Dobré dopoledne, dnes je středa 26.6.2019
svátek slaví Adriana,
zítra Ladislav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE Uplynulý pátek večer finišoval Hanácký divadelní máj posledními představeními a dá se říct, že si festival nechal to nejlepší nakonec. Divadelní soubor Blic (blázni lovící ideje cedníkem) zpracoval hru od slovenského dramatika, prozaika a básníka Ľubomíra Feldeka s názvem Smrt v růžovém. Soubor po zpracování hru/muzikál nazval jednoduše Edith a uchvátil s ní všechny přítomné v sále. I tentokrát Večerník v hledišti nechyběl. 


„Já už tu hru od pana Feldeka znám strašně dlouhou dobu. My jsme spolu kdysi i chvilku spolupracovali, když předělával představení pro Slovácké divadlo. Četla jsem toho od něj spoustu a on Edith původně napsal jako Smrt v růžovém. Mně se ta hra zdála jako úžasná příležitost pro nějakou herečku, a tak jsem počkala, až moje sestra doroste do takového věku, aby si to mohla zahrát,“ usmála se Andrea Helmichová, předsedkyně souboru, herečka a režisérka v jedné osobě.
V hlavní roli zazářila herečka Eva Koukolská, která projev, výrazy a pohyby nejvýraznější šansoniérky dvacátého století Edith Piaf ztvárnila dokonale. Sama Edith ve hře vypráví svůj příběh s pohnutým osudem. Osamocená ve svém pokoji, zmožena nemocí na pokraji života a smrti vzpomíná na své dětství, lásky, ztráty, radosti i smutky. Není to ale jen dlouhé vyprávění o zpěvaččině životě. Je to zamyšlení nad tím, že je potřeba i v těch nejhorších chvílích nezapomenout na naději. Že člověk musí najít něco dobrého i na tom špatném. Děj je proložen těmi nejznámějšími písněmi francouzské zpěvačky. „Celý můj speciální trénink zpěvu probíhal v autě vždy, když sem jela do práce,“ prozradila herečka Eva Koukolská. „Inspiraci jsem si brala od samotné Edith. Dívali jsme se na nejrůznější dokumenty a na film, kde skvěle zahrála Marion Cotillard,“ popisuje přípravu na roli.
Na jevišti s ní vystupuje Klára Hrachovská ztvárňující postavy sv. Terezy a zpěvaččiny sestry Simone, které se Edith zjevují, když má zpěvačka záchvat nebo halucinace. Hynek Helmich uzavírá herecké trio postavami Thea, manžela Edith, Jeana Cocteau a Paula Meurisse. „Na zkoušení bylo krásné to, že všichni tři si skvěle nahrávali, že na sebe slyšeli. Evě by se to samotné strašně špatně táhlo, kdyby neměla kolem sebe tak výborné lidi, co ji zvládnou v těžkých scénách podržet. Skvěle si na pódiu sedli,“ líčí režisérka.
Dílo v divákovi probudí silné emoce a umožní mu vžít se do pocitů zpěvačky společně s herci. Bude se smát, když se bude Edith smát, bude plakat, když bude Edith plakat a to je vlastně na divadle to nejdůležitější. Vnímat emoce a pocity, které vám herci ve svých rolích předávají, a přijímat je v tu chvíli za svoje vlastní. Edith od souboru Blic byla určitě jedna z nejvýraznějších stop letošního ročníku.Total Comments

 • Rock of Memory
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

Na kterou z letních akcí se těšíte nejvíce?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pokračování tradice.

Na kvalitní vystoupení z Argentiny navázali parašutisté Armádního sportovního oddílu Dukla Prostějov reprezentující Českou republiku při úvodním závodě Světového poháru 2019 na přesnost přistání. Konal se v Chorvatsku a Hanáci přivezli z Balkánu jedno zlato i bronz!

Měsíc potop neskončil.

Jestli si někdo myslel, že záplavy na Němčicku z předminulého týdne byly těmi posledními, co prostějovský region postihly, zmýlil se. Minulý týden vtrhla velká voda po krátké průtrži mračen i do Čech pod Kosířem a Stařechovic. Kanály nestíhaly pobrat veškerou vodu, ta pak vyplavila tři desítky rodinných domů.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel CALLTA
25 callta
V rámci programu Prostějovského léta vystoupil uplynulý čtvrtek na náměstí T. G. Masaryka zpěvák, kterého obdivuje především mladá generace. Není tedy divu, že mezi stovkami diváků koncertu byly především náctileté fanynky.

Total Comments

Číslo týdne

42 437 704

Přesně tuto sumu peněz muselo v roce 2018 zaplatit statutární město Prostějov za odvoz a likvidaci komunálního odpadu. Občané však prostřednictvím poplatků uhradili pouhou polovinu uvedených nákladů. Odborníci tvrdí, že je to málo!

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ NĚKDO UMÍRÁ,
NESMÍ ANI NA CHVILIČKU
POCIŤOVAT, ŽE JE ODEPSANÝ!“

Odborný garant paliativní péče prostějovské nemocnice Miroslav Kala takto hovořil při slavnostním otevření nového oddělení.

Total Comments