Dobré ráno, dnes je pátek 15.11.2019
svátek slaví Leopold,
zítra Otmar
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE Prostory Městské knihovny v bývalé základní škole na Husově náměstí se uplynulý pátek a sobotu zcela zaplnily obrovským množstvím malých i velkých návštěvníků, kteří přišli společně oslavit příchod Velikonoc, ale hlavně se něco zajímavého dozvědět. Knihovna zde totiž s organizací Věda a technika na dosah pořádala skutečně velkolepý velikonoční jarmark plný vědeckých a technických zajímavostí.    

Promítání krátkých filmů, výroba tradičních i netradičních velikonočních ozdob a spousta pokusů s vejci. To všechno nabídl velikonoční jarmark. Děti s rodiči si také mohly vyzkoušet, jak funguje světlo, jak se pěstují mandragory nebo si vyrobit hudební nástroj, přívěšek z kamene či vlastní hologram, ozdobit si kraslici pomocí LEGO robota, postavit katapult a ještě vyzkoušet spoustu jiných neobvyklých aktivit.

„Naše nezisková organizace Věda a technika si klade za cíl hlavně zvýšení všeobecného povědomí o technických a přírodních vědách. Usilujeme taky o podporu manuální zručnosti, rozvíjení badatelských schopností mladých lidí a jejich kreativity. Proto se snažíme o spolupráci se školami a dalšími institucemi po celé republice. S prostějovskou knihovnou spolupracujeme už podruhé a jsme velmi rádi, že zde mají naše akce takový úspěch nejen u dětí a mladých lidí, ale i dospělých,“ uvedla vedoucí organizace Blanka Krausová a v tomto byla za jedno i se zástupcem prostějovské knihovny Tomášem Štefkem, který ještě dodal: „S účastí jsme velmi spokojení a těší nás, že jsme zde některé návštěvníky během těch dvou dní mohli vidět i dvakrát nebo třikrát.“

A není se čemu divit. Vždyť zajímavých aktivit zde bylo opravdu nespočet. „Jsme tady už podruhé. Včera jsme vůbec nestihli vyzkoušet všechno a dceři se zde moc líbí. Je to výborná akce. Děti by se tu zabavily klidně celý den,“ svěřil se se svými pozitivními dojmy také tatínek pětileté Adélky Petr.

Organizace Věda a technika pořádá i množství jiných akcí, kterých se můžou děti zúčastnit. Jejich přehled lze najít na internetových stránkách www.geniator.cz.    


Total Comments

  • 30 klíčů
  • ZŠ Melantrichova
  • Sametova třicítka
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak oslavíte 30. výročí sametové revoluce?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Úspěch desetiletí.

Výzkum Město pro byznys desetiletí v rámci Olomouckého kraje má svého jednoznačného vítěze. K velké radosti se jim stal Prostějov, který v uplynulých letech hned několikrát triumfoval v krajských výzkumech a v loňském roce dokonce tuto prestižní odbornou anketu ovládl v rámci celé České republiky.


Hulvát zůstane hulvátem.

Nebylo to poprvé, ale od předešlých vulgárních excesů občana Vrahovic Čeňka Svobody na půdě prostějovského zastupitelstva se čekalo, že věčný stěžovatel na všechny a na všechno bude tentokrát slušnější. Dostal možnost promluvit před zastupiteli a nazval je bezcharakterními darebáky.

Total Comments

Osobnost týdne

DANA BATULKOVÁ

45 batulkovaSkvělá herečka se společně s Danielou Kolářovou představila v neděli na prknech Městského divadla v Prostějově v představení Arnošta Goldflama Dámská šatna.

Total Comments

Číslo týdne

 5

Od úterý do čtvrtka minulého týdn probíhalo u Krajského soudu v Brně projednávání žaloby na bývalého předsedu mládežnického hokejového klubu Jestřábi Prostějov spolek Michala Tomigu. Ten si nakonec odnesl pětiletý trest za zpronevěru a podvod.

Total Comments

Výrok týdne

„VŮBEC NETUŠÍM, NAJEDNOU BYLY FUČ!“

Náměstkyně primátora Alena Rašková nebyl schopna zastupitelům sdělit, kdy si Manthellan odvezl betonové zátarasy z parkoviště u Společenského domu

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments