Dobré odpoledne, dnes je neděle 17.2.2019
svátek slaví Miloslava,
zítra Gizela
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Aneb jak se randilo s drogovým narkobaronem. Není nikdo (možná domorodé kmeny v Tichomoří), kdo by neznal Pabla Escobara. Tahle postava v dějinách je objektivně svým příběhem bezesporu zajímavá a svoje filmové ztvárnění si bezesporu zaslouží. Muž, který stavěl domy ve slumech, zaplatil Kolumbii celý její státní dluh, na druhou stranu muž, který nechal zavraždit tři kandidáty na prezidenta, nechal vypálit nejvyšší soud nebo si postavil své vlastní vězení, kde vraždil své partnery i konkurenci. V tomto příběhu však není hlavní hvězdou on, ale Virginia Vallejo, novinářka, televizní moderátorka a Pablova milenka. Nebo to tak alespoň mělo být.

Hlavním kladem je bezesporu herecké obsazení. Přestože je vypravěčkou právě zmíněná televizní hvězda, kterou ztvárnila Penélope Cruz, film si pro sebe ukradli Javier Bardem a jeho Pablo. Postavě dodal úplně jiný rozměr než třeba Wagner Moura, který hrál Escobara v Narcos. Bardem a Cruz jsou v reálném životě manželé, takže chemie mezi nimi na plátně byla jasná a dost to tak ulehčilo tvoření filmovému vztahu mezi hlavními postavami. K postavám si ale za dvě hodiny žádné silné pouto nevybudujete, jednak na to je málo času, zadruhé zvlášť postava Virginie není vykreslená natolik, aby se s ní divák dokázal nějak ztotožnit, nebo soucítit. Až jí tak ve filmu půjde o život, budete se instinktivně bát o lidský život obecně, ne o život postavy.
Dalším pozitivem je hudba. Federico Jusid složil soundtrack, který skvěle podporuje budování napětí v určitých scénách a pomáhá dotvářet atmosféru. Jak už bylo řečeno, film zachycuje momenty v Escobarově životě a hlas Penélope nám na pozadí snímku vypraví, co a jak se stalo. To je docela protivné, protože ve chvíli, kdy to dořekne, se to stane, takže její komentář působí celkem zbytečně a občas narušuje atmosféru dané scény. Bohužel se může zdát, že film přišel tak trochu s křížkem po funuse, protože u diváků jednoznačně zabodoval v roce 2015 již zmíněný fenomenální seriál od Netflixu Narcos, tím pádem se premiérový snímek může zdát jako jeho chudý příbuzný. Problém filmu je, že nedokáže nacpat do dvou hodin to, co si seriál mohl dovolit roztáhnout do dvaceti dílů, kdy jeden trvá hodinu. Setkáme se tak jen se střípky z Pablova života a nepatrně se skáče v čase, takže film se nedá tak moc považovat za životopisný, jako spíše za gangsterku o pádu jednoho z největších prodejců drog. Film má nicméně příjemný spád a ani chvíli nenudí. Jako oddechovka rozhodně zafunguje.

Total Comments

  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V PIZZERII LA PUTICA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments