Příjemnou noc, dnes je sobota 16.2.2019
svátek slaví Ljuba,
zítra Miloslava
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE Uplynulý pátek večer finišoval Hanácký divadelní máj posledními představeními a dá se říct, že si festival nechal to nejlepší nakonec. Divadelní soubor Blic (blázni lovící ideje cedníkem) zpracoval hru od slovenského dramatika, prozaika a básníka Ľubomíra Feldeka s názvem Smrt v růžovém. Soubor po zpracování hru/muzikál nazval jednoduše Edith a uchvátil s ní všechny přítomné v sále. I tentokrát Večerník v hledišti nechyběl. 


„Já už tu hru od pana Feldeka znám strašně dlouhou dobu. My jsme spolu kdysi i chvilku spolupracovali, když předělával představení pro Slovácké divadlo. Četla jsem toho od něj spoustu a on Edith původně napsal jako Smrt v růžovém. Mně se ta hra zdála jako úžasná příležitost pro nějakou herečku, a tak jsem počkala, až moje sestra doroste do takového věku, aby si to mohla zahrát,“ usmála se Andrea Helmichová, předsedkyně souboru, herečka a režisérka v jedné osobě.
V hlavní roli zazářila herečka Eva Koukolská, která projev, výrazy a pohyby nejvýraznější šansoniérky dvacátého století Edith Piaf ztvárnila dokonale. Sama Edith ve hře vypráví svůj příběh s pohnutým osudem. Osamocená ve svém pokoji, zmožena nemocí na pokraji života a smrti vzpomíná na své dětství, lásky, ztráty, radosti i smutky. Není to ale jen dlouhé vyprávění o zpěvaččině životě. Je to zamyšlení nad tím, že je potřeba i v těch nejhorších chvílích nezapomenout na naději. Že člověk musí najít něco dobrého i na tom špatném. Děj je proložen těmi nejznámějšími písněmi francouzské zpěvačky. „Celý můj speciální trénink zpěvu probíhal v autě vždy, když sem jela do práce,“ prozradila herečka Eva Koukolská. „Inspiraci jsem si brala od samotné Edith. Dívali jsme se na nejrůznější dokumenty a na film, kde skvěle zahrála Marion Cotillard,“ popisuje přípravu na roli.
Na jevišti s ní vystupuje Klára Hrachovská ztvárňující postavy sv. Terezy a zpěvaččiny sestry Simone, které se Edith zjevují, když má zpěvačka záchvat nebo halucinace. Hynek Helmich uzavírá herecké trio postavami Thea, manžela Edith, Jeana Cocteau a Paula Meurisse. „Na zkoušení bylo krásné to, že všichni tři si skvěle nahrávali, že na sebe slyšeli. Evě by se to samotné strašně špatně táhlo, kdyby neměla kolem sebe tak výborné lidi, co ji zvládnou v těžkých scénách podržet. Skvěle si na pódiu sedli,“ líčí režisérka.
Dílo v divákovi probudí silné emoce a umožní mu vžít se do pocitů zpěvačky společně s herci. Bude se smát, když se bude Edith smát, bude plakat, když bude Edith plakat a to je vlastně na divadle to nejdůležitější. Vnímat emoce a pocity, které vám herci ve svých rolích předávají, a přijímat je v tu chvíli za svoje vlastní. Edith od souboru Blic byla určitě jedna z nejvýraznějších stop letošního ročníku.Total Comments

  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V PIZZERII LA PUTICA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Parádní odplata.

Tak to se povedlo dokonale. Tým nejvyšší basketbalové soutěže BK Olomoucko, který sídlí v Prostějově, naložil při vstupu do nadstavbové části A1 svitavským Turům stovku a dal tak zapomenout na prohru z předešlé středy. O uplynulém víkendu pak basketbalisté statečně bojovali o úspěch v rámci Final Four Českého poháru.


Pětadvacet evakuovaných.

Trestuhodná chyba seniorky zapříčinila požár bytu ve druhém patře sedmiposchoďového paneláku v Moravské ulici v Prostějově. Jeho majitelka totiž v panice hodila hořící adventní věnec do vany a posléze vzplálo celé bytové jádro. Hasiči s policisty pak evakuovaly pětadvacet osob ze sousedství.

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

PAVEL LIŠKA
06 liskaJeviště Společenského domu v Prostějově patřilo uplynulý pátek Vandrákům. Přesněji řečeno triu motorkářů, kteří procestovali několik měsíců po střední Americe. Herci Pavel Liška, Jen Révai a kameraman Hynek Bernard o tom přišli vyprávět Prostějovanům.

Total Comments

Číslo týdne

 99
Do Prostějova se po dvou týdnech „čistoty“ opět vrátil smog! Měřící stanice ve Studentské ulici naměřila 99 mikrogramů prachových částic na metr krychlový vzduchu. Je to o devětačtyřicet mikgrogramů více než je denní limit.

Total Comments

Výrok týdne

„VŠUDE BYLO PLNO KRVE A JÁ JSEM PIŠTĚLA!“

Druhá nejlepší hráčka světa
Petra Kvitová takto u Krajského
soudu v Brně popsala otřesné
okamžiky svého přepadení
z 20. prosince roku 2016

Total Comments