát.“

A není se čemu divit. Vždyť zajímavých aktivit zde bylo opravdu nespočet. „Jsme tady už podruhé. Včera jsme vůbec nestihli vyzkoušet všechno a dceři se zde moc líbí. Je to výborná akce. Děti by se tu zabavily klidně celý den,“ svěřil se se svými pozitivními dojmy také tatínek pětileté Adélky Petr.

Organizace Věda a technika pořádá i množství jiných akcí, kterých se můžou děti zúčastnit. Jejich přehled lze najít na internetových stránkách www.geniator.cz.    


Total Comments

  • Ples Jevíčko
  • gatta
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak jste spokojeni s dosavadním působením primátora statutárního města Prostějov Františka Jury?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Památky lákají.

V Olomouckém kraji vloni došlo k nejrychlejšímu nárůstu počtu turistů v rámci celého Česka. Vyplývá to z aktuálních dat Českého statistického úřadu. Návštěvnost narostla téměř o devět procent a více lidí zde také přenocovalo. V regionu se vloni ubytovalo přes tři čtvrtě miliónu hostů.

Sabine páchala škody.

Černé předpovědi se vyplnily a orkán s dívčím jménem způsobil výrazné škody i v regionu. Strhával střechy, vyvracel stromy a ničil také elektrická vedení. Škody sčítá i prostějovský magistrát, kvůli dalším škodám byl nucen dokonce na dva dny uzavřít Městský hřbitov.

Total Comments

Osobnost týdne

ZDENĚK IZER
06 pawlovska
Známý bavič a imitátor tentokrát rozechvěl bránice divákům při svém nedělním představení v němčickém kině Oko, u něhož nechyběl ani Večerník

Total Comments

Číslo týdne

1 708


Jde o varování? Také na Prostějovsku se výrazným způsobem zvýšila nezaměstnanost, a to o čtrnáct procent. Aktuálně je na prostějovském „pracáku“ registrováno přes sedmnáct stovek lidí bez práce.

Total Comments

Výrok týdne

„LIDÉ SI NA MĚ UKAZUJÍ PRSTEM“

Redakci se ozval svědek bedihošťského případu skorovraždy. Nešťastný muž J. C. si postěžoval nad chováním spoluobčanů. Někteří jej prý viní ze spoluúčasti...

Total Comments