Příjemnou noc, dnes je pátek 14.12.2018
svátek slaví Lýdie,
zítra Radana a Radan
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

FOTOGALERIE Uplynulý pátek večer finišoval Hanácký divadelní máj posledními představeními a dá se říct, že si festival nechal to nejlepší nakonec. Divadelní soubor Blic (blázni lovící ideje cedníkem) zpracoval hru od slovenského dramatika, prozaika a básníka Ľubomíra Feldeka s názvem Smrt v růžovém. Soubor po zpracování hru/muzikál nazval jednoduše Edith a uchvátil s ní všechny přítomné v sále. I tentokrát Večerník v hledišti nechyběl. 


„Já už tu hru od pana Feldeka znám strašně dlouhou dobu. My jsme spolu kdysi i chvilku spolupracovali, když předělával představení pro Slovácké divadlo. Četla jsem toho od něj spoustu a on Edith původně napsal jako Smrt v růžovém. Mně se ta hra zdála jako úžasná příležitost pro nějakou herečku, a tak jsem počkala, až moje sestra doroste do takového věku, aby si to mohla zahrát,“ usmála se Andrea Helmichová, předsedkyně souboru, herečka a režisérka v jedné osobě.
V hlavní roli zazářila herečka Eva Koukolská, která projev, výrazy a pohyby nejvýraznější šansoniérky dvacátého století Edith Piaf ztvárnila dokonale. Sama Edith ve hře vypráví svůj příběh s pohnutým osudem. Osamocená ve svém pokoji, zmožena nemocí na pokraji života a smrti vzpomíná na své dětství, lásky, ztráty, radosti i smutky. Není to ale jen dlouhé vyprávění o zpěvaččině životě. Je to zamyšlení nad tím, že je potřeba i v těch nejhorších chvílích nezapomenout na naději. Že člověk musí najít něco dobrého i na tom špatném. Děj je proložen těmi nejznámějšími písněmi francouzské zpěvačky. „Celý můj speciální trénink zpěvu probíhal v autě vždy, když sem jela do práce,“ prozradila herečka Eva Koukolská. „Inspiraci jsem si brala od samotné Edith. Dívali jsme se na nejrůznější dokumenty a na film, kde skvěle zahrála Marion Cotillard,“ popisuje přípravu na roli.
Na jevišti s ní vystupuje Klára Hrachovská ztvárňující postavy sv. Terezy a zpěvaččiny sestry Simone, které se Edith zjevují, když má zpěvačka záchvat nebo halucinace. Hynek Helmich uzavírá herecké trio postavami Thea, manžela Edith, Jeana Cocteau a Paula Meurisse. „Na zkoušení bylo krásné to, že všichni tři si skvěle nahrávali, že na sebe slyšeli. Evě by se to samotné strašně špatně táhlo, kdyby neměla kolem sebe tak výborné lidi, co ji zvládnou v těžkých scénách podržet. Skvěle si na pódiu sedli,“ líčí režisérka.
Dílo v divákovi probudí silné emoce a umožní mu vžít se do pocitů zpěvačky společně s herci. Bude se smát, když se bude Edith smát, bude plakat, když bude Edith plakat a to je vlastně na divadle to nejdůležitější. Vnímat emoce a pocity, které vám herci ve svých rolích předávají, a přijímat je v tu chvíli za svoje vlastní. Edith od souboru Blic byla určitě jedna z nejvýraznějších stop letošního ročníku.Total Comments

  • Repoint
  • Sporcl
  • mubea
  • jaro
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Blíží se vánoční svátky, na co se nejvíce těšíte?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

A jde to i bez hádek!

Ano, potěšil nás a zároveň také velice překvapil hladký průběh úterního jednání prostějovských zastupitelů. Nejdůležitější dokument města, rozpočet na rok 2019, byl schválen celkem rychle, navíc bez zbytečných průtahů v podobě slovních přestřelek s opozičními zastupiteli. Tak to má být.

Máme nejdražší vodu!.

Během posledních dvou let se cena vodného a stočného na Prostějovsku nezvyšovala a tak jsme možná mnozí nabyli dojmu, že to tak i zůstane. Moravská vodárenská ovšem pro rok 2019 sáhla k výraznému zdražení, po kterém budeme mít nejdražší vodu na Moravě.  

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

VLADIMÍR WALDA NERUŠIL
V němčickém kině OKO vystoupil uplynulou sobotu Waldemar Matuška. Ne, legendární zpěvák nevstal z mrtvých, ale parádně ho zastoupil jeho „dvojník“. Vánoční koncert v podání Vladimíra Waldy Nerušila se skutečně povedl.

49 walda13

Total Comments

Číslo týdne

5
O tolik korun budou mít PROSTĚJOVSKÝ Večerník levnější ti předplatitelé, kteří si pořídí ještě do konce roku abonenství nejčtenějšího regionálního periodika na rok 2019. Kvůli zdražení papíru totiž cena na stánku vystoupá od 1. ledna na rovnou dvacetikorunu.

Total Comments

Výrok týdne

„NA OPAKOVÁNÍ VOLEB JSEM BYLA PŘIPRAVENA...“

Nově zvolená senátorka za Prostějovsko Jitka Chalánková poskytla Večerníku první rozhovor ve své nové funkci.

Total Comments