Dobré dopoledne, dnes je pondělí 17.6.2019
svátek slaví Adolf,
zítra Milan
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Aneb jak se randilo s drogovým narkobaronem. Není nikdo (možná domorodé kmeny v Tichomoří), kdo by neznal Pabla Escobara. Tahle postava v dějinách je objektivně svým příběhem bezesporu zajímavá a svoje filmové ztvárnění si bezesporu zaslouží. Muž, který stavěl domy ve slumech, zaplatil Kolumbii celý její státní dluh, na druhou stranu muž, který nechal zavraždit tři kandidáty na prezidenta, nechal vypálit nejvyšší soud nebo si postavil své vlastní vězení, kde vraždil své partnery i konkurenci. V tomto příběhu však není hlavní hvězdou on, ale Virginia Vallejo, novinářka, televizní moderátorka a Pablova milenka. Nebo to tak alespoň mělo být.

Hlavním kladem je bezesporu herecké obsazení. Přestože je vypravěčkou právě zmíněná televizní hvězda, kterou ztvárnila Penélope Cruz, film si pro sebe ukradli Javier Bardem a jeho Pablo. Postavě dodal úplně jiný rozměr než třeba Wagner Moura, který hrál Escobara v Narcos. Bardem a Cruz jsou v reálném životě manželé, takže chemie mezi nimi na plátně byla jasná a dost to tak ulehčilo tvoření filmovému vztahu mezi hlavními postavami. K postavám si ale za dvě hodiny žádné silné pouto nevybudujete, jednak na to je málo času, zadruhé zvlášť postava Virginie není vykreslená natolik, aby se s ní divák dokázal nějak ztotožnit, nebo soucítit. Až jí tak ve filmu půjde o život, budete se instinktivně bát o lidský život obecně, ne o život postavy.
Dalším pozitivem je hudba. Federico Jusid složil soundtrack, který skvěle podporuje budování napětí v určitých scénách a pomáhá dotvářet atmosféru. Jak už bylo řečeno, film zachycuje momenty v Escobarově životě a hlas Penélope nám na pozadí snímku vypraví, co a jak se stalo. To je docela protivné, protože ve chvíli, kdy to dořekne, se to stane, takže její komentář působí celkem zbytečně a občas narušuje atmosféru dané scény. Bohužel se může zdát, že film přišel tak trochu s křížkem po funuse, protože u diváků jednoznačně zabodoval v roce 2015 již zmíněný fenomenální seriál od Netflixu Narcos, tím pádem se premiérový snímek může zdát jako jeho chudý příbuzný. Problém filmu je, že nedokáže nacpat do dvou hodin to, co si seriál mohl dovolit roztáhnout do dvaceti dílů, kdy jeden trvá hodinu. Setkáme se tak jen se střípky z Pablova života a nepatrně se skáče v čase, takže film se nedá tak moc považovat za životopisný, jako spíše za gangsterku o pádu jednoho z největších prodejců drog. Film má nicméně příjemný spád a ani chvíli nenudí. Jako oddechovka rozhodně zafunguje.

Total Comments

 • Familiada
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V KAVÁRNĚ COCTAIL CAFÉ?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Konečně konstruktivní jednání.

Úterní zasedání Zastupitelstva statutárního města Prostějov trvalo tentokrát jediný den a bylo ukončeno těsně po osmnácté hodině. V jeho průběhu se sice několikrát zadrhlo, protože opoziční zastupitelé opět v některých případech porušili jednací řád, ale tentokrát bylo docela plynulé.

Fatální selhání řidiče.

Jako obecné ohrožení vyšetřují kriminalisté dopravní nehodu, při které v úterý odpoledne narazil u Litovle autobus plný dětí do odstaveného kamionu. V něm cestovali desetiletí fotbalisté 1.SK Prostějov. Výsledek? Tři těžce zranění dospělí a čtrnáct lehce zraněných malých fotbalistů.

Total Comments

Osobnost týdne

ANTONÍN PANENKA
24 panenka
Legendární český fotbalista a autor nezapomenutelného „dloubáku“ při penaltovém rozstřelu ve finále Mistrovství Evropy v Bělehradě v roce 1976 byl hlavní hvězdou letošního Hořava Cupu v Kostelci na Hané a Prostějově.

Total Comments

Číslo týdne

2,0

Neskutečné. Podíl nezaměstnaných v Prostějově dosáhl historického minima rovných dvou procent. A je otázkou času, kdy se počet lidí bez práce dostane v regionu ještě pod tuto magickou hranici.

Total Comments

Výrok týdne

„BYL BY TO SICE IDEÁLNÍ STAV, ALE TAKY POLITICKÁ SMRT!“

První náměstek primátora Jiří Pospíšil takto zareagoval na radu finančních odborníků, že by město mohlo zvýšit daň z nemovitostí i poplatky za odpad

Total Comments