Dobré ráno, dnes je pondělí 24.9.2018
svátek slaví Jaromír,
zítra Zlata
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Aneb jak se randilo s drogovým narkobaronem. Není nikdo (možná domorodé kmeny v Tichomoří), kdo by neznal Pabla Escobara. Tahle postava v dějinách je objektivně svým příběhem bezesporu zajímavá a svoje filmové ztvárnění si bezesporu zaslouží. Muž, který stavěl domy ve slumech, zaplatil Kolumbii celý její státní dluh, na druhou stranu muž, který nechal zavraždit tři kandidáty na prezidenta, nechal vypálit nejvyšší soud nebo si postavil své vlastní vězení, kde vraždil své partnery i konkurenci. V tomto příběhu však není hlavní hvězdou on, ale Virginia Vallejo, novinářka, televizní moderátorka a Pablova milenka. Nebo to tak alespoň mělo být.

Hlavním kladem je bezesporu herecké obsazení. Přestože je vypravěčkou právě zmíněná televizní hvězda, kterou ztvárnila Penélope Cruz, film si pro sebe ukradli Javier Bardem a jeho Pablo. Postavě dodal úplně jiný rozměr než třeba Wagner Moura, který hrál Escobara v Narcos. Bardem a Cruz jsou v reálném životě manželé, takže chemie mezi nimi na plátně byla jasná a dost to tak ulehčilo tvoření filmovému vztahu mezi hlavními postavami. K postavám si ale za dvě hodiny žádné silné pouto nevybudujete, jednak na to je málo času, zadruhé zvlášť postava Virginie není vykreslená natolik, aby se s ní divák dokázal nějak ztotožnit, nebo soucítit. Až jí tak ve filmu půjde o život, budete se instinktivně bát o lidský život obecně, ne o život postavy.
Dalším pozitivem je hudba. Federico Jusid složil soundtrack, který skvěle podporuje budování napětí v určitých scénách a pomáhá dotvářet atmosféru. Jak už bylo řečeno, film zachycuje momenty v Escobarově životě a hlas Penélope nám na pozadí snímku vypraví, co a jak se stalo. To je docela protivné, protože ve chvíli, kdy to dořekne, se to stane, takže její komentář působí celkem zbytečně a občas narušuje atmosféru dané scény. Bohužel se může zdát, že film přišel tak trochu s křížkem po funuse, protože u diváků jednoznačně zabodoval v roce 2015 již zmíněný fenomenální seriál od Netflixu Narcos, tím pádem se premiérový snímek může zdát jako jeho chudý příbuzný. Problém filmu je, že nedokáže nacpat do dvou hodin to, co si seriál mohl dovolit roztáhnout do dvaceti dílů, kdy jeden trvá hodinu. Setkáme se tak jen se střípky z Pablova života a nepatrně se skáče v čase, takže film se nedá tak moc považovat za životopisný, jako spíše za gangsterku o pádu jednoho z největších prodejců drog. Film má nicméně příjemný spád a ani chvíli nenudí. Jako oddechovka rozhodně zafunguje.

Total Comments

  • zlechov
  • supersektor
  • kostelec n h
  • Interforst
  • ČSSD - Božena Sekaninová
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Prostějovanům šmakuje!

Více než měsíční komplikace v dopravě je v zapomnění. Minulý týden stihli stavbaři ukončit rekonstrukci vozovky pod dálničním nadjezdem v Říční ulici v Prostějově. Takzvanou „myší dírou“ se už zase jezdí, přestože stavbařům zkomplikovali život zloději, kteří ukradli kabely k veřejnému osvětlení. 

Úplně zbytečná smrt.

Necelou hodinu po poledni v pondělí 17. září vyhasl na silnicích Prostějovska další lidský život. A zcela zbytečně. Starší řidič kamionu s nákladem dřevní štěpky narazil u Ptení do vysokého břehu vedle silnice. Kamion se převrátil na bok a kabina rozdrtila řidiče. Ten totiž podle svědků nebyl připoután...

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

JAROSLAV UHLÍŘ
uhlirJako třešnička na dortu vystoupil v rámci Plumlovského vinobraní na zámku v Plumlově známý skladatel, herec, zpěvák, komik, klavírista a moderátor, který během sobotního podvečera pořádně pobavil početné obecenstvo.

Total Comments

Číslo týdne

10
Určický exstarosta Vlastimil Konšel odcházel minulé úterý od prostějovského soudu s desetiměsíčním trestem, který byl na rok a půl podmíněně odložen. Jak bezprostředně prohlásil jeho advokát, bude se jeho klient odvolávat klidně až k Nejvyššímu soudu ČR...

Total Comments

Výrok týdne

„TEN HNUSNEJ ČERNOŠEK VÁMNECHTĚL SEBRAT KOUPALIŠTĚ!“

Spolumajitel marketingové společnosti TK PLUS Miroslav Černošek vyslal směrem k občanům jasné poselství, že výstavba Národního sportovního centra není důvodem neuskutečněného projektu rekonstrukce koupaliště Za Kosteleckou ulicí.  Exkluzivní rozhovor čtěte na straně 14.

Total Comments