Dobré ráno, dnes je neděle 18.11.2018
svátek slaví Romana,
zítra Alžběta
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Aneb jak se randilo s drogovým narkobaronem. Není nikdo (možná domorodé kmeny v Tichomoří), kdo by neznal Pabla Escobara. Tahle postava v dějinách je objektivně svým příběhem bezesporu zajímavá a svoje filmové ztvárnění si bezesporu zaslouží. Muž, který stavěl domy ve slumech, zaplatil Kolumbii celý její státní dluh, na druhou stranu muž, který nechal zavraždit tři kandidáty na prezidenta, nechal vypálit nejvyšší soud nebo si postavil své vlastní vězení, kde vraždil své partnery i konkurenci. V tomto příběhu však není hlavní hvězdou on, ale Virginia Vallejo, novinářka, televizní moderátorka a Pablova milenka. Nebo to tak alespoň mělo být.

Hlavním kladem je bezesporu herecké obsazení. Přestože je vypravěčkou právě zmíněná televizní hvězda, kterou ztvárnila Penélope Cruz, film si pro sebe ukradli Javier Bardem a jeho Pablo. Postavě dodal úplně jiný rozměr než třeba Wagner Moura, který hrál Escobara v Narcos. Bardem a Cruz jsou v reálném životě manželé, takže chemie mezi nimi na plátně byla jasná a dost to tak ulehčilo tvoření filmovému vztahu mezi hlavními postavami. K postavám si ale za dvě hodiny žádné silné pouto nevybudujete, jednak na to je málo času, zadruhé zvlášť postava Virginie není vykreslená natolik, aby se s ní divák dokázal nějak ztotožnit, nebo soucítit. Až jí tak ve filmu půjde o život, budete se instinktivně bát o lidský život obecně, ne o život postavy.
Dalším pozitivem je hudba. Federico Jusid složil soundtrack, který skvěle podporuje budování napětí v určitých scénách a pomáhá dotvářet atmosféru. Jak už bylo řečeno, film zachycuje momenty v Escobarově životě a hlas Penélope nám na pozadí snímku vypraví, co a jak se stalo. To je docela protivné, protože ve chvíli, kdy to dořekne, se to stane, takže její komentář působí celkem zbytečně a občas narušuje atmosféru dané scény. Bohužel se může zdát, že film přišel tak trochu s křížkem po funuse, protože u diváků jednoznačně zabodoval v roce 2015 již zmíněný fenomenální seriál od Netflixu Narcos, tím pádem se premiérový snímek může zdát jako jeho chudý příbuzný. Problém filmu je, že nedokáže nacpat do dvou hodin to, co si seriál mohl dovolit roztáhnout do dvaceti dílů, kdy jeden trvá hodinu. Setkáme se tak jen se střípky z Pablova života a nepatrně se skáče v čase, takže film se nedá tak moc považovat za životopisný, jako spíše za gangsterku o pádu jednoho z největších prodejců drog. Film má nicméně příjemný spád a ani chvíli nenudí. Jako oddechovka rozhodně zafunguje.

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • mp
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments